[ fol_develloper @ 10.02.2016. 12:44 ] @
HITNOO!!! Treba da napravim ovo : Kreirati i pozvati funkciju koja prima tri parametra (dužine stranica) i izračunava površinu kvadra.
Treba mi full sve, HTML dio, ovaj JS dio i CSS stil ( ne mora biti nesto extra bogato ) . Hvala svima koji se budu javili .
[ Shadowed @ 10.02.2016. 12:55 ] @
Zdravo, dobro dosao na forum. Procitaj, molim te, pravilnik, tacku 6. Imas pravilnik ovde
[ fol_develloper @ 10.02.2016. 12:57 ] @
Hvala na upozorenju, trebao sam stvarno procitati pravilnik. Dakle ovako, ovo imam i ne znam zbog cega ne radi,znam da je negdje greska ali ne mogu da dokucim gdje :
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8"/>
<title>Površina Kvadra</title>
</head>
<body>
<h1>Površina kvadra</h1>
<form>

<span>
//unijeti proizvoljne vrijednosti stranica
var A =
var B =
var C =

<span> <br/>
<button id="dugme">Izračunaj</button>
</span></form>
<p>

Rezultat je:<label> <span id="rezultat"><input id="textholder"></span></label>
<span>
<script>

function rezultat(P)
{
return id="rezultat";
var P;
P=(A*B+A*C+B*C)*(A*B+A*C+B*C);
}
function klik(event);
{
event.preventDefault();

//ucitavam vrijednost koju je korisnik unio u tekstualno polje
var elementStranica = document.getElementById('stranica');
var elementStranica = document.getElementById('stranica');
var elementStranica = document.getElementById('stranica');


//izracunavam povrsinu
var P = povrsina(P);

//prikazujem korisniku rezultat
var elementRezultat = document.getElementById('rezultat');
elementRezultat.innerHTML = P; alert var P
}

//registrujem callback funkciju klik, koja se poziva svaki put kada korisnik klikne na dugme
var elementDugme = document.getElementById('dugme');
elementDugme.addEventListener('click', klik);
alert var P
</script>
</span>
</body>
</html>
[ whitie2004 @ 10.02.2016. 18:33 ] @
E Samire, ovo je bas fol ...

Prvo potrazi sta je kvadar i formulu za povrsinu. Ova tvoja formula dobija rezultat u metrima na cetvrtu ! Koncentrisi se kad prekucavas. Ovde pravis ogromnu gresku u prekucavanju a JS ce ti praviti problema i zbog jednog jedinog slova ili znaka!

Kada kazemo da funkcija ima 3 parametra obicno bude .... Povrsina(2, 3, 4){} .... a kod tebe: .... Povrsina(2){}...

U HTML-u unosis te duzine sa <input > ! 3 strane -> 3 inputa sa 3 razlicita id. Onda to prihvatis u JS u 3 razlicite varijable.

U brouzeru vidis nasta ti lici HTML, a u konzoli ti brouzer prijavi greske koje trebas da resis -> poneko ; ili visak var ...
[ fol_develloper @ 10.02.2016. 19:00 ] @
Hvala puno, mnogo mi je jasnije
[ MelisaS @ 18.02.2016. 20:29 ] @
i meni treba ovo isto, ali kako god da probam ne ide, ne znam više u čemu je problem, pa ako neko zna, neka javi, jer guglam i istražujem satima, pokušavam sve živo, glava me više zaboli
[ whitie2004 @ 18.02.2016. 23:20 ] @
Trebala si ipak Melisa poslati tvoj najbolji pokusaj. Ili reci sta si uspela a sta ti pravi probleme. Da se nadovezemo na tvoj rad. Svako razmislja na svoj nacin. Samir je postavio dobru osnovu, ali ja bi , na primer, koristio onsubmit ivnt i odgovarajuce dugme ....

Ovo je malo sredjen njegov kod, i dalje bez butstrap frejmvorka ... nisam siguran dali sme da se koristi. Ima tu komentara i logova koji su nepotrebni, samo pomazu pri ucenju.
[ fol_develloper @ 19.02.2016. 16:12 ] @
Problem kod mene je sto ovo koliko toliko :/ izgleda dobro ... pod navodnicima ... unesem velicine stranica u polja i kliknem na "izracunaj" i to je to ... nema rezultata ni nista ... rekli su mi da javascript ne prepoznaje ovaj metod mnozenja ( o.O ) (?)
Ja bih najvise volio kada bi neko to sve uradio za mene jer stvarno nisam vec 3-4 noci spavao, ovo je stvarno iscrpljujuci zadatak, za mene, za neke koji se ovim bave vec neko vrijeme nije, ja sam u ovo pao kao sa Marsa. Radio sam vec zadatak u kojem treba da se u javascriptu izracuna povrsina kruga, i bilo je za cetvorku. Mrsavo ali sta se tu moze, ovo mi ne ide nikako.
[ fol_develloper @ 19.02.2016. 16:24 ] @
Moja greska... Nisam vidio da je prikacen fajl uz whitie-ovu poruku :$ ... Funkcionise i vise nego dobro ... Jos samo da ubacim malo CSS-a i super
Hvala ti druze
[ MelisaS @ 19.02.2016. 23:00 ] @
"Hvala ti puno whitie, jer pomogao si mi više nego što ti to bilo koje riječi mogu reći. Beskrajno hvala s obzirom da se tek sad po prvi put susrećem s programiranjem, tako da se nadam da ti je jasno lkoliko je ovo težak zadatak za početnike. Hvala još puno, puno ;)"
[ King454 @ 29.03.2016. 11:42 ] @
Pozdrav i ja imam isti problem tj.isti zadatak pa ako moze kakva pomoc jer trebam danas zavrsiti taj zadatak.Hvala