[ centaur @ 23.03.2016. 09:19 ] @
Situacija je sledeća.
Dok sam bio vlasnik doo-a, otvorio sam agenciju i nakon toga zatvorio doo.
Jedino rešenje koje sam dobio za agenciju je akontacija za PIO i porez na prihode, jer sam ostalo (zdravsteno i nezaposlnost) plaćao preko doo-a.
Kao što rekoh, zatvorio sam doo ali novo rešenje za agenciju gde bi trebalo da mi "dodaju" zdravstevno i nezaposlenost nisam dobio (iako se sve to dešavalo krajem 2014 i početkom 2015).
E sad, treba mi da decu prebacim na zdravstevno preko mene (ranije je išlo preko supruge, koja trenutno ne radi).
Jel to uopšte moguće kada se uzme u obzir da nemam rešenje po kome bih plaćao zdravstevno?

[ pctel @ 24.03.2016. 08:43 ] @
Po mom misljenju treba da podneses izmenjen MA obrazac. Ako imas elektronski sertifikat to radis na sajtu croso, ako ne onda popunis na papiru, mislim da za preduzetnike jos uvek moze i papir, potpises, overis i odneses u zdravstveno. MA obrasce popunjavas i za clanove porodice.
[ centaur @ 25.03.2016. 08:18 ] @
Hvala.
Rešio sam problem u međuvremenu, evo i kako ako nekom zatreba.

Otišao u rfzo (Filijala Novi Beograd u mom slučaju). Predhodno zvao telefonom 100 puta...ali i kad se javio neki lik, realno mi ništa nije rekao osim da dođem u filijalu.
Sa šaltera me poslali kod šefa filijale. Jako ljubazan čovek, uzeo rešenje o osnivanju i PIB, proverio na kompjuteru i video da stvarno nemam rešenje.
Iskopirao rešenje, PIB i ličnu kartu, potpisao i lupio pečat i vratio me na šalter.
Kad sam se vratio na šalter, pitali me što sam išao kod šefa :)
Dobio overu na 6 meseci.
Za decu je potrebna odjava M-A sa predhodnog osiguranja, izvod i prijava prebivališta.
Sve završio za par sati, računajući i čekanje u redovima.