[ nikola.dzoni @ 02.03.2016. 11:36 ] @
imam desktop racunar na kome je povezan pata hard disk ali preko pinskog kabla koji u stvari sluzi za cd citac posto nemam sata hard disk za desktop a za laptop imam kako bih to mogao da povezem bez ikakve kupovine nekih konektora i ostalo to jest dali smem povezati hard disk laptopa na desktop jednostavno sata kabl i kabl napajanja HVALA U NAPRED...
[ gilopile @ 02.03.2016. 11:44 ] @
Mozes, naravno. Povezes kao i 3.5` SATA HDD. Oba konektora ( naponski i SATA ) su izmedju 2.5 i 3.5 SATA hard diskova kompatibilni.
[ nikola.dzoni @ 02.03.2016. 11:51 ] @
ok znaci nece doci do nekog pregorevanja jer hard disk laptopa radi na 5 a ne na 12v
[ gilopile @ 02.03.2016. 11:58 ] @
Nece, ne brini.
[ nikola.dzoni @ 03.03.2016. 17:46 ] @
Ok opet ja povezao sam hard disk i radi to jest racunar ga prepoznaje krenuo sam da instaliram windows xp i sve je to lepo islo dok sad nisam dosam do formatiranja inace hard disk je od 320 gb i jako sporo se formatira mislim formatira se mozda 15-20 min. A stigao je tek na 6% mogu da zamislim ako se ovako sporo formatira kako li ce ici kopiranje windows fajlova ako neko ima volju da pomogne HVALA...
[ Binary Mind @ 03.03.2016. 21:21 ] @
Ako si izabrao standardan način formatiranja a ne (quick) prilikom instalacije XP-a, normalno je da će da potraje...
[ nikola.dzoni @ 04.03.2016. 10:37 ] @
Ipak je hard ne ispravan ima mnogo bad sectora i samo 4%health to sam uradio tako sto sam povezao i drugi hard disk na kojem imam sistem proverio u hd sentinel. Sad imam jos jedan hard disk toshiba od 120gb njega racunar nije mogao da prepozna sad sam ja uradio nesto sto sam mislio da je ne moguce otvorio sam ga kako sam na youtube video sta covek radi to sam uradio i ja otvorio je hdd i u suprotnom pravcu na levo okretao plocu i polako sklonio glave na polozaj kao kad je ugasen to sam i ja uradio i sad lepo radi ima 56%health ali radi instalirao sam mu win.xp i nadam se da ce jos dugo odradjivati svoj posao