[ goropad @ 22.03.2016. 21:12 ] @
Nemam nameru da uzmem ćirilični domen, ali veze u okviru sajta su sa ćiriličnim naslovima:

www.mojsajt.com/index.php/(neka_strana-cirilica)

Na lokalhostu nemam problema, pa da pitam da li cu imati problema kad postavim sajt. Mada, ako je sve ok. Mozda uzmem i ceo cirilicni domen.
[ bachi @ 22.03.2016. 21:15 ] @
Nemam nameru da uzmem ćirilični domen
***
Mozda uzmem i ceo cirilicni domen.

I tako...

Rade ćirilični sajtovi sasvim normalno, ali bih izbegao email servis na istim.

rts.srb

P.S. Ne postoje ćirilični domeni. rts.srb (ćirilicom) je u stvari ovo: xn--p1acc.xn--90a3aca ali aj' sad. :D
[ goropad @ 22.03.2016. 21:27 ] @
Da hvala. Da domeni koriste utf-8 standard ne bi bilo tih transformacija, mislim.
[ glackop @ 22.03.2016. 21:52 ] @
I znas kad bi ti tvoj ili bilo ciji cirilicni domen posetio-nikad.Naravno sve dok postoji latinica a dao bog ona nece isceznuti poput xp-a.
[ goropad @ 23.03.2016. 09:24 ] @
@glackop, kakve veze ima cirilica ili latinica sa operativnim sistemom windows xp. Mora da si u nekom gadnom tripu. Inace, sad cu namerno da uzmem cirilicni domen, samo da mi ne bi na sajt dolazili takvi kao sto si ti.
[ glackop @ 24.03.2016. 00:42 ] @
Uzmi samo uzmi ja sam ti dobronamerno napisao bas zato sto i neko da hoce nece moci da ti pristupi sajtu.Licno sam upao u taj problem pre par meseci na APR-u ili geodetskom ne secam se tacno sta bese i tamo cirilica ja pisem latinicom i nikako da mi prihvati prezime, ime,ulicu...ja se nerviram psujem koga postavi na cirilicu i sreca neko bio ipak pametan pa u gornjem desnom uglu stavio izbor lat.cir.
[ agvozden @ 24.03.2016. 09:14 ] @
Ćirilica je srpsko pismo i jedino pismo koje je apsolutno po pravopisu srpskog jezika. To što ste vi propustili 4 razreda osnovne škole nije opravdanje.

Još ne koristim ćirilične domene, jer nisu praktični za podešavanje, pre svega zbog mejlova i DNS-a. Kao što neko zapisa za RTS, baš u tom formatu moraš da imaš zapise u tabelama, što je veoma nepraktično.
Većina mojih sajtova je na ćirilici, ali još uveko koristim internacionalne domene.

Takođe i url, još uvek se praktikuje "osisana latinica". Sa druge strane, niko te ne sprrečava, sve to može da radi.