[ milos87popovic @ 15.02.2016. 22:03 ] @
Pozdrav svima,
imam firmicu, registrovan sam kao preduzetnik (paušalno oporezivanje) - pravno lice - i posedujem par sajtova od kojih bih sada mogao da počnem da naplaćujem razno isticanje oglasa od fizičkih lica preko kartica itd...
Koji je najbolji sistem koji mogu da integrišem za naplatu - (naplata bi se vršila preko platnih kartica u Srbiji i ex Jugi)?
Da li moram biti D.O.O da bih mogao na taj način da naplaćujem usluge isticanja oglasa od fizičkih lica - obzirom da meni na kraju ta neka firma, skojom sklopim ugovor o naplati - isplaćuje zaradu, a ne direktno fizičko lice?

Hvala unapred...
[ ademare @ 16.02.2016. 00:30 ] @
Mislim da to na tako jednom Mikro nivou se ne bi ispaltilo , jer koriscenje Card procesora koji bi obradjivao uplate , za to bi trebalo da se obratis nekoj od Banaka, ali nekoj vecoj ekspozituri , jer u manjim je osoblje stravicno lose informisano . To se po meni ne isplati za prodaju oglasnog prostora , jer ti procesori ne rade samo za procenat , vec imaju i fiksne mesecne iznose.

Mnogo pametnije i jeftinije bi ti bilo da za prostore EX YU koristis naplatu preko Pay Pal-a . plus ljudi sa razlogom mnogo vise vole njega da koriste, nego da ostavljaju podatke svojih kartica na sajtovima . Za domace prostore to je Nemoguce jer je Guvernerka svojevremeno "Penila" objasnjavajuci da je Ilegalno da domaci gradjani i pravna lica unutar teritorije RS koriste Pay Pal !!

Tu bi najjeftinije bilo da ostavis podatke na sajtu o ziro racunu, pa oni koji imaju Net bankarstvo , mogu da ti uplate iz fotelje, a oni koji nemaju mogu da plate na neki klasican nacin . Ali ako se vec bave oglasavanjem na Net-u .verovatno imaju ili mozes da im sugerises da uzmu Net bankarstvo , pa da placaju jeftinije i iz fotelje i tebi izmedju ostalog.