[ Nikolad3d @ 30.03.2016. 22:41 ] @
Maticna: asrock fm2a55m-vg3
CPU: A8-5600k
6gb ram
napajanje 250w

problem je sledeci:
kada sam kupio racunar je bio polovan.. ukljucio sam ga i posle neki 20 min se sam resetovao.. pomislio sam da je temperatura pa sam instalirao core temp koji mi je pokazivao oko 90c. probao sam jos par programa i svugde isto pa cak i u biosu.Smanjio sam duplo ghz i smanjio voltazu sada u tim istim programima pise da je oko 50c u idle a najvise 70c pod opterecenjem i sto je cudno nece nikad i nikako da predje tih 70c dok je sada u biosu oko 35c. Nasao sam na netu program za moju maticnu (asrock extreme tuning ulity) koji pokazuje oko 35-40c dok svi oni ostali programi pokazuju od 50-70c. Zanima me sledece: koji program pokazuje ispravnu temperaturu?
Takodje imam problem kad koristim graficku sa procesora da hoce nekad slika da zamrzne ali taj problem sam resio ubacivsi pci-e graficku.

MOLIM VAS ZA BRZ ODGOVOR DA ZNAM DA LI DA VRATIM RACUNAR I UZMEM PARE ILI OVO NIJE NISTA STRASNO.

Hvala i pozz
[ iculibrk @ 31.03.2016. 10:55 ] @
Koji je model tog napajanja od 250W? Mada bilo koji da je trebas ga izvaditi iz tog kucista. Veoma je bitno i koju si graficku ubacio. Sa trenutnim potrosacima napajanje je na granici izdrzljivosti, jos ako mu dodas jedan ili vise potrosaca moze da bude vise stete nego koristi.
Udji u bios i postavi podesavanja na podrazumevana, bez povecavanja ili smanjivanja voltaza... Posle digni sistem i opetereti ga. Ako ne radi kako treba na podrazumevanim, bolje je da ga vratis.
Sto se tice temperature po meni gledaj onu iz bios-a. Mozes instalirati i Everest npr.
To sto zamrzava na integrisanoj grafici se ne resava ubacivanjem pci-e. Trebas da proveris sta je uzrok tog zamrzavanja i sta se jos greje npr. chipset.
Niko ti ne moze reci vrati ili ne, ali to napajanje je po meni jednostavno nedovoljno i moze prouzrokovati jos mnogo toga. Ako je vec duze radio sa tim napajanjem onda to moze biti problem.
[ Nikolad3d @ 31.03.2016. 11:47 ] @
to je neko malo lezece kuciste, Kontam da je sve zajedno kupljeno sa tim napajanjem tj da je fabricki tako. Probao sam da ubacim i be quiet 550w isto je sa temperaturama i sve ostalo. MB se ne greje, be prelazi preko 35C. Zaboravio sam da napomenem da nisam stavio termalnu pastu. Koliko u stvari znaci ternalna pasta? Zanima me ovo jer sam na ranije sa ili bez nje dobijao iste temperature.. kupovao sam je u nekoj pc radnji za 150 din .

graficka koju sam ubacio je radeon hd 5450
[ Zoran Milovanovic @ 31.03.2016. 11:57 ] @
Termalna pasta puno znaci. Probaj da je zamenis, skini hladnjak, ocisti povrsinu CPU-a i hladnjaka, stavi malo paste na CPU, vrati hladnjak. Testiraj temperature u Windowsu. Takodje testiraj temperaturu prilikom naprezanja integrisane graficke (u BIOSu iskljuci PCI-E slot ili izvadi graficku ako ne moze drugacije). Ukoliko temperature nisu u nekom normalnom opsegu, vrati racunar.

Instaliraj HWInfo da dobijes ocitavanja svih seznora.
[ Nikolad3d @ 31.03.2016. 14:35 ] @
Evo slike od senzora. Bez termalne paste procesor na 2.0ghz sa smanjenom voltazom. Ne bih da ga vracam na 3,6ghz dok ne kupim pastu
[ Lacika.1991 @ 31.03.2016. 19:16 ] @
šta je tebi bilo na pameti da zaboraviš termalnu :D
[ Nikolad3d @ 31.03.2016. 19:48 ] @
Nisam zavoravio.. menjao sam hladnjak a nisam imao vise termalne.. i kao sto sam rekao ta termalna koju sam koristio nije nikad ni pokazivala neke rezultate.. Narucio sam neku profesionalnu preko neta, neka 12w/m.k. Ova koju sam koristio do sad bila je 0,3w/m.k