[ desert sun @ 26.02.2016. 11:49 ] @
Pozdrav imam windows 7 koji sam sinoc instalirao i podesi sam update da cekira ali da ja odaberem sta da instaliram,pa ako neko od iskusnijih korisnika moze da mi kaze da li je potrebno i bezbedno da instaliram Malicious Software Removal Tool,Definition Update for Windows Defender,update za internet explorer koji ne koristim i takodje mi izbacuje update za net framework 3.5.1,a imam instaliranu verziju 4.6 a ne 3.5.1?Hvala...
[ desert sun @ 27.02.2016. 02:15 ] @
Neko,nesto?
[ vinted @ 27.02.2016. 08:56 ] @
vidi tvoje pitanje da li je bezbedno je suvišno, a da li je potrebno zavisi od nekih drugih faktora.
to sve što si pomenuo normalno instaliraj
[ Djetvan @ 27.02.2016. 09:18 ] @
Imam Windows 7 ali ga takoreći ne koristim iz jednostavnog razloga što mi Linux radi brže i bolje i mnogo mi je interesantniji.
Na Windowsu 7 isključio sam potpuno update jer iz iskustva znam da gomilanjem apdejta sistem radi sve sporije, pa se čak dešava da se potpuno ukoči pa je rad potpuno nemoguć.
Ovo su moja lična iskustva i dopuštam da drugi korisnici nisu imali takvih problema ali prateći forume mnogi korisnici imali su iskustva sa Windowsom 7 koja su slična mojim.
[ iculibrk @ 27.02.2016. 10:17 ] @
Nije bas tako. Uz update ugavnom dolaze zakrpe za sistem, tako da sistem sa ukljucenim update moze biti jedino stabilniji. Dosta vlasnika nelegalnih verzija ga je iskljucivala da ne bi imali problema sa skidanjem update posle koga je windows prepoznat kao kopija. Sa druge strane sistem moze jedino da postane spor ukoliko korisnik ne vodi racuna o njemu, a to nema mnogo veze sa update. Za sada u poredjenju windows-a 7, 8 i 10, ja se potpuno slazem sa ovim komentarom iz jedne druge teme:
Citat:
Shadowed:
Win7, poslednji valjan Windows.

Linux ili widows, to je vec neka druga tema, ali opet se dolazi do toga da svako treba da ima onaj sistem koji mu je potreban.
[ desert sun @ 27.02.2016. 14:36 ] @
Ovo pitanje sam najvise postavio zbog toga sto kada sam na laptopu instalirao Malicious Software Removal Tool odmah mi je izbacivao plavi ekran i ako je sa njim sve u redu i bez njegovog instaliranja nije bilo problema,pa ne znam da li bi to sad bio slucaj na kucnom racunaru.

Licno vise volim linux zbog cega ga trenutno i koristim na laptopu za stvari koje meni treba sasvim je ok,posto ne igram igrice i tako to...Ali posto mladji burazer voli da opici league of legends morao sam kucnom racunaru da instaliram sedmicu,posto lol nije hteo na linuxu da se instalira,stalno je izbacivao bug splat i nije hteo da skine pach pa do toga da na nekim igricama nije pravio folder gde su instalirane pogotovu za one koje se pokrecu preko jar fajla.
[ iculibrk @ 27.02.2016. 15:05 ] @
Ovo je sad po meni vec drugo pitanje, jer si trebao videti sadrzinu tog BSOD-a.
Mozda bi trebao istestirati ram i cisto radi sebe pogledati i ostale komponente.
[ desert sun @ 27.02.2016. 17:07 ] @
Proveravao sam i ram i hd i sve je bilo ok,bez tog azuriranja je radio lepo.Najverovatnije ga necu ni instalirati,koliko sam shvatio to je neka vrsta microsoftovog antivirusa.