[ zerostyle @ 03.04.2004. 19:14 ] @
Pozdrav

Da li mi neko moze da mi kaze kako da instaliram modem za racuna. Imam modem ali ne znam koji je i kako drivere da instaliram , xp ga prepozna i kad trebam da se konektujem izbaci mi error 628 , da li ko zna sta je to.
[ filo @ 04.04.2004. 10:50 ] @
Citat:
zerostyle:
Pozdrav

Da li mi neko moze da mi kaze kako da instaliram modem za racuna. Imam modem ali ne znam koji je i kako drivere da instaliram , xp ga prepozna i kad trebam da se konektujem izbaci mi error 628 , da li ko zna sta je to.

posto vidim da zivic u tuzli,odneses fino u genelec i oni ti instaliraju i naplate a za sledeci put ces morati ipak malo vise da se potrudis
[ kUdtiHaEX @ 04.04.2004. 21:19 ] @
Start - Help - error messages, Network and Dial-up Connections pa citaj sta znaci error 628.
[ bmarkiol @ 12.04.2004. 22:07 ] @
Ako ti Windowsi otkriju novi hardver, i instalira ga, onda ti piše njegovo ime, bez kojeg možeš samo sjediti i plakati. E, sad kad mu znaš ime, fino na internetu nađeš drivere za njega, pa ih snimiš na disketu, pa ideš na start > control panel > administrative tools > computer managment > device manager > modems > odabereš taj svoj modem > pa ideš na karticu "driver" > update driver > odabereš sa diskete ili CD-a i on pretrese Cd i disketu, nađe taj novi driver i instalira ga.
meni se isto dešava nakon svakog formatiranja i ovako riješim taj svoj problem i uvijek uspije
[ matija-s @ 12.04.2004. 23:20 ] @
Error 628: The port is disconnected.
Kolko sam skuzhio to neke veze sa telefonskom linijom i shumovima na njoj, preslushavanjem i slichno.

Rjeshenja :
1) Provjeri svoju telefonsku liniju.
2) Probaj s ovim stringovima: AT&F1, ATZ&B0&C1&D2.
3) Intaliraj najnovije drajvere za modem kak ti je bmarkiol objasnio.
4) Reinstaliraj modem.
5) Provjeri TCP/IP settingse u control panelu.

Matija