[ kaliko @ 02.03.2016. 00:39 ] @
Pozdrav,
imam par opstih pitanja o instalaciji i upotrebi elektronskih sertifikata, tema je kompleksna (tako se cini) a realizacija kod nas ni malo ne olaksava stvar.
Cini mi se da svako izmislja svoje standarde i uslove, naime zanima me:

Da li je moguce na istom racunaru imati instaliran middleware i koristiti sertifikate vise izdavaca (Posta, Halcom, MUP)?
Ja sam u startu imao problema sa instalacijom pa sam odustao ali sada mi to dosta komplikuje zivot pa ako neko ima neko resenje / znanje da podeli...

Da li moze korisnik (slucano) da izbrise sertifikat sa kartice ili usb-a i sta onda raditi?
Ako moze, kako da ga sprecim u tome?

Ako instaliram personalni sertifikat da li to znaci da cu na tom racunaru moci da potpisujem dokumenta bez kartice?


Unapred hvala,
Branislav

[ pctel @ 02.03.2016. 09:41 ] @
I ja sam imao problema, nije tesko resiti, restartujes servis koji hoces da koristis i posle toga radi. Jeste iritantno, ali moguce.
Prilikom normalne upotrebe korisnik ne moze izbrisati sertifikat.
Ne mozes potpisivati bez kartice.
[ bachi @ 02.03.2016. 10:43 ] @
Teoretski ovaj midleware bi trebao da objedini sve osim MUPa sa LK pre 8.2014. dok mogu i LK posle 8.2014.

U teoriji, u praksi nisam uspeo da namestim, ali probaj svakako i pre toga obavezno obriĊĦi sve ostale midlewareove iz sistema, restartuj komp, instaliraj ovaj i opet restartuj komp.

Posle u token manageru registruj svaku karticu.