[ tibetanac @ 19.02.2016. 16:22 ] @
Ako moze mala pomoć. Naime pronašao sam negde na netu neki zadatak sa nekog takmičenja učenika srednjih škola, interesuje me da li može neko da mi pomogne kako da se ovo odradi pomoću Autodesk Inventora i MasterCAm-a. Ako odradim model u inventoru kako da ga ubacim u MasterCAM i da dobijem koodrinatni početak tamo gde ja hoću kao nultu tačku, zatim kako da dodam dodatak za obradu samo na jednu stranu pripremka...

Ako ko može da pomogne bio bih mu zahvalan ili barem neko uputstvo za isti.
Slika modela u prilogu.
[ tibetanac @ 21.03.2016. 19:00 ] @
Ima li koga?
[ PH42-CNC @ 22.03.2016. 16:07 ] @
Ako može SolidWorks i CamWorks mogu pomoći.
Integrisan dva modela pa samim tim, svaka izmena se automatski osvežava i menja.
[ BosniaCNC @ 25.03.2016. 23:21 ] @
Citat:
tibetanac:
Ako moze mala pomoć. Naime pronašao sam negde na netu neki zadatak sa nekog takmičenja učenika srednjih škola, interesuje me da li može neko da mi pomogne kako da se ovo odradi pomoću Autodesk Inventora i MasterCAm-a. Ako odradim model u inventoru kako da ga ubacim u MasterCAM i da dobijem koodrinatni početak tamo gde ja hoću kao nultu tačku, zatim kako da dodam dodatak za obradu samo na jednu stranu pripremka...

Ako ko može da pomogne bio bih mu zahvalan ili barem neko uputstvo za isti.
Slika modela u prilogu.


Za rad u MasterCAM-u nije potreban Inventor jer model radiš direktno u modulu "Design". Pogledaj malo tutorijale za MasterCAM.