[ bdrago @ 13.03.2016. 14:39 ] @
Pozdravljam članove foruma.
Pokušao sam da primjenim jedan primjer sa ovog foruma: kada u combo boxu izaberem određeni zapis preko broja evidencije, pritiskom na dugme bi trebao da mi se otvori izvještaj samo za taj izabrani zapis, koji bi onda mogao da odštampam.
Međutim, negdje sam napravio grešku, jer meni otvori samo prazan izvještaj.
Molim vas da u okačenom primjeru pogledate u čemu je greška.
Hvala
[ nenadmarkoni @ 13.03.2016. 15:33 ] @
Na dugmetu sam postavio uslov u kodu a kao izvor izvještaja postavio tabelu. U comboboxu kao BoundColumn je bilo postavljeno da gleda na polje 3 a trebalo je na 1.
[ bdrago @ 13.03.2016. 16:28 ] @
Sada radi dobro. Hvala mnogo.
[ bdrago @ 15.03.2016. 11:53 ] @
Na osnovu frmStampanjeZapisnika napravio sam izvještaj koji bi trebao da se štampa na dvije stranice A4. Međutim kada pritisnem na dugme IZVJEŠTAJ dobijem poruku:
"The section width is greater than the page width, and there are no items in the additional space, so some pages may be blank" a umjesto na dvije, izvještaj dobijem na
četiri stranice od kojih je druga prazna a na četvrtoj ima neka siva sjenka u obliku kvadrata. Molim vas ako neko može da mi popravi taj izvještaj i da mi objasni u čemu je
greška da znam za ubuduće. Sve je u okačenom primjeru. Hvala.
[ nenadmarkoni @ 15.03.2016. 12:37 ] @
Dobili ste upravo ono o cemu Vas je Access obavjestio. Duzina izvjestaja prelazi duzinu stranice a posto u tom ekstraprostoru nema podataka neke stranice ce biti prazne. Udjite u izvjestaj u Design modu i sredite sirinu polja i izvjestaja smanjivanjem fonta i velicine polja.
[ DudaD @ 15.03.2016. 12:46 ] @
Širina izveštaja je velika, smanj je na 18,7 cm.
Margine postavi na po 1cm.
[ bdrago @ 15.03.2016. 14:51 ] @
Hvala.
[ bdrago @ 19.03.2016. 17:41 ] @
Da li neko ima vremena da mi pomogne oko arhiviranja tekućeg zapisa iz forme frmNadzor (u okačenom primjeru).
Kada se zapisnik jednom odštampa i potpiše, nesmije više da se mijenja, pa bi ga trebalo iz tabele Nadzor prebaciti u tabelu Arhiva, odnosno, pritiskom na dugme ARHIVIRAJ koje se nalazi na formi frmNadzor, trebalo bi da se tekući zapis prebaci kao posljednji zapis u tabelu Arhiva i da se istovremeno zatvori forma frmNadzor.
Ili možda ima neki drugi način kao se to radi?
Unaprijed hvala.
[ DudaD @ 20.03.2016. 06:28 ] @
To što ti je cilj, da se onemogući menjanje podataka može se postići na više načina. Evo primera gde se unose podaci u tabeli Arhiva ali se i u tabeli nadzor ne dopušta promena podataka ako je neki unos zaključen. Dodate su dve kolone, Zakljuceno i Arhivirano. Šta je bolje, arhiviranje ili sprečavanje izmena zavisi od toga ko i kako koristi bazu.
[ bdrago @ 20.03.2016. 13:28 ] @
Hvala mnogo na pomoći.
[ bdrago @ 21.03.2016. 19:01 ] @
Ipak sam morao da odustanem od dodavanja novih polja.

Kod koji je na dugmetu ARHIVIRAJ (pokreće query DodajUArhivu za dodavanje zapisa) će mi odraditi posao.

Međutim, probao sam da na isto dugme dodam, da mi pored dodavanja zapisa u tabelu Arhiva, istovremeno radi i :
1) obriše taj zapis iz tekuće forme (frmNadzor) odnosno tabele Nadzor i
2) zatvori tekuću formu frmNadzor

Ali to mi odradi samo jednom a onda više neće. Vjerovatno nešto ne uradim dobro.

Molio bih vas da mi pomognete da na postojeći kod na dugmetu ARHIVIRAJ ubacim i sledeće:
za brisanje:
DoCmd.RunCommand acCmdDeleteRecord
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70

i za zatvaranje forme:
DoCmd.Close

Znači: Kada pritisnem dugme ARHIVIRAJ htio bi da mi odradi sve ovo: prebaci tekući zapis u tabelu Arhiva, obriše ga iz tekuće forme i zatvori tekuću formu.

Hvala