[ Nesapancevo @ 23.02.2016. 22:39 ] @
Pozdrav ljudi,
kupio sam ove zvučnike na buvljaku, ispravne, ali zuje... Kontam da zuji trafo, jer je mator sigurno 15god...
I cuje se blago zujanje na satelitima... Ostalo bi trebalo da je OK, mozda samo malo kad se odvrnu do skoro max snage dolazi do distorzije...
Trafo je relativno malih dimenzija 12V 2,5A... Da li bih mogao da ga zamenim sa nekim svičerskim napajanjem?
Da li će zamena napajanja rešiti zujanje u zvučnicima? Da li da zamenim neke elktrolite? Ni jedan nije naduven...
Možda jos neki savet za unapredjenje ovih zvučnika? Video sam uputstva razne modifikacije zamenom kondenzatora, pa ko je neko sa ofog foruma probao to, molio bih ga da podeli ovde sa nama.
Hvala unapred!
[ AC187-188 @ 24.02.2016. 03:22 ] @
Da li se zujanje javlja kad je prikljucen na neki izvor zvuka ili kad je samo ukljucen? Hoce od PC-ja da se pojavi zujanje.
[ gmhans @ 24.02.2016. 06:46 ] @
Treba razdvojiti dve stvari - zujanje trafoa i zujanje u (ili iz) zvučnicima. Ovo prvo zujanje utvrđuješ tako što n.pr. skineš trafo i staviš ga na neku meku podlogu... Ono drugo rešavaš zamenom elektrolita... Kao da sam već negde čitao ovakav isti post, sa istim nproblemom...!
[ zeoN_Rider @ 24.02.2016. 08:35 ] @
Citat:
gmhans Kao da sam već negde čitao ovakav isti post, sa istim nproblemom...!


Tačno, bila je već ovakva tema.
[ Nesapancevo @ 24.02.2016. 09:03 ] @
Zujanje je nezavisno da li je prikljucen na izvor zvuka.
Koliko je bitno da bude "obican" trafo ?
Tema sa konkretno ovim zvucnicima nema, mozda sa nekim drugim tipom zvucnika... trazio sam pre nego sam postavio, ali nisam nasao... postavi sam temu da vidim ima li neko isti problem koji je resio, da ne lutam previse :)

Probao sam drugim trafoom, ali ostalo je zujanje u zvučnicima je ostalo... Što se više pojačava zujanje je jače... Nije ni to neki problem u smislu da smeta, jer kad se pusti zvuk sa izvora, zujanje nema uticaja...
Koje kondenzatore da promenim? Ovaj ih ima poprilično mnogo...i svi su malog kapaciteta...

[Ovu poruku je menjao Nesapancevo dana 24.02.2016. u 14:33 GMT+1]
[ gmhans @ 24.02.2016. 13:37 ] @
Obično ti najmanji budu problem, od 1-10uF, ali i oni najveći, filterski, u paru, od po nekoliko hiljada uF...
[ Nesapancevo @ 24.02.2016. 20:30 ] @
idemo redom, pa dokle doguram :)
hvala
[ zeoN_Rider @ 24.02.2016. 20:41 ] @
Citat:
Nesapancevo: idemo redom, pa dokle doguram


Pametno, tako se i radi.