[ zamisli inzinjer ja @ 20.02.2016. 19:31 ] @
Pozdrav svima dobre volje a i onima koji to nisu.

Imam problem sa uvozom texta i linija iz Excel-a u AutoCad. Kada kopiranu celiju iz Excela sa sledecim sadrzajem -TEXT 7442907,4759598 2 270 7 nalepim na komandnu liniju u AutoCad-u, on ovo prepoznaje kao text i lepi ovu zadnju vrednost odnosno 7 na koordinate koje su date odmah iza texta. E sada on to lepi u aktivnom layeru, a hteo bih da se kopiranjem otvori novi layer sa odredjenim imenom. isti je slucaj i sa linijama, znaci ne bih da text i linije idu u isti layer.
pitanje je, da li neko zna neki makro, vba ili lisp za ovo.
[ zamisli inzinjer ja @ 22.02.2016. 21:32 ] @
Posto jos nikoga nema sa odgovorom, u medju vremenu sam malo exprimentisao i dosao do resenja, pa eto mozda ce nekom koristiti.
Naime evo u cemu je stos.
Pre ispisivanja onog texta gore navedenog treba formirati layer za text a kasnije i za linije. evo redosleda u excel-u kako treba da izgleda:

-LAYER
M
TEXT
C
82

L
C
LW
0.05

*Cancel*


ovo je sve celija ispod celije

prva celija -LAYER komanda za rad sa leyerima
druga celija M komanda u ACadu Make za dodavanje novog layer-a
treca celija TEXT ime novog layera
cetvrta celija C komanda za definisanje boje layera C=Color
peta celija 82 neka nijansa zelena boje, inace kod ACada raspon boja je od 0 do 255 cini mi se
sesta celija je prazna, ne znam zbog cega ali jedino je tako mogao da predje na sledecu komadu
sedma celija L komanda Ltype za izbor linije
osma celija C neki tip linije po defaultu C=Continuous
deveta celija LW komada za debljinu linije LW=LWeight
deseta celija 0.05 debljina linije koja se proizvoljno zadaje od 0 do 2.25
jedanaesta celija ostaje prazna opet iz ne znam kojih razloga
dvanaesta celija *Cancel* zatvaranje komande, ovde obratite paznju da ispred prve zvezdice mora imati prazno polje to isto vazi i iza zadnje zvezdice, jedino je tako hteo da zatvori komandu

Nadam se da neko ima jos nesto na ovo da doda ili da pojasni, mozda je malo nejasno onima koji nisu cackali oko ovoga ali je u svakom slucaju korisno onima koji koriste excel i ACad.
Sto kaze Lane Gutovic "Ne znam zasto sam Vam ovo ispricao, ali nece da skodi"