[ goropad @ 20.02.2016. 17:56 ] @
Treba mi da pokrenem jedan program odmah posle butovanja, ne vezano za koji OS. Tacnije hocu uz program da isporucujem i LILO butloader, pa mi treba jos i gcc, sta mi jos treba i kako to da spakujem na flash? Jel mogu lilo da snimim na flash i da flash bude butabilan. Cenim da onda flash mora biti formatiran u raw tacnije bez particije: /dev/sdb/

Evo sad cu da probam, ali reko da pitam.

Znam, znam, da moze i lakse :) Ali hocu tako, komad po komad i da zajedno budu kompaktna celina, bez kernela, ili ako mora onda neki kernel, necu da krsim copyright, ali necu ni da lici na bilo koji linux, znaci bez grafike...

Da izlozim ovako: Program poziva neke biblioteke, kako te biblioteke da ukljucim u but?
[ nkrgovic @ 20.02.2016. 19:46 ] @
Citat:
goropad: Treba mi da pokrenem jedan program odmah posle butovanja, ne vezano za koji OS. Tacnije hocu uz program da isporucujem i LILO butloader, pa mi treba jos i gcc, sta mi jos treba i kako to da spakujem na flash? Jel mogu lilo da snimim na flash i da flash bude butabilan. Cenim da onda flash mora biti formatiran u raw tacnije bez particije: /dev/sdb/

Zasto bez particije? LILO cita ext2/ext3 npr.

Citat:

Znam, znam, da moze i lakse :) Ali hocu tako, komad po komad i da zajedno budu kompaktna celina, bez kernela, ili ako mora onda neki kernel, necu da krsim copyright, ali necu ni da lici na bilo koji linux, znaci bez grafike...

??? Linux je bez grafike, kernel nema graficko okruzenje. :) Kakav copyright bi da ne krsis? Ako ti nesto pravi problem, mozes da uzmes neki BSD derivat, sa tom licencom mozes sta hoces... Pri tom, NetBSD samo na tosteru sto ne radi. :)
Citat:

Da izlozim ovako: Program poziva neke biblioteke, kako te biblioteke da ukljucim u but?

Najlakse je da program linkujes staticki, tj. da biblioteke uvuces u binary. Ne cele, vec ono sto ti treba, naravno.... Si ti siguran da znas sve sto treba za ovaj poduhvat? Mozda malo vise da se udubis u rad kompajlera pre toga?

Mislim, lep je i ovo nacin da naucis... :) Ali vodi racuna, moraces na dosta strana da se pokrenes.