[ Moritz21 @ 06.04.2016. 18:08 ] @
Paznja!
Oglas za zaposlenje!


Kompanija koja sa bavi izradom High End audio studijskih uređaja raspisuje konkurs za zapošljavanje.

Potrebni stalni saradnici elektroničari , mlađih ili srednjih godina, koji imaju poseban interes za audio segment elektronike.

Volite kvalitetan zvuk, vešti ste sa lemilicom i imate strast prema audio tehnologiji, ili se već bavite DIY samogradnjom audio uređaja imate jedinstvenu priliku da budete deo mladog i aktivnog tima čiji je zajednički ciljHigh End Audio Studio segment
.
Tražimo pedantnost, strpljivost i elementarno znanje iz elektronike .Uredjaji koje krecemo da proizvodimo su bazirani na studijskim klasicima iz 50 i 60 godina proslog veka, dakle izmedju ostalog ima puno rucnog ozicavanja.

Prednost imaju kandidati iz okoline Ćuprije, Jagodine i Paracina (Kragujevac, Kruševac, Niš, Zaječar ...)

Ukoliko posedujete sve ove veštine i tražite zaposlenje javite nam se - Vas tražimo

CV i kontakt na

[email protected]
ili
[email protected]




https://www.facebook.com/vladi.../10154091737067162?pnref=story

[ zeoN_Rider @ 07.04.2016. 09:27 ] @
Ovde ima malo nedorečenosti.

Naime govori se o studijskoj High End opremi '50/'60. Tada koliko Ja pamtim a pamtim siguran sam nije bilo High End opreme pogotovu u studijima.

Po meni u naslovu treba da piše Vintage studijska oprema umesto H E.
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 11:20 ] @
Postovani,

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku :)

Volimo konstruktivan razgovor u svakom smislu, ali smatramo da je postavljanje bilo kakvog pitanja van konkretnog zaposlenja van teme ovog thread-a i da je kontraproduktivno.

Hvala Vam na razumevanju :)
[ ZAS011 @ 07.04.2016. 11:24 ] @
Vladimire, da ne očekuješ možda na ovom forumu diskusiju povodom zaposlenja?
Da se ja pitam, ova tema bi bila obrisana u roku od odmah.
Oglasnici su na drugim domenima.

BTW High End '50/'60, slatko me je nasmejalo.
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 12:50 ] @
Upravo je to poenta, NE ocekujem/zelim diskusiju na ovu temu.

Ovo je cist oglas a za sve drugo postoji mesto i vreme , pa i na ovom forumu.

Tvoje licno misljenje me, uz duzno postovanje, ne zanima. Zanimaju me ljudi koji hoce da se jave na oglas a ne da daju misljenje.

Hvala u napred na razumevanju :)

[ jablan @ 07.04.2016. 13:45 ] @
Zato okačiš oglas u podforum "Ponude za posao", gde ne postoji mogućnost odgovaranja na poruke, a ne ovde.
[ zeoN_Rider @ 07.04.2016. 14:48 ] @
Citat:
Moritz21:

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku :)


Ja sam maltene rođen u studiju i znam o čemu pišem.
[ zeoN_Rider @ 07.04.2016. 14:50 ] @
Citat:
ZAS011:

BTW High End '50/'60, slatko me je nasmejalo.


Kud me podseti, pogibeh od smejanja.
[ Sceka @ 07.04.2016. 15:35 ] @
Citat:
Moritz21:
Postovani,

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku :)

Volimo konstruktivan razgovor u svakom smislu, ali smatramo da je postavljanje bilo kakvog pitanja van konkretnog zaposlenja van teme ovog thread-a i da je kontraproduktivno.

Hvala Vam na razumevanju :)

Ja sam iz studijskog sveta audio segmenta. Kakvi uredjaji su u pitanju i koji studijski uredjaji su ekvivalent onome sto bi se proizvodilo?


Pozdrav!
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 15:46 ] @
Postovanje,

Hvala na interesovanju. Budite ljubazni i upit posaljite na neki (moze i oba) od nevedenih mailova. Ako imate neke svoje radove obavezno posaljite i fotografije tih uredjaja.

Pozdrav,

Moritz
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 15:48 ] @
Radi se o Neve1073, Pultec eq, LA2A ...itd.
[ Lavlja_Jazbina @ 07.04.2016. 15:56 ] @
Evo ga jos jedan mudroser koji hoce lovu na brzaka,a ideja je rupa na saksiji.

Sorry,ali delujes kao neki nadrkan tip pa si i takav post dobio.

P.S.Ako hoces da ti i radna snaga bude kao i oglas,da ne platis,ne valja ti posao.
[ Sceka @ 07.04.2016. 16:02 ] @
Citat:
Moritz21:
Radi se o Neve1073, Pultec eq, LA2A ...itd.

To sve moze da se nadje u prodaji. Zasto bi neko kupovao nepoznat proizvod koji je na bazi nekog originalnog kad moze da kupi originalni koji je verifikovan i uspesno se upotrebljava?


Pozdrav!
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 16:24 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Evo ga jos jedan mudroser koji hoce lovu na brzaka,a ideja je rupa na saksiji.

Sorry,ali delujes kao neki nadrkan tip pa si i takav post dobio.

P.S.Ako hoces da ti i radna snaga bude kao i oglas,da ne platis,ne valja ti posao.


Vrlo hrabar nastup. Ne znas ko sam niti sta radim, ne znas o cemu se tacno radi, ne znas nista a imas hrabrosti da na osnovu svojih "osecaja" donosis krajnje nekulturan komentar.

Okani se mog posla i slobodno gledaj svoj, ako ga imas uopste.
A svi ostali, najlepse vas molim da se suzdrzite od davanja saveta i mudrosti. Ako vam se post ne svidja preskocite ga bez komentarisanja.

Ako neko ima konstruktivno pitanje tu smo, i vrlo rado cemo odgovoriti.

Jos jednom najlepse molim sve clanove foruma da se suzdrze od komentarisanja i provokacija.

Admin?



[ Lavlja_Jazbina @ 07.04.2016. 16:43 ] @
Citat:
Vrlo hrabar nastup. Ne znas ko sam niti sta radim, ne znas o cemu se tacno radi, ne znas nista a imas hrabrosti da na osnovu svojih "osecaja" donosis krajnje nekulturan komentar.


Mora da se salis,hrabrosti.Slusaj.Oglas kao tvoj mudroseru ima da platis a ne ovde da mrsis muda.Kapis.
[ SlobaBgd @ 07.04.2016. 16:47 ] @
Vladimire, ovo je forum, i diskusije na bilo koju temu ne samo da su dopuštene nego su i poželjne. To je svrha i smisao foruma. To je ono što okuplja i privlači stručnjake, entuzijaste, ljubitelje, poslodavce i potencijalne saradnike. Zahtevati da se na forumu ne komentariše, ili očekivati samo jednu vrstu komentara i pitanja - nerealno je i uzaludno. Ako si došao na forum i otvorio temu u delu za diskusiju, onda očekuj diskusiju. Izgleda da si se ti prešao u proceni gde ćeš otvoriti temu i ponuditi posao: za to služi forum http://www.elitesecurity.org/f28-IT-berza-poslova Ovde, u ovoj temi, diskusija je i dozvoljena i preporučljiva. Na kraju krajeva, malo je nekorektno da se pojaviš na forumu i da zahtevaš poseban tretman i da braniš drugim članovima da diskutuju. Ako tako želiš da "hendluješ" svojim oglasom, oglasi se u nekom Internet oglasniku, tamo uglavnom nema komentara.
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 17:00 ] @
Pozdrav SlobaBgd,

priznajem moja greska sto sam odabrao ovaj pod forum.
Naravno da su diskusije ocekivane ali ne i vredjanje i prozivke.

Nikakav poseban tretman ne trazim niti ocekujem , to bi bilo na kraju svega vrlo nezrelo, jedino ocekujem pristojnosti i malo kulture.

Kao sto si ti mogao da normalnim ljudskim tonom kazes sta imas smatram da mogu i ostali, ili opet gresim ?

Da ne nastavljam dalje jer nema svrhe.

Svaki konstruktivan komentar je dobro dosao, prozivke i uvrede vise ne komentarisem.

Hvala na razumevanju :)
[ Sceka @ 07.04.2016. 17:34 ] @
Konstruktivan u kom smislu?

(btw, nisam dobio odgovor na pitanje)


Pozdrav!
[ flighter_022 @ 07.04.2016. 18:58 ] @
Citat:
Moritz21:Ako vam se post ne svidja preskocite ga bez komentarisanja.


- Ovo si/ste postavio u javnom forumu, te svaki član ima pravo da da svoj doprinos, svidelo tise to ili ne

- Ukoliko želiš da imaš kontrolu nad tim šta se na temi piše, postoje dva načina. Prvi je da vlasnika ovog foruma zamoliš da to tako podesi, a to je malo verovatno da će se desiti, mada uvek možeš da probaš. Druga varijanta je da kreiraš vlastiti forum te onda tu radiš šta god želiš

Pored toga, nakon ovakvog, prilično agresivnog, know-it-all, nastupa, mala je šansa da ti se neko iskusan, ko može da bira poslove, pridruži.

Toliko od mene. Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 07.04.2016. u 20:17 GMT+1]
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 19:31 ] @
Citat:
Sceka:
Citat:
Moritz21:
Radi se o Neve1073, Pultec eq, LA2A ...itd.

To sve moze da se nadje u prodaji. Zasto bi neko kupovao nepoznat proizvod koji je na bazi nekog originalnog kad moze da kupi originalni koji je verifikovan i uspesno se upotrebljava?


Pozdrav!



Ne vidim nigde pitanje vec samo konstataciju.

Pozz
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 19:43 ] @
Citat:
flighter_022:
Citat:
Moritz21:Ako vam se post ne svidja preskocite ga bez komentarisanja.


- ... te svaki član ima pravo da da svoj doprinos....

Pored toga, nakon ovakvog, prilično agresivnog, know-it-all, nastupa, mala je šansa da ti se neko iskusan, ko može da bira poslove, pridruži.

Toliko od mene. Pozdrav!




Doprinosom nazivas pametovanje bez ikakvog povoda, prozivke i vredjanje?

Know-it-all stav? ne znam cije postove citas ali ja nigde nisam napisao da nesto znam, da znam ne bih trazio ljude da rade vec bi sam to uradio bez filozofije.

Bice da ste ovde na forumu osetljivi kada neko pokaze integritet i ne dozvoljava soljenje pameti, pa se to mesa sa "stavom" i ko zna cime jos.


Bilo kako bilo, i pored ovako lepog odziva sa pametovanjem i vredjanjem zaista se javio dobar broj pravih profesionalaca.

Srdacan pozdrav.



[ Lacika.1991 @ 07.04.2016. 19:52 ] @
Kako ne vidiš pitanje? zašto bi neko kupovao nepoznati proizvod kad može original? :D

niko od tebe ne očekuje da ti odaješ poslovne tajne i svoje ideje,al jbg uleteo si usred srede foruma,sad ti izadji sa Scekom na kraj :D
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 20:16 ] @
Ajd da pokusam :D

Original iz tih godina bilo da je 1073, Pultec itd kosta barem 2 puta vise nego najbolji klon.
Zvucna razlika izmedju npr. dva 1073 ( original ) ume da bude veoma velika. Radim na pravim originalnim Neve konzolama sa (1073, 33114) modulima pa znam o cemu pricam.
Zvucno ne rade bolje 2 puta, sta vise uspeli smo da dodjemo gotovo 1:1 u kvalitetu. Ne tvrdim da je identican zvuk , jer je to nemoguce ( stare komponente itd) ali da je to taj karakter i i kvalitet jeste.

Nekoliko ljudi u Srbiji vec poseduje nase uredjaje, uskoro cemo krenuti demo turu od vrata do vrata, svako ko ima studio i ko zeli da cuje ce imati priliku da cuje i proba u svojim radnim uslovima.

Cena nasih uredjaja je manja i ostace manja ( za nase trziste) od najboljih klonova koji se trenutno papreno prodaju. Radili smo uporedne testove mogih klonova kao i originala, samo cu reci da bez lazne skromnosti mozemo sebe da potapsemo po ramenu.

Mi smo prvenstveno SVI muzicari i inzenjeri zvuka, neki kao drugi posao imaju elektroniku ( analognu i digitalnu) a neki se bave softverom, ovo sam rekao zbog toga sto nam je zvuk IMPERATIV a ne specifikacije i tehnicko foliranje.

U planu je dosta proizvoda, ne samo klonova vec i digitalije.

Nadam se da sam uspeo da barem nekako izadjem na kraj :)
[ Sceka @ 07.04.2016. 21:38 ] @
To je vec odgovor koji ima smisla. (bio sam u Studiju da zavrsim neke pilote pa se zato kasno ponovo ukljucujem...)

Zato sam i pitao koji je razlog... Naravno da se razlikuju, zvucno, dva primerka. To i jeste poenta, odnosno ono u nastavku "uspeli smo da dodjemo gotovo 1:1 u kvalitetu ... ali da je to taj karakter i i kvalitet jeste." je jedino bitno. A po tom pitanju sam porpilicno skeptican...

Koji su to ljudi koji su culi, probali, poseduju? Ja sam jako zainteresovan za demonstraciju i eventualnu kupovinu.

Da budem iskren, do sada se nije pojavio proizvod koji moze da se meri sa originalnim uredjajima > zvucno < a i mene sama tehnologija izrade ne zanima (naravno samo ukoliko zadovoljava iste karakteristike originala po formi pristupa, sto podrazumeva ako je originalno nesto lampaski, na primer, onda to ocekujem i kod novog proizvoda jer takvih proizvoda vec ima u inostranstvu i verifikovano dobro rade).

Digitalije u kom smislu?




A bez ikakve ljutnje jer sve sto su napisali je i tacno ali i izraz negodovanja tvom prilicno neprimerenom nastupu sa pocetka teme. Da ne pricam o tome sto se "na vrh glave" svima popelo to sto svi koji su "sveze" registrovani dozvoljavaju sebi da se ponasaju vrlo nekulturno i prilicno primitivno deleci lekcije clanovima koji imaju veliki staz na forumu, da ne pricam o ostalom - pa je tako i tvoj nastup koji je veoma slican bio docekan primereno onome sto si napisao (kako si se "predstavio"). Znaci, sve je vec receno, forum je javan (iako privatan) i niko ne "poseduje" temu jer je tema kao i sve sto se napise vlasnistvo ES-a. Clanovi imaju pravo da se javljaju po svom nahodjenju ... i tako dalje... i nema potrebe da se drugacije posmatra i/ili pristupa.


Pozdrav!


[ Sceka @ 07.04.2016. 21:48 ] @
Pade mi napamet, jer sam sad dosao iz Studija... gde koristim Focusrite ISA 430 MK2... da li bi, na primer, uredjaj koji pravite (recimo na bazi Neve 1073) mogao da se zvucno poredi? Nema veze objektivnost odgovora, cisto me zanima da cujem.

(sto bi meni licno, a verujem i ostalima iz struke, znacilo prilicno)


Pozdrav!
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:05 ] @
U sutini moze da se poredi , ali je ISA430 po svemu drugacija od zvuka 1073, sama unutrasnja struktura i komponente su drugacije pa samim tim i zvuk.

ISA ima samo izlazni Lundahl trafo ( ako me secanje sluzi) , a 1073 ima i ulazni i izlazni i jos mnogo skuplji i koloraturniji trafoi.

Nas model 1073 ST ima dva izlazna trafoa, pa preko switch-a moze da se menja kolor Vintage ili Modern, razlike su suptilne ali ako se radi snimanje nekoliko kanala u projektu sa jednim od ta dva moda dobijamo kumulativni efekat gde je mnogo primetnije.


Poslednji put cu se osvrnuti na prethodnu prepisku.
Prelistao sam sve moje postove i ngde nisam nasao nesto tako nadobudno, uvredljivo i sa visine napisano sa moje strane sto se vec koji put pominje.
Imam iskustva na mnogo foruma, i znam da starosedeoci vole da trgnu penu i za najmanju stvar kada je neko nov.
Sa tom razlikom sto ste ovde poprilicno naostreni ...neki clanovi su bez ikakvog povoda bili krajnje nekulturni i uvredljivi pa stoga nisam ni mogao drugacije da reagujem, za takve postove bi na drugim forumima takav ispad starog clana bio kaznjen banom.
Niko ne voli da mu se pametuje i soli pamet, posebno ako nije ni postavljeno pitanje u tom smeru...takav sam i ja, i jako zustro reagujem na provokacije nicim izazvane.

Nikog od vas ne poznajem, barem na po vasim nadimcima, pa se tako i ponasam.
Jesam mozda mladji od nekih clanova koji su postovali u ovoj temi ali nisam ni klinac od juce. U ovom poslu ( studio, muzika) sam nesto preko 20 godina i drzim do toga sto znam, sto ne znam pitam i na pametujem posebno ako nisam pitan za misljenje.

Kao sto vidis, umem sasvim korektno i normalno da komuniciram kada neko pristupi sa spustenom loptom...kao na primer ti sada

Tu sam za sva dalja pitanja

Pozz
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:16 ] @
Citat:
Sceka:

Koji su to ljudi koji su culi, probali, poseduju? Ja sam jako zainteresovan za demonstraciju i eventualnu kupovinu.

Da budem iskren, do sada se nije pojavio proizvod koji moze da se meri sa originalnim uredjajima > zvucno < a i mene sama tehnologija izrade ne zanima (naravno samo ukoliko zadovoljava iste karakteristike originala po formi pristupa, sto podrazumeva ako je originalno nesto lampaski, na primer, onda to ocekujem i kod novog proizvoda jer takvih proizvoda vec ima u inostranstvu i verifikovano dobro rade).

Digitalije u kom smislu?




Ne vredi da ti poimence navodim ko i sta, radili smo uporedne testove sa BAE, Herritage, Avedis i original stari i novi NEVE. Osim zvucno poredili smo izradu i komponente i ostao bi zapanjen koliko ima muvanja sa jeftinijim komponentama za velike pare, posebno novi NEVE iznenadjuje po tom pitanju.

Pultec EQ se pravi kao i original sa 6 lampi i nekoliko trafoa, bice verzija bez lampi, kao i posebna verzija kakva ne postoji na trzistu o kojoj ne mogu sada da govorim jer je jos u razvoju.
Stvar je vrlo logicna sto se tice Srbije, zasto bi davali 2 puta vise para za isto ili cak losije samo zato sto je firma od napolje? Ko voli da baca svoje pare nek izvoli. Mi dajemo vrhunsku alternativu kao i uslugu pred nosom.

Uskoro ce biti gotov DEMO set pa cemo ici od studija do studija ko zeli da proba u svom okruzenju, jer smatramo da je to jedini ispravan nacin prodaje.

Digitalije u smislu softvera i hardvera...kontroleri za DAW npr. Ali to je jos faza razvoja tako da o tome ne mogu nista vise da pricam.

[ Sceka @ 07.04.2016. 22:19 ] @
Pa mene i interesuje ta karakteristika zvucne razlicitosti. Ne zanima me sta je sve u uredjaju i koliko je sta skuplje ili jeftinije (rekoh, ne zanima me tehnologija izrade uopste) nego samo i iskljucivo zvucni utisak. Najvise je rec o radu sa mikrofonom, koliko je na nivou upotrebljivosti u radu sa Neumann mokrofonima koji su realno najzastupljeniji kod nas.

Koja digitalija, o cemu se radi (nejano mi je)?


Pozdrav!
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:24 ] @
Citat:
Sceka:
Konstruktivan u kom smislu?

(btw, nisam dobio odgovor na pitanje)


Pozdrav!




Evo ako nije problem ja cu da odgovorim. Btw , pisem sa Vladinog profila , ali moje ime je Sasha i uredjaje koje pocinjemo da proizvodimo sam ja pravio i verovatno sam najmerodavniji da kazem nesto o njima.Prvo moj koncept se razlikuje u tome sto sam u svoje uredjaje od starta ugradjivao delove koji manje vise spadaju u extra skup element za skoro pa sve recording pro audio uredjaje.Od Jupiter, Elma Silmic i sl. kondezatora , do NOS tubularnih keramickih koji su neophodni za autentican zvuk npr. 16 Khz boost-a na Pultecu.
Drugo , od prvog do zadnjeg korisnika koji imaju vintage 1073 i danasnje verzije Heritage , AMS , BAE svi imaju zamerke da zvuku fali "magije",
btw svi su fenomenalno napravljeni i sve je u najmanju ruku kako treba, ali svi do jednog imaju napajanja koja su bazirana na LM317 ili slicnim monolitnim regulatorima.Mi cemo biti prvi koji ce uz sve uredjaje da prodaju i originalno 5A napajanje od vintage Neve BC10 konsole.Isto pravi ogromnu razliku u zvuku, i u to sam sigiran da ljudi koji se ovde ozbiljno bave samogradnjom znaju mnogo bolje od mene.
Trece , ja te uredjaje prodajem vec duze vreme ljudima koji ili poseduju ili su radili na gore pomenutim.........mislim da nisam imao kupca koji je kupio samo jedan........da nije posle toga hteo bilo sta iz neke ponude koju sam imao.
Uz to , svi nasi a la Neve preampovi imaju mogucnost selektovanja izlaznog tranzistora............2n3055 (vintage 1073) ili TIP41C kao na Great Riveru.
Eto , to je par sitnica koje ce mozda da nas iscupaju, na kraju krajeva , sve se svodi na ukus graditelja .........u zadnjih 2-3 godine mi je pod uho i ruku doslo skoro sve od mic preampa sto je pravljeno u zadnjih 50-60 godina.Izgradio sam na bazi svega sto sam cuo sopstveni stamp , i to moze nekom da se svidi , a nekom ne....i to je pocetak i kraj price.
Evo i par slika da ne ostane samo na praznoj prici.

https://www.facebook.com/b.bir...2686437113/?type=3&theater

https://www.facebook.com/photo...4835270&type=3&theater

Da se vratim na ono najbitnije , vec sam skontao da je stavljanje ovakvog oglasa elektronicarima koji su i samograditelji ima ocito efekat kao da nekom guras prst u oko.Medjutim i sa svim jako nedobronamernim komentarima , sto je izgleda postao default manir a i iskreno mnogima ogadio par foruma, javilo se nekoliko jako kvalitetnih elektronicara.U krajnoj liniji mozete da nas posmatrate i kao silibajzere iz nekog sela u centru Srbije koji imaju para da narednih godinu dana ulete u avanturu na sopstveni rizik, bitno je da iskopamo bar jos 3-4, pod broj jedan pristojnih i talentovanih ljudi.
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:30 ] @
Predpostavljam da nisi video moj drugi post

Odgovoricu ti za Neumann, prvo jako su velike razlike izmedju samih mikrofona istog modela, posebno starih komada.

Imam tu srecu da na dnevnoj bazi radim sa vintage Neumannima U47, U67, USM i SM 69, U87, 89 , KM 84, 86 itd.

Svaki preamp ce ti raditi posao za nesto, sto i sam znas, ali je mikrofon taj koji daje ozbiljniju razliku. Preampi su kao i mikrofoni koloratura , samo u manjem procentu.

Nivo upotrebljivosti nasih preampa sa Neumannima je najvisi moguci kao i sa bilo kojom drugom spravom tako visokog kvaliteta zvucnosti i izrade.

Nadam se da sam uspeo da ti odgovorim na pitanje
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:30 ] @
Citat:
Sceka:
Pa mene i interesuje ta karakteristika zvucne razlicitosti. Ne zanima me sta je sve u uredjaju i koliko je sta skuplje ili jeftinije (rekoh, ne zanima me tehnologija izrade uopste) nego samo i iskljucivo zvucni utisak. Najvise je rec o radu sa mikrofonom, koliko je na nivou upotrebljivosti u radu sa Neumann mokrofonima koji su realno najzastupljeniji kod nas.

Koja digitalija, o cemu se radi (nejano mi je)?


Pozdrav!


Ako zelis, trenutno mi je na stolu nas novi model 1073ST i Neve DPD1073, mogu da ti snimim par tejkova necega sto mi padne pod ruku (akusticna ili sl.) i pustim na mail, pa ti posle objavi utiske javno na forumu. Srbija vs UK

Pozdrav Sasha
[ Sceka @ 07.04.2016. 22:31 ] @
Citat:
Moritz21:

Ne vredi da ti poimence navodim ko i sta, radili smo uporedne testove sa BAE, Herritage, Avedis i original stari i novi NEVE. Osim zvucno poredili smo izradu i komponente i ostao bi zapanjen koliko ima muvanja sa jeftinijim komponentama za velike pare, posebno novi NEVE iznenadjuje po tom pitanju.

Ima smisla jer imena meni znace validnost probanja. Ne bih bio zapanjen jer sam svasta doziveo, pa i da se u SLL-u nalaze komponente koje su od nepoznatog proizvodjaca i evidentno besmislene cifre kostanja - ali zato sveukupno zvuk "radi za sve pare".

Citat:
...
Stvar je vrlo logicna sto se tice Srbije, zasto bi davali 2 puta vise para za isto ili cak losije samo zato sto je firma od napolje? Ko voli da baca svoje pare nek izvoli. Mi dajemo vrhunsku alternativu kao i uslugu pred nosom.

Pa i nije to bas tako logicno. Neke firme od kojih se kupuje u inostranstvu su evidentno potvrdjene kvalitetom i upotrebljivoscu proizvoda a dovoljno eminentnih Studija/snimatelja/producenata... ih koristi pa je samim tim i garantovana kupovina i opravdana cen.

Sa druge strane, zasto mislis da mogu da prihvatim da nesto sto nudi neko za duplo manje novca moze da bude isto kvalitetno (ponavljam, zvucno i upotrebljivo u svakodnevnom radu!)? Da je to lako bilo bi takvih ponuda i iz inostranstava u prilicnoj meri... i jos nesto, "dva puta vise para" jednostavno ne deluje ozbiljno u smislu "na prvi pogled" - narocito kad se na nasim prostorima u svako segmentu zivota bombarduje sa tim istim manirom.

Zato i pitam imena...

Citat:
Uskoro ce biti gotov DEMO set pa cemo ici od studija do studija ko zeli da proba u svom okruzenju, jer smatramo da je to jedini ispravan nacin prodaje.

"Uskoro" koliko je to vremenski? A slazem se da samo tako moze da se nesto pazari.

Citat:
Digitalije u smislu softvera i hardvera...kontroleri za DAW npr. Ali to je jos faza razvoja tako da o tome ne mogu nista vise da pricam.

Pisao sam pa nisam video ovaj post... Za koji DAW se planira to?


Pozdrav!
[ zeoN_Rider @ 07.04.2016. 22:36 ] @
Citat:
Moritz21:

Imam iskustva na mnogo foruma, i znam da starosedeoci vole da trgnu penu i za najmanju stvar kada je neko nov.
Sa tom razlikom sto ste ovde poprilicno naostreni ...



Na jednom forumu je ovakva ista tema zaključana a to sve govori o samo stavu.
[ Lacika.1991 @ 07.04.2016. 22:37 ] @
e to je kvalitetna prezentacija i diskusija :D
[ Sceka @ 07.04.2016. 22:40 ] @
Citat:
Moritz21:

Ako zelis, trenutno mi je na stolu nas novi model 1073ST i Neve DPD1073, mogu da ti snimim par tejkova necega sto mi padne pod ruku (akusticna ili sl.) i pustim na mail, pa ti posle objavi utiske javno na forumu. Srbija vs UK

Pozdrav Sasha

Ne. Meni znaci samo probanje u Studiju na bazi svakodnevne situacije. Sve ostalo me stvarno ne zanima jer ima previse varijabila da bi bilo merodavno (fajl kao fajl, gde i na cemu cu ga slusati, kako cu biti raspolozen... za razliku od radne atmosfere/okruzenja/uslova...).


Pozdrav!
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:43 ] @
Slazem se...........ni ja ne volim wav AB testove.
Bice sigurno prilike za probu.
[ Moritz21 @ 07.04.2016. 22:47 ] @
Citat:
Sceka:

Sa druge strane, zasto mislis da mogu da prihvatim da nesto sto nudi neko za duplo manje novca moze da bude isto kvalitetno (ponavljam, zvucno i upotrebljivo u svakodnevnom radu!)? Da je to lako bilo bi takvih ponuda i iz inostranstava u prilicnoj meri... i jos nesto, "dva puta vise para" jednostavno ne deluje ozbiljno u smislu "na prvi pogled" - narocito kad se na nasim prostorima u svako segmentu zivota bombarduje sa tim istim manirom.

Pisao sam pa nisam video ovaj post... Za koji DAW se planira to?


Pozdrav!



Da me ne shvatis pogresno, ocigledno nisi cuo za placen endorsing da neko poznat "koristi" tu i tu spravu za lepu svotu novca. Puno marketinga mi u Srbiji pasemo kao ovce, ne prozivam tebe cisto da budemo jasni :) .

Zato kazem, ko zeli za svoje pare da dobije manje nego sto moze samo zato sto pise nesto sto svi zele da imaju a ne zbog toga sto to stvarno radi dobro onda je to njegov problem. Mi dajemo kvalitet u svakom smislu te reci. BAE audio najjaci Neve klon se prodaje kao bomobonice pa se opet pojavio Herritage sa istim proizvodima pa se i on prodaje...to sto neko u Srbiji nije ranije to poceo je samo do stava i razmsiljanja. Ulozeno je jako puno vremena i novca u sve ovo a to najbolje moze sam Sasha da potvrdi.

Za sve DAW-ove
[ Sceka @ 07.04.2016. 22:52 ] @
Generalno si mi odgovorio na ono sto me zanimalo. Sve sto se tice tehnickih pojedinosti mene licno apsolutno ne zanima (odavno sam prestao da se opterecijem time, postoje ljudi koje koristim za to...) ali ce mozda nekoga interesovati, znam da ovde ima prilican broj onih kojima je to posao i/ili su strucni po tom pitanju.

Mene zanima samo i iskljucivo validacija onoga sto se na neki nacin "trdi" sa vase strane (koliko sam razumeo dvojica vas je...?!) a to je > visoki kvalitet za dva puta manje para < sto bez ikakve zadnje misli nikako ne mogu da prihvatim kao "zdravo za gotovo" gledajuci po mnogo osnova.

A i dalje bih voleo da cujem ko vec poseduje/koristi nesto sto ste napravili. Mozda/verovatno i poznajem licno neke od njih.


Pozdrav!
[ zeoN_Rider @ 07.04.2016. 22:59 ] @
Citat:
Sceka
A i dalje bih voleo da cujem ko vec poseduje/koristi nesto sto ste napravili.


Verovatno samo pokretač teme.
[ Sceka @ 07.04.2016. 23:03 ] @
Citat:
Moritz21:
Citat:
Sceka:

Sa druge strane, zasto mislis da mogu da prihvatim da nesto sto nudi neko za duplo manje novca moze da bude isto kvalitetno (ponavljam, zvucno i upotrebljivo u svakodnevnom radu!)? Da je to lako bilo bi takvih ponuda i iz inostranstava u prilicnoj meri... i jos nesto, "dva puta vise para" jednostavno ne deluje ozbiljno u smislu "na prvi pogled" - narocito kad se na nasim prostorima u svako segmentu zivota bombarduje sa tim istim manirom.

Pisao sam pa nisam video ovaj post... Za koji DAW se planira to?


Pozdrav!



Da me ne shvatis pogresno, ocigledno nisi cuo za placen endorsing da neko poznat "koristi" tu i tu spravu za lepu svotu novca. Puno marketinga mi u Srbiji pasemo kao ovce, ne prozivam tebe cisto da budemo jasni .

Zato kazem, ko zeli za svoje pare da dobije manje nego sto moze samo zato sto pise nesto sto svi zele da imaju a ne zbog toga sto to stvarno radi dobro onda je to njegov problem. Mi dajemo kvalitet u svakom smislu te reci. BAE audio najjaci Neve klon se prodaje kao bomobonice pa se opet pojavio Herritage sa istim proizvodima pa se i on prodaje...to sto neko u Srbiji nije ranije to poceo je samo do stava i razmsiljanja. Ulozeno je jako puno vremena i novca u sve ovo a to najbolje moze sam Sasha da potvrdi.

Za sve DAW-ove

Kao prvo - potpuno je nebulozno da dvojica koriste jedan nalog i da pisu u isto vreme jer se ne moze pratiti i adekvatno shvatiti obzirom na dva razlicita pristupa i vrste pisanja. Ili se regitrujte (onaj koji nije registrovan) ili dogovorite ko pise, ovako je konfuzno, prilicno.

Ne shvatam ja nikako osim onako kako je napisano. Ne samo da sam cuo nego i u tome (endorsing) vec dugi niz godina - ali ne pricam o tome uopste nego o cinjenici koju sam naveo iz licnog iskustva (koje je, btw kad si ti vec pomenuo negde u nekom postu > neko od vad dvojice je pomenuo < , vise od tri decenije kako traje, profesionalno, studijsko...).

A ne bih ulazio u teoretisanje tipa "najjaci Neve klon se prodaje kao bomobonice pa se opet pojavio Herritage sa istim..." jer me ne zanima i prilicno smara a to tretiram kao cavrljanje sto mogu da radim u nekoj hladovini baste kafica, cak vrlo rado, ali ne i na forumu... Sto ti rece, nemoj da shvatis pogresno ali ja tako gledam na stvari...


Pozdrav!
[ vladd @ 08.04.2016. 07:40 ] @
Citat:
Bice da ste ovde na forumu osetljivi kada neko pokaze integritet i ne dozvoljava soljenje pameti, pa se to mesa sa "stavom" i ko zna cime jos.


Jok prijatelju, osetljivi smo kada neko pokusava da pokaze integritet zasnovan na praznim pricama i nebulozama.

Raditi vrhinski, nekada ezotericni, a danas "highend" uredjaj, reda velicine cene 1000 evra za "jeftinije" je malo bajkovita prica.
Menjati lampe sa diskretnim ili integralnim pojacavacima je jos intirgantnija prica.

Koliko mi se cini, neki od konstruktora doticnih pretpojacavaca su u "Hall of fame" audiotehnike, pa vam zelim svu konstruktorsku srecu u takvom biznisu.

Moguca je zarada 50 evra na 500 evra cene proizvoda, ali je to isplatljivo samo ako seprodaje rob sroke potrosnje, sto opremaza studijenije, caksu i high end audio uredjaji izvan tog masprodukta.

Licite mi na taksistu, koji je resioda napravi idealan a jeftiniji automobil, samo mu treba jos par momaka da pazljivo srafe..

Citat:
Prvo moj koncept se razlikuje u tome sto sam u svoje uredjaje od starta ugradjivao delove koji manje vise spadaju u extra skup element za skoro pa sve recording pro audio uredjaje.Od Jupiter, Elma Silmic i sl. kondezatora , do NOS tubularnih keramickih koji su neophodni za autentican zvuk npr. 16 Khz boost-a na Pultecu.


Skupe komponente ne proizvode skup i kvalitetan zvuk same po sebi, ako se ne zna gde se, kako i zasto postavljaju, niti su sve skupe komponente skupezbog kvaliteta, vec zbog marketinskog hajpa..

Da si rekao da je keramiski kondenzator neophodan zaovo ili ono, pa inekako da razumem ambiciju, ali ne znajuci zasto je koriscen tubularni keramicki kapiram da ne baratate tehnologijom elektronskih komponenti, vec nekim kuloarskim pricama o "magicnim" komponentama...

Toliko o integritetu...koji odrzavate ne znano cime?
[ Lavlja_Jazbina @ 08.04.2016. 08:09 ] @
Hteo sam taj citat (prvi) da postavim juce ali bi bilo preterano sa moje strane pored ostalog napisanog.

Nadovezao bi samo deo koji me podseca na bracu Jelic i stampanje lampi za pojacala sa Marshall nazivom.

Tada se ubedjivalo da to sto pise na lampama i jeste,a da li je bio i za zvuk ,,??.

[ Sceka @ 08.04.2016. 11:08 ] @
OffTopic - @vladd jos nisi kupio drugu tastaturu bez obzira sto ti ne radi spejs? Bice da se javljas sa Instituta pa neces firmi da nabijas trosak za kupovinu tastature...

OnTopic - ja jos uvek cekam da saznam neka imena ljudi koji su probali i/ili vec poseduju neki od uredjaja.


Pozdrav!
[ zeoN_Rider @ 08.04.2016. 11:15 ] @
Citat:
Sceka
OnTopic - ja jos uvek cekam da saznam neka imena ljudi koji su probali i/ili vec poseduju neki od uredjaja.


Javiće se al' što bi francuzi rekli: Žame.
[ vladd @ 08.04.2016. 13:43 ] @
Citat:
Sceka:
OffTopic - @vladd jos nisi kupio drugu tastaturu bez obzira sto ti ne radi spejs? :) Bice da se javljas sa Instituta pa neces firmi da nabijas trosak za kupovinu tastature... :)



Pozdrav!


Ne, piskaram na sirotom IBM T42, nema dobre zamenske tastature, a sprava radi kao besna..istina, ubacen veci hard i plus giga rama..:)
Prakticno ceo tekst je u komadu..i ovo sto je ostalo je mozda 2-3%:)

Na poslu su luks tastature, od cerija do bezicnih lodziteka.:)

Nego me sekira situacija, ajd, lepo je da ljudi krenu da rade, zaposljavaju na radost politicara, bave se zanimljivim stvarima, bar meni zanimljivim oblastima, a kada se malo zagrebe, vidi se da je osim tehnike spremna i magla i umiljavanje trzistu i svi trikovi koji su udaljeni od tehnike.

I nece niko da radi svoj posao, vec bi da se petlja u neke druge, smatrajuci da je to bas boza, prostacina, samo se pobodu kmponente i to je ekstra..

Pa se malo selektuju fensi komponente, malo bljestece(najbolje su zlatne stampe na crnoj podlozi, to je odmah highend), malo se neke proglase za sonicne, stave srebrni ili zlatni kablovi i to je opstepopularni hajend..

Mozda, ali haj end marketinga, sa osnovnim poslom je nebo i zemlja..

Prosto me cudi kako li su ljudi ista pravili 50-60-ih, bez specijalnih kondezatora, trimovanih za audio, fantasticnih sonicnih karakteristika, nekako se znalo sta za sta sluzi, sto se signala tice, nije se projektovala mistika, dubina, prostor, vaztuh ili sta vec znam od tih esnafskih pseudo profound bullshita.


Sacu da stavim cevasti kond i on ce biti magican na strahovito visokim frekvencijama od 16khz..

To sto tada nije bilo z5u ili x7r keramika, nema veze, sto su se snalazili u tehnoloskoj sirotinji, kako uopste da naprave iole stabilan kond, sa linearnom temperaturnom karakteristikom, za neki malo veci napon, malo vece energije pa su to proizvodno resili na takav nacin..itd..
Pa su ih na kriticnim mestima mastili sa voskom, da iole ogranici temperaturne varjacije, vosak ce krenuti u promenu faze, topljenje, i trositi znacajan deo toplote...sa jedne, a sa druge, bice otporniji na piezoefekte od okolnih uticaja...

A sada se dodaje mistika, kako ta parcijalno savrsena komponenta magicno utice na tonsku kreaciju..

Ni zerice o tipu filtera, karakteistici , faktoru dobrote kola..ali je to za glupe inzenjere, nema veze
http://rupertneve.com/company/honors/

pored onolike silikonske doline, eto bas je on magicno iskomponovao komponente, pa se to sada lako kopira, samo se postave lepse, sjajnije i skuplje komponente..

Taj pristup mi je malo oduran, a mislim da su snimatelji ipak profesionalci, iako je obrada zvuka na balkanu uvek bila u petom planu, uvek su se mucili sa otvorenim prostorom, a studijsko snimanje je variralo od kolicine sljivinog prepeka, ali sada je situacija znacajno kvalitetnija.
[ Sceka @ 08.04.2016. 15:00 ] @
Pa zato stalno (uporno do dosade) ponavljam da mene ne zanima tehnoloska strana izrade nekog uredjaja nego iskljucivo varijanta "dodji u Studio, daj spravu da je ja povezem kako mi treba da bude povezano i pusti me da ja probam onako kako bih ja to upotrebio kad bih je imao".

Znaci, vec postoji set onoga sto upotrebljavam. Mikrofon > uredjaj > kompjuter. Sve direktno povezano. Mikrofon u uredjaj anlogno - uredjaj u kompjuter optikom. Znaci mikrofon ne ide u mixetu, takva veza me ne zanima.

Znaci 2, mikrofon analogno u uredjaj pa iz uredjaja analogno u nesto (mixetu, kompjuter, neki drugi uredjaj pa onda dalje nekako...) me ne zanima, takav uredjaj me ne zanima.

Znaci 3, samo me zanima promena trenutnog uredjaja ali da se veza ne dira.

To je sto se tice takozvanih "malih" Studija gde su mixete uglavnom ili digitalne ili analogne nizeg cenovnog ranga a ima i nekih kombinovanih varijanti, u manjoj meri. U tim Studijima uvek ima potrebe za nekim mikrofonskim predpojacivacem. Sto se tice takozvanih "velikih" Studija tu je situacija drasticno drugacija jer su mixete visokog cenovnog ranga kao i kompletna "outboard" oprema i tu je pitanje potrebe za nekim rucno radjenim uredjajem jer - ako se radi sa SSL-om kao mixetom onda se podrazumeva da taj Studio vec ima bar nekoliko tih uredjaja ali originalnih ili, u najgorem slucaju a retko, pozajmi se ili iznajmi.

Kako god, do sada tokom tih nekoliko decenija bavljenja studijskim radom sretao sam se bas mnogo puta sa ljudima koji nude nesto sto su sami napravili. Ne kazem da nesto od tih ponuda nije prihvaceno ali ja licno ne mogu da se setim takvog slucaja sto se tice "velikih" Studija a "malih" Studija ima toliko da je prosto nemoguce da se zna.

Ima jedna interesantna stvar. Svaki Studio ima coveka/saradnika koji odrzava Studio. Uglavnom je to covek koji je i od pocetka povezao svu opremu i nastavio da odrzava. Nema ih mnogo jer svaki od njih odrzava po nekoliko Studija... Elem, ni jedan od tih ljudi nikada nije napravio neki uredjaj za Studio tipa ovoga sto je tema. A vrsni su majstori svog posla. Nekolicina pravi HiFi komponente i to kao "narucis pa ti napravi" ili napravi pa pusti u prodaju, pojedinacno ili neke ogranicene kolicine i to je to. Ali niko nikada ne radi ovo sto je ovde tema. A imaju svakodnevni kontakt sa vrhunskim Studijima na nasem prostoru, znaju i vlasnike i snimatelje, producente, muzicare... nekako je logicno da mogu lakse od nekih drugih a nepoznatih ili manje poznatih da naprave neki dil.

Mislim, citao sam mnogo toga sto je ili vezano za Rupert Neve-a ili on licno pricao a par dobrih drugova su prisustvovali njegovim seminarima, cak se jedan i licno upoznao i proveo neko vreme u razgovoru, par puta opet na nekim desavanjima u USA. Vrlo interesantno je slusati njegova razmisljanja, i veoma korisno jer je covek napravio nesto sto jos uvek nikome nije uspelo da prevazidje (malo ih je i doslo blizu) a sve sto nosi njegovo ime je garant kvaliteta, bar se tako pokazalo i pokazuje u praksi.

U svakom slucaju bih voleo da cujem kako radi ta neka sprava/uredjaj (ma kako se povezivao). A voleo bih i da cujem ko je probao i/ili kupio pa da zovnem telefonom da cujem utiske i/ili odem i licno se uverim.


Pozdrav!

EDIT - OT
Ovo bih voleo da mi je dostupno da mogu da radim... http://ams-neve.com/products/music/88-rs (sugestija za one koje zanima - pogledati sekciju "Videos")

Citat:

"The best console to have ever been designed.”
- Simon Rhodes (Abbey Road Studios)



[Ovu poruku je menjao Sceka dana 08.04.2016. u 16:17 GMT+1]
[ sasarist @ 08.04.2016. 19:03 ] @
Evo , registrovao sam se....nerado...malo da razjasnim pa da zamolim moderatora da zakljuca , jer postoji ocigledan ogroman raskorak u nameri postera
i motivima ucesnika.
Vladd , obzirom da si sebi dao slobodu da istovaris gomilu poluuvredljivih i manje vise krajnje omalozavajucih reci uz svu podrsku i zluradost ostatka ekipe,
bilo bi lepo da malo preispitas svoju motivaciju.Skoro sve sto si rekao baziralo se samo na tvojim procenama i izreko si gomilu netacnih stvari, bez problema ih stavljajuci meni u usta .Ja nisam elektronicar i posle solidnog upoznavanja iste branse , uz nekoliko izvanrednih izuzetaka....bilo bi mi i pomalo mrsko da sam sebe tako dozivim.
To sto sam postigao do sad je bilo plod triall and error koncepta , i bilo je samo posledica toga jer sam u tom trenutku to zeleo.Ama bas nikakve aspiracije nisam imao i nemam da postanem elektronicar , otud i potreba da sad zaposlim nekog.O sonicnosti nemoj da mi pricas , jer je ceo moj rad bio utemeljen na slusanju krajnjeg rezultata....obzirom da se godinama bavim muzikom , jako pristojno cujem, i moje iskustvo je da mnogi ljudi koji sebe vide kao audiofile....nemaju ama bas blage veze o cemu pricaju...da se za razliku od tebe ja ogradim, mozda ti nisi takav , a bilo bi krajnje nepristojno da kazem kako meni izgleda.Svakako sve ovo sto kazem , predpostavljam da ce po defaultu da bude stavljeno pod znak pitanja ......ako... i treba, ali budimo iskreni to sigurno nece da bude posledica dobronamernosti....pre visak slobodnog vremena , koje rakija vishe , ili sticanja mega popularnosti na hejtovanju ljudi koje ne poznajes.
16Khz......tu si me bas prijatno nasmejao........imas li uopste pojma sta je Pultec EQP-1A? Ili posto sam procenjen kao magarcina , bilo ti je prirodno da vezes tih 16 Khz za nesto najgluplje sto ti je palo u tom trenutku..U passive filter networku Pulteca , koji je btw najpoznatiji i korisceniji EQ , obzirom da u mrezi svaka frekvencija u high shelfu ima odgovarajuci kondezator u seriji sa induktorom ....kondezator jako utice........na 16 K frekvenciji high shelf boost sekcije na originalu je bio tubularni Erie , u danasnjoj proizvodnji je zamenjen sa silver mica....razliku cuje i gluv...i totalno je nebitno sta ce jedan el. teoreticar da kaze....nama muzicarima se vise svidja keramicki....sa sve svim sranjima koje gura u zvuk
Onu pricu o zameni lampi SS komponentama , nekako ne mogu ni da provalim.......ko je uopste to ludilo pomenuo...mozda Vlada....covek nije elektronicar , mozda se zapetljao u mrezu provokativnih komentara.
Skupe komponente..........ok pa i da je marketinski trik , a mozda jeste ...a mozda i nije..............sta je tu problem.Recimo da jeste , mi zelimo da prodamo i guramo unutra sve i svasta skupo.....normalno po tebi , bez ideje , logike...nemamo blage veze kako zvuci kad naguras Elnu , sta Panasonic FC radi gornjem spektru...citali smo po forumima pa implementiramo sopstveni hype u proizvode.
Gde je cak i tu problem. Jesi cuo neku nasu spravu...jesi li video ...razgovarao sa korisnikom.......ili jednostavno znas kako one sonicno zvuce.
Mozda gresim , ali ima previse malicioznosti...........sto rece juce jedan , ajd da kazem postovani clan slicnog foruma koji je licno dosao na razgovor za posao..........tuzno je.

Citat:
Sceka
OnTopic - ja jos uvek cekam da saznam neka imena ljudi koji su probali i/ili vec poseduju neki od uredjaja.


Da se razumemo , ovo nije radi pravdanja "integriteta" ucesnicima diskusije , vec za one koji mozda budu citali....da ne ispadnem bas jos i lazov....nisam na zalost trazio odobrenje da ljude pominjem , ali imam srece da su svi od prvog do zadnje extra lljudi....verujem da nece zameriti.

Vlatko Stefanovski
https://www.facebook.com/b.bir...3828957000/?type=3&theater
https://www.facebook.com/b.bir...7382289978/?type=3&theater
Supreme Tracks-BG 3x 2x73 , Pultec , La2a
Robert Telcer (Partibrejkers) Pultec
Synapse Media -Vancouver Pultec
Michael B. Switzerland Pultec
Studio Off .Sevojno bar tri sprave
Vladimir Perovic studio Alpha Pultec x 2 ( ako uspem da ih zavrsim sledece nedelje)

Ovo drzim u glavi , mislim da u BG ima bar jos 5-6 Neve 1073 ili 1290.
Nadam se da ce ovo da zatvori diskusiju , jer je do sad bila krajnje neprijatna.Ostali koje bas ovaj segment tj. studijska oprema interesuje malo nek isprate narednih godinu dana sta ce se desavati . Da ne preterujem sa samopromocijom i proser...njem ali meni je trebalo tacno 6 sati od kad sam objavio sliku uredjaja do poziva od vlasnika jedne trenutno jako aktuelne svetske kompanije da dizajniram uredjaj za format koj ce biti konkurent API 500 formatu....uz tacan opis mene kao neelektronicara.Ovde je nakon objave malo sklepanijeg oglasa, (Vlada nema veze sa elektronikom samo radi za nas), nasim ljudima bilo potrebno 6 puta manje da se poseru po svemu. ..... to realno jeste malo tuzno ........povlacim se ........mislim da cu i suzu pustiti

pozdrav

[Ovu poruku je menjao sasarist dana 08.04.2016. u 20:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sasarist dana 08.04.2016. u 23:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sasarist dana 08.04.2016. u 23:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sasarist dana 08.04.2016. u 23:06 GMT+1]
[ Lacika.1991 @ 08.04.2016. 21:31 ] @
:D kako sad nerado si se registrovao,sad si napisao šta si napisao i sad čekaj odgovor,biće ovo zanimljivo :D
[ sasarist @ 08.04.2016. 22:00 ] @
Nerado jer me je... iskreno.... mrzelo, a nece sigurno biti zanimljivo jer nisam zainteresovan za ovakav nacin razgovora.
Stavise i sam sam upao u zamku manira koji se ovde intezivno koriste.Jako neobicno rasipanje energije.
[ Sceka @ 08.04.2016. 22:18 ] @
Citat:
Evo , registrovao sam se....nerado...malo da razjasnim pa da zamolim moderatora da zakljuca , jer postoji ocigledan ogroman raskorak u nameri postera
i motivima ucesnika.

Ne znam za ostale, niti zelim da govorim u ime ostalih, ali moje namere su potpuno jasne. Da probam uredjaj/proizvod o kome se pise jer mozda vredi. Nema tu nikakvog raskoraka jer je tema tekla u tom pravcu, da ponovim - sto se mene tice.

Logicno je bilo da se registrujes i napises to sto imas a ne da koristis > u isto vreme < tudji nalog jer stvara, storilo je konfuziju po mnogim osnovama.

Citat:
Da se razumemo , ovo nije radi pravdanja "integriteta" ucesnicima diskusije , vec za one koji mozda budu citali....da ne ispadnem bas jos i lazov....nisam na zalost trazio odobrenje da ljude pominjem , ali imam srece da su svi od prvog do zadnje extra lljudi....verujem da nece zameriti.

Vlatko Stefanovski
https://www.facebook.com/b.bir...3828957000/?type=3&theater
https://www.facebook.com/b.bir...7382289978/?type=3&theater
Supreme Tracks-BG 3x 2x73 , Pultec , La2a
Robert Telcer (Partibrejkers) Pultec
Synapse Media -Vancouver Pultec
Michael B. Switzerland Pultec
Studio Off .Sevojno bar tri sprave
Vladimir Perovic studio Alpha Pultec x 2 ( ako uspem da ih zavrsim sledece nedelje)

Ovo drzim u glavi , mislim da u BG ima bar jos 5-6 Neve 1073 ili 1290.
Nadam se da ce ovo da zatvori diskusiju , jer je do sad bila krajnje neprijatna.Ostali koje bas ovaj segment tj. studijska oprema interesuje malo nek isprate narednih godinu dana sta ce se desavati . Da ne preterujem sa samopromocijom i proser...njem ali meni je trebalo tacno 6 sati od kad sam objavio sliku uredjaja do poziva od vlasnika jedne trenutno jako aktuelne svetske kompanije da dizajniram uredjaj za format koj ce biti konkurent API 500 formatu....uz tacan opis mene kao neelektronicara.Ovde je nakon objave malo sklepanijeg oglasa, (Vlada nema veze sa elektronikom samo radi za nas), nasim ljudima bilo potrebno 6 puta manje da se poseru po svemu. ..... to realno jeste malo tuzno ........povlacim se ........mislim da cu i suzu pustiti

pozdrav

Ja sam trazio imena ne radi "integriteta" tvog ili Vladinog nego radi "integriteta" uredjaja. Mene licno ni ti ni Vlada ne interesujete licno jer je ovo forum i ne zanima me licno nista u vezi vas dvojice nego ono sto pise. A napisano je:
Citat:
ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta,...

Da ponovim, ja sam iz tog sveta i zanima me uredjaj iz tog razloga. Ne pisem nista napamet niti mi je namera bilo koje vrste osim navedenog do sada. Ali svakako izrazavam sumnju, generalno, jer poucen iskustvom tvrdim da do sada ni jedan uredjaj koji se nudio po formulaciji "ja (mi, ekipa, neko...) sam napravio nesto sto je isto kao i originalni uredjaj" nije prosao ni zaziveo u studijskoj upotrebi. Naravno da postoje sporadicni slucajevi kupovine pojedinih uredjaja tog formata ali su zanemarljivog broja i vise (uglavnom, skoro je pravilo, uvek...) su bazirani na individualnom afinitetu pojedinca (snimatelja, producenta, muzicara...) nego sto je sire prihvaceno, da ne spominjem da ne postoji takav uredjaj koji je standardni deo studijske opreme.

Ne tvrdim da tvoji uredjaji nisu dobri ali izrazavam sumnju - a to je velika razlika. Ja sam inace sklon experimentisanju i volim da probam sve sto mi dodje pod ruku i nemam ni trunke predubedjenja kad su u pitanjuuredjaji koje koristim, cesto kombinujem hardver i vrlo cesto upotrebim skoro sve od opreme sto je, na primer, prisutno kad radim mix. Znaci, cisto kao objasnjenje moje namere ucestvovanja u temi.

Elem, ja sam racunao na neko ime iz Beograda jer tu zivim i najjednostavnije mi je da odem i cujem kako to radi. Ali nije problem i ovo navedeno. Sad je relativno kasno ali cu sutra (ili ovih dana) zvrcnuti Vlatka pa cu ga pitati o uredjaju, mada mi to ne govori mnogo iz dva razloga. Vlatko je gitarista i daleko je da odem i cujem. (kad kzem da je Vlatko gitarista mislim na to da on malo drugacije pristupa tehnici mada nije nikakav problem nego samo da objasnim sta sam hteo da kazem)

Kazes "mislim da u BG ima bar jos 5-6 Neve 1073 ili 1290" - ako su u nekom Studiju voleo bih da znam u kom pa eventualno da se cijem telefonom/odem... i ako je kod nekog snimatelja ili producenta. Ne zanima me ako su u posedu nekog instrumentaliste. (opet da pojanim, instrumentalisti su druga prica po svim osnovama, mene zanima studijska upotreba uredjaja pa zato zanemarujem instrumentaliste)



A sto se tice ostalog... Pa da ti kazem nesto. Vrlo nadobudan nastup od samog pocetka sa vase strane (ne odvajam pojedinacno bilo koga od vas dvojice) i to bez ikakvog razloga. Nesto ste napisali na javnom forumu koji je vrlo tehnicki orijetisan i poznato po veoma jakim diskusijama na tehnickom nivou. Nije standardno "Burek" forma (Bench i ostali forumi...) gde se javljaju "i Kurta i Murta" iz samo njima znanih razloga. ES je forum potpuno drugacije strukture clanova, uglavnom su svi prilicno dobri strucnjaci u svom poslu. Kako god, vas dvojica ste nastupili vrlo drcno i prilicno bezobrazno/nadmenim recnikom karakterisali svakog ko se javio od samog pocetka teme >>> i naravno da ste dobili adekvatan "tretman". A primeti da ste u stvari, kako je vreme prolazilo, samo vas dvojica postajali svadljivi i sve vise pricali na licnom osnovu. Pa i ovaj tvoj prvi post kao registrovanog clana - neukusno nadmen i sa visine. Zasto i cemu to? Pri tom te i ne zanima bas mnogo napisano vec opet skoro iskljucivo komentarises coveka koji je nesto napisao. Arument nije napadanje na licnom osnovu, ako mislis da je neko nesto pogresno napisao, narocito ako je pogresio u nekom tehnickom detalju > napisi argument koji to obara i to je to. Nema mesta ironisanju i pogadjanju sta je ko u privatnom zivotu. I na sve to od samog pocetka obojica "uredjujete forum" i pozivate moderaciju na reakciju sa jasno datim odrednicama sta bi trebalo da urade, kako da reaguju. :) Prilicno nezrelo... a svakako neukusno. Toliko o ponasanju jer to potenciras vise nego ono sto je daleko bitnije a tema je.


Pozdrav!
[ vladd @ 08.04.2016. 23:23 ] @
Citat:
Vladd , obzirom da si sebi dao slobodu da istovaris gomilu poluuvredljivih i manje vise krajnje omalozavajucih reci uz svu podrsku i zluradost ostatka ekipe,


Citat:
Ama bas nikakve aspiracije nisam imao i nemam da postanem elektronicar , otud i potreba da sad zaposlim nekog.


Citat:
Nego me sekira situacija, ajd, lepo je da ljudi krenu da rade, zaposljavaju na radost politicara, bave se zanimljivim stvarima, bar meni zanimljivim oblastima, a kada se malo zagrebe, vidi se da je osim tehnike spremna i magla i umiljavanje trzistu i svi trikovi koji su udaljeni od tehnike.

Citat:
bilo bi lepo da malo preispitas svoju motivaciju


Evo da poslusam savet i da preispitam motivaciju. I bez postavljanja pitanja sta je to "poluuvredljivo"?

Neki gradjanin x je proglasio sebe da odlicno cuje , i da je to izvrsna osnova da se bavi proizvodnjom uredjaja koji lepo sviraju.

Na nesrecu, u pitanju su elektronski uredjaji , mislim uredjaji koji su poprilicni vrhunac specificne audio elektronike...

dal' da nastavim da se preispitujem..???

Proizvodnjom ce se baviti neka momcad xyz, sakupljena preko oglasa, precizna, pedantna, ispretna u manuelnoj vestini, lemljenju...znaci da se ne trazi poznavanja tematike OET, fizike, linearnih kola..to je sve "opticki" razradjeno, a glavna provera ce biti slusnim aparatom selektovanog eminentnog pojedinca...

Eto, preispitao sam se, imislim da u mom komentaru nema nikakve zluradosti, vec samo poprilicnog cudjenja, da neko planira da proizvodi elektroniku bez elementarnog poznavanja funkcionisanja elektronskih komponenti i sklopova. I da bahati izjavom da i nema nameru da se, prakticno ni informise potom pitanju. Te "sitnice" ce odraditi entuzijasti za tepsiju ribe..?

Cudjenja da neko zanemari ustanovu koja se zove ETF, i nekakva znanja koja se tamo organizovano prezentuju, valjda najlaksa ustanova za sakupljanje titula, iz koje izlaze nedouceni i promaseni pojedinci, bar da su diplomirali na nezbitu, imali bi bar neki drzavni posao.

Ili mozda gresim, voleo bih da me neko uputi, da ispravim gresku, elektronika je toliko prisutna oko nas, i tako nam lepo koristi, da smo se dovoljno saziveli i sakupili raznih termina i opazanja, i ponekih vestina okretanja dugmica ili prevlacenja prsta po ekranu, da je krajnje nebitna sustina uredjaja.

Sakupe se kockice i napravi uredjaj, imali sta lakse, nije to deljanje drverta, pa da treba neko znanje..????
[ sasarist @ 08.04.2016. 23:23 ] @
Mislim da nije bas sve tako teklo.Ne trebas da mesas Vladu i mene , mi smo dve razlicite osobe.Ja sam iskreno nenaviknut na ove forumske rasprave i izvinjavam se na pokusaju uredjivanja i slicno.Zao mi je ako sam preterao sa licnim tonom , ali iako zapakovano u probranu forumsku retoriku , sve sto je izneto bilo je upereno licno protiv mene ili onoga sto cak nisam ni izgovorio.... dao sam svoje argumente, ali ne sticem utisak da to bilo koga zanima.
Procitao sam sta je Vlada napisao , a posle je sve teklo u jako agresivnom tonu.Nivo normalnosti da se bude neprijatan je jako visok , i sva tehnicka potkovanost i navodni fokus foruma ne objasnjava motivaciju za "tretman"...da ne pominjem koliko je to podcenjivacki i neprikladan sleng...imam utisak kao da ti verujes da nas je neko opravdano isamarao.
Vlada je stavio oglas da trazi coveka da ga zaposli..........u najmanju ruku to znaci da ce neko mozda nahraniti porodicu, je li se neko nasao da kaze .....e ovi su chobani , ali imam tog i tog poznanika , ajd barem cu njemu namestiti posao....to bi u najmanju ruku bio pozitivan stav.
Ili recimo tvoj zahtev da dam imena ....da ti nadjem nekog iz BG-a.........prvi studio koji sam naveo je Supreme Tracks i jasno pise BG..., e sad ti odmah mozes da kazes...nemam pojma koji su ti , beznacajni su...nemam poverenja ...nisu me ubedili, Vlatko mi nista ne znaci...nije li to malo nekorektno...posebno ako imas u vidu da ovde niko nije dosao da reklamira uredjaje .Uostalom ako te zaista interesuju mogao si i na PM , dobio bi broj telefona za 10 sekundi.
Price o tome da li je nesto zazivelo ili ne su stvarno nepotkovane.Heritage , BAE rade upravo klonove,Avedis , Great River, Chandler bolje receno 95% trenutne ponude su ili okrnjneni ili malo modifikovani klonovi.Ja ispred sebe imam anual report nekih od tih firmi.......te se sprave prodaju , zazivelo je.
Uostalom nije ni bitno , ceo razgovor tece u za mene jako negativnom duhu i mozda i sam pricam na nacin koji nije tipican za mene.
[ sasarist @ 08.04.2016. 23:43 ] @
Citat:
vladd:
Citat:
Vladd , obzirom da si sebi dao slobodu da istovaris gomilu poluuvredljivih i manje vise krajnje omalozavajucih reci uz svu podrsku i zluradost ostatka ekipe,


Citat:
Ama bas nikakve aspiracije nisam imao i nemam da postanem elektronicar , otud i potreba da sad zaposlim nekog.


Citat:
Nego me sekira situacija, ajd, lepo je da ljudi krenu da rade, zaposljavaju na radost politicara, bave se zanimljivim stvarima, bar meni zanimljivim oblastima, a kada se malo zagrebe, vidi se da je osim tehnike spremna i magla i umiljavanje trzistu i svi trikovi koji su udaljeni od tehnike.

Citat:
bilo bi lepo da malo preispitas svoju motivaciju


Evo da poslusam savet i da preispitam motivaciju. I bez postavljanja pitanja sta je to "poluuvredljivo"?

Neki gradjanin x je proglasio sebe da odlicno cuje , i da je to izvrsna osnova da se bavi proizvodnjom uredjaja koji lepo sviraju.

Na nesrecu, u pitanju su elektronski uredjaji , mislim uredjaji koji su poprilicni vrhunac specificne audio elektronike...

dal' da nastavim da se preispitujem..???

Proizvodnjom ce se baviti neka momcad xyz, sakupljena preko oglasa, precizna, pedantna, ispretna u manuelnoj vestini, lemljenju...znaci da se ne trazi poznavanja tematike OET, fizike, linearnih kola..to je sve "opticki" razradjeno, a glavna provera ce biti slusnim aparatom selektovanog eminentnog pojedinca...

Eto, preispitao sam se, imislim da u mom komentaru nema nikakve zluradosti, vec samo poprilicnog cudjenja, da neko planira da proizvodi elektroniku bez elementarnog poznavanja funkcionisanja elektronskih komponenti i sklopova. I da bahati izjavom da i nema nameru da se, prakticno ni informise potom pitanju. Te "sitnice" ce odraditi entuzijasti za tepsiju ribe..?

Cudjenja da neko zanemari ustanovu koja se zove ETF, i nekakva znanja koja se tamo organizovano prezentuju, valjda najlaksa ustanova za sakupljanje titula, iz koje izlaze nedouceni i promaseni pojedinci, bar da su diplomirali na nezbitu, imali bi bar neki drzavni posao.

Ili mozda gresim, voleo bih da me neko uputi, da ispravim gresku, elektronika je toliko prisutna okonas, itko nam lepo koristi,da smo se dovoljno saziveli i sakupili raznih termina i opazanja, i ponekih vestina okretanja dugmica ili prevlacenja prsta po ekranu, da je krajnje nebitna sustina uredjaja.

Sakupe se kockice i napravi uredjaj, imali sta lakse, nije to deljanje drverta, pa da treba neko znanje..????


Dobro , ajd ovako okreni u tvojoj prici, koja mi se btw svidja...sarmantna je i mislim da cemo se pomucu nje na kraju i sprijateljiti.......recimo Ti ,gospodin "X" , proglasio si sebe najpronicljivijom osobom na planeti.
gospodina "Y" si na nekom forumu skenirao posle jednog ili dva posta.Znas mu svaku malu prljavu tajnu , slusnu prevaru koju ovaj prosipa okolo samouvereno i drsko ..., njegov gadljiv stav prema ETF-u ,znanju u globalu........, i na osnovu slika koje si video , prvi zakljucak koji si doneo je , da on nema pojma o elektronici, a to je i sam rekao, ko mu je kriv.....da slaze delove , sto je svakako blasfemija i to kod gospodina "X" ozivljava impuls da stane na stranu profesije , da je zastiti i svojim zivotom ako treba...da usere od vrha pa do dna gospodina "Y"....jer je slagao delove...evo jos jednom da ponovim......slagao delove i besramno nudio tepsiju ribe............ovde sam malo zablokirao , ajd sad nastavi ti

[ Sceka @ 08.04.2016. 23:50 ] @
Pretpostavljan da je meni upuceno jer se @vladd javio u medjuvremenu pa mozda nisi uspeo da pricitas...

Pazi, postoji mogucnost da nisi vican i ne vladas forumskim pojmovima/ponasanjem/retorikom/nacinom/pravilima... ali to nije opravdanje za ponasanje koje si pokazao. Bez namere da pridikujem ali u stvari jedino si ti taj koji manirom strcis na temi.

Drugo - pogresan forum i pogresan podforum pa tako i neadekvatno mesto za oglas. Nije mi jasno zasto se tako "grlom u jagode" inace ide u vezi bilo cega u zivotu ali - osnovni je red kad dodjes kod nekoga kuci da bar "snimis" situaciju, kako se ukucani ponasaju, sta je kucni red i koji su obicaji umesto sto bi poceo da pravis razmestaj namestaja i govoris domacinu sta i kako da radi kao i ostalim ukucanima da delis lekcije pri tom nemajuci pojma ko su i sta rade.

Kad je vec "oglas" na pogresnom mestu i iz prvih nekoliko postova to postalo jasno - cemu onda sve sto je teklo sa strane vas dvojice?

Elem, nije zahtev ali tumaci kako ti volja. Da ti ponovim, ja se studijskim radom bavim preko trideset godina profesionalno. Nije nekorektno nista sa moje strane jer nije nista nekorektno ni trazeno (ne zahtevano nego trazeno, razlika je ogromna) jer poznajem jako puno ljudi i radio sam u jako puno Studija tako da je potpuno normalno da odem i da cujem neku spravu. Sta je tu cudno ili"nekorektno"? Ako mislis na pominjanje "ne zanima me instrumentalista..." i to je potpuno tacno jer me ne zanima misljenje gitariste nego misljenje snimatelja ili producenta - jer bih taj neki uredjaj koristio u Studiju i to >> vec sam i to rekao << za mikrofon. Gitaristi donose svoj zvuk, ne pravi se zvuk u Studiju, u Studiju se snima a gitaristi donose svoju opremu i svoj zvuk. Uostalom, sve sam vrlo precizno napisao, i ono u zagradama se cita i bitno je.

I opet... mene ne zanima tehnologija ni nista drugo osim da to ja cujem u Studiju. Mogu da cujem i u nekom drugom Studiju ali u svakom slucaju moram da cujem u Studijima u kojima radim. (da ne davim sada o razlicitostima koje su prisutne u Studijima...).

Interesuje me ali ne toliko da bih te kontaktirao na PP. Ako bude prilike bude, ne insistiram.


Pozdrav!

EDIT
Malo sam "smadrljao" post jer nemam vremena, zavrsavam nesto za rad sutra... ali u principu je to to sto sam hteo da kazem.
[ sasarist @ 09.04.2016. 00:03 ] @
Zorane , izvinjavam se ako sam rekao nesto uvredljivo.Sta znam , mozda sam i ja pogresno nesto protumacio sa tvoje strane, malo sam i premoren.
Ko me licno zna , svakako ce ti reci da nisam ni nadmen a ni bahat.Jbg , cudno je ovo forumsko polemisanje.


[Ovu poruku je menjao sasarist dana 09.04.2016. u 22:42 GMT+1]
[ vladd @ 09.04.2016. 08:41 ] @
Citat:
recimo Ti ,gospodin "X" , proglasio si sebe najpronicljivijom osobom na planeti.


Ja ne pravim forumske greske, ja kada kazem osoba x mislim na osobu X, obracam se uopsteno, ne LICNO..

Znaci, ja ne znam tebe, ti ne znas mene, ne postoji razlog da se vredjamo. Ni interes.

Znaci, to sto se ti ili Sceka bavite 20-30 godina po studijima, to u stvari nema veze, recimo da neko pozeli da nesto snimi u studiju, isti kvalitet, prakticno i veci, dace i neki klinac kojem je tata kupio "skupu" opremu i on ide na casove violine?

Slicno i sa elektronikom?

Ili nije.

Snimanje zvuka je "profesionalan posao", a elektronika je "hobi"?


I kao drugo,da ne spominjem realno zivotno iskustvo, dogadjaje oko nas, pri zaposljavanju mladih, o oglasima po medijima, da li ce biti "probnog rada" jedno par meseci, za dzabe pa .."sledeci molim", ili ako talentovani klinac ne postigne zadovoljavajuci zvuk montiranjem komponenata, ko ce mu reci sta da promeni i kako da se situacija poboljsa, posto "gazda" samo SLUSA i ocenjuje izradak, i NE ZANIMA ga upustanje u funkcionisanje elektronskih kola...?


Ali recimo da me taj deo price licno ne zanima, ne ticeme se, forumski se konstatuje, ali postoji onaj prvospomenuti, esnafski deo, u vezi same elektronike.

Posto sam sa profesionalnom elektronikom u druzenju 30 godina, da li da smatram poluuvredljivim takav bahati odnos prema jednoj poprilicno ozbiljnoj oblasti, koja je u najvecoj meri osnov posla kojim se neki bave???

Znaci, za snimanje u studiju je bitno...sta, plus iskustvo i sluh, a za bavljenje elektronikom je potrebna lemilica?????

Pa se moze valjda razumeti laki animozitet prema doticnom oglasu, koji prakticno vredja elektroniku i elektronicare, nenamerno istina, iz cistog nepoznavanja materije, a opravdanje za takav stav je nekakvo potencijalno "hranjenje" gladnih elektronicara, kojima se ohladila lemilica iz dosade...za koje postoji realna zivotna sumnja, u prvi mah neizrecena, da ce se ostvariti..

Pa eto, neki "domaci" na forumu, reaguju kako reaguju, ipak je forum imao neki nivo da bi tek tako, olako, propustio priliku da komentarise...
[ vladd @ 09.04.2016. 10:57 ] @
Ovo je bio moj iskreni odgovor. Sto ne morada bude obicaj na forumu.

Recimo da sam naveo drugaciji, neposteniji primer, neposteniji prema profesiji rada u studiju.

Eto,ja i par prijatelja lepo sviruckamo, pa bi zeleli da nam pomogne malo neki entuzijasta, vest i precizan sa potenciometrima i prekidacima u studiju, da napravimo neki mastercic, eventualno hitic ili kompilaciju kafanskih tuzbalica u fazonu "ja pijem druze a ti mi pomazes celu noc".

Pa ako uspemo, prodamo neki cedejcic, bice platica, masti i slasti, moze i porodica da se hrani?


Ili da je oglas bio u stilu, platica je 1k evra, ako se probijemo, bice i veca, pa ce mladi entuzijasta da izuci i "pokrije" bar vecinu problema, mozda obezbedi i neku mernu opremu, u naletu entuzijazma, da pospesi perspektivan posao...

Ili se misli da ce se entuzijazam probuditi za 200-300 evra, ponekad na, "dodjemo ti", jbga, kriza je druze, nije se prodalo, isporucili smo a nismo naplatili...

Ima tu vise osnova, za diskusiju, ili za preispitivanje "posla"..

Ono sto je mene pokrenulo u pisanije je odnos prema elektronicarskom esnafu, pride prema specificnom, profesionalnom i vrhunskom uredjaju, za koji se misli da je pitanje "rukotvorine"...

Pa ako je u pitanju i nezelja da senekobavi elektronikom,netreba problematiku bas potcenjivatiu to meri, pogotovo ako se misli proizvoditi neka postena zarada.

Ako se nasla prodja za posao, ako je neka korupcija u pitanju, neko ce platiti necijim novcem iako proizvod samo lici na original, to je vec nesto o cemu ne bih razvijao diskusiju.

To svakako ne povecava entuzijazam potencijalnih kandidata.

Ali tolika arogancija prema elektronici, pa pomalo i prema forumu, eto NERADA registracija..iz kog razloga, velike preuposlenosti, nema sta da se nauci, foum je GUBLJENJE vremena...druzenje sa malom decicom..

Posto su to dodatni pogresni drustveni stavovi, i kao sto se i vidi, nije bas ni lako biti clan foruma sa jasnim stavom, smatram licno da je oglas infantilno neozbiljan.

Kao sto je neozbiljani onaj koji drzi takve amatere zaposlene profesionalno u nekom studiju...neke decenije...
[ ZAS011 @ 09.04.2016. 12:17 ] @
Džabe se razvukla čitava ova diskusija.
Zamolio bih samo mr.Copycat-a da mi definiše šta je to High End u audio tehnici, koja se bazira na surovoj elektronici.
Kakose dolazi do High End-a, koje sve uslove uređaj mora da zadovolji da bimogao da se svrsta u High End.

Inače, kao što napisah, ovo nije oglasni forum, takvi postoje, us plaćanje, tipa InfoUd, LakoSPosla, ..., pošto je i oglas napisan u stilu koji pogoduje takvim forumima/sajtovima (mladi, aktivni tim, ... blah, blah, blah ...)
[ vladd @ 09.04.2016. 12:27 ] @
Citat:
Pazi, postoji mogucnost da nisi vican i ne vladas forumskim pojmovima/ponasanjem/retorikom/nacinom/pravilima... ali to nije opravdanje za ponasanje koje si pokazao. Bez namere da pridikujem ali u stvari jedino si ti taj koji manirom strcis na temi.

Citat:
Elem, nije zahtev ali tumaci kako ti volja. Da ti ponovim, ja se studijskim radom bavim preko trideset godina profesionalno.


Evo Sceko, da ti prijateljski odgovorim. Ono sto se u naslovu filozofski naslucuje.

Kada se kaze high end kompanija, pa jos elektronicarska, pomisli se na Samsung, Philips, Sony...da ne nabrajam.., kompanije u vrhu, koje postavljaju reference i tehnoloske i industrijske..

Kada se kaze high end kompanija, uopsteno, u Srbiji, gde nema velike vecine postojecih ( i navedenih), pomisli se na Telenor, npr..

E sad, glavnica je na High end audio...a to je drustvo sa Olimpa. Oni su nalik na Rotsilde, koji definisu cenu zlata na berzama..samo nisu tako jaki, ili ih u bozansoj dokonosti i ne zanima, pa definisu audio teme..
Njihovom stavu u audio oblasti se ne oponira, vec se stav upisuje u audio bibliju ..

I otuda takva teskoca da se razgovara sa obicnim radoznalim smrtnicima, malim zanatlijama koji rade da se prehrane, i koji se bavuckaju svojim poslom, dobro, lose, neuslovno, ili pak odlicno, vrhunski, profesionalno...

I sta TI ima da slusas tamo negde u neki studijcicima, kako to zvuci. To zvuci kako je receno, i taj keramicki cilindricni kond ima takav bozanski zvuk, da tu nema diskusije, a ako li slucajno(redovno) ne cujes razliku, ti se Sceko preispitaj da ne gresis tri decenije???
Ponizi se u svom nebozanskom sluhu i pogresnoj profesiji za koju nemas bozanske predizpozicije..!!

Potreban je mali zahvalni radisa, srecan da radi sa "uber alles", koji je dovoljno uredan da ne zabrlja bozanske igracke, a ta sprava ce raditi kako bogovi sa Olimpa hig end audia odluce da kazu, definisano bozanskim sluhom
[ zeoN_Rider @ 09.04.2016. 12:38 ] @
Citat:
ZAS011:
Džabe se razvukla čitava ova diskusija.
Zamolio bih samo mr.Copycat-a da mi definiše šta je to High End u audio tehnici, koja se bazira na surovoj elektronici.
Kakose dolazi do High End-a, koje sve uslove uređaj mora da zadovolji da bimogao da se svrsta u High End.


Ma od tog posla nema ništa, imam utisak da su pokretaču teme potrebni omladinci iz srednje škole jer sa ovakvim stavom teško će naći one sa iole znanja i iskustva.
[ vladd @ 09.04.2016. 12:57 ] @
Citat:
da mi definiše šta je to High End u audio tehnici


Ja ne bih uzgajivacu sargarepa da objasnjavam elektroniku, koju ionako predosadno poznaje

Ali bih da mu otkrijem neke cari high end audia i prosirim prijatelju saznanja o statickom elektricnom sumu.

https://walkeraudio.com/proscenium-black-diamond-v/
https://walkeraudio.com/shop/crystal/
[ sasarist @ 09.04.2016. 13:09 ] @
Ovo je apsolutno tacno , oglas je ovde totalno bezvezno postavljen i nije adekvatan za ovaj forum.Cak ni Vlada , koji je vec u trecem postu postao "mudroser", nije odgovoran... iako je on pisao oglas , vec ja , jer sam to dopustio , da se ovde objavi.Pogresio sam ....nije prvi ni zadnji put.



Vladd........Ok , ako pises u alegoriji , kao sto sam ja isto ucinio, i vesto se drzis forumskih pravila ...tj. izbegavas da u formi budes banalno lican, trebas da izbegnes i vredjanje tudje inteligencije.
To nije proslo ni Nusicu , nece ni tebi a ni meni.Zato sam ja , kao sto ti sad pokusavas ,iskreno rekao "TI", jer sam shvatio ko sam bio "JA" u tvojoj prici....i veruj da cak nisam imao nameru da te licno vredjam....samo sam odradio jednu reverse verziju , da bi ti ukazao sta zapravo mislim.
Sto se tice elektronicara i posebno coveka koji treba da radi kao glavni ing. , ljudi koji su bili na razgovoru, znaju kakvo im je postovanje ukazano.... i njima... i struci, ali niko od njih nije nastupio maliciozno i podcenjivacki , ok i logicno je.
To sa ciframa ti totalno nije fer , i opet vracas lopticu na moj teren.....dakle , ako sam razumeo tvoj stil ...ti ne mislis da bas ja hocu nekom da dam platu 200-300 eur jer se ne obracas meni licno da ne bi krsio forumska pravila, vec to pricas uopsteno i onako lakonski, i isto tako pretpostavljam da ti zaposljavas nekog mladog , dajes mu platu od 1000 eur i obecavas znatno vecu kad napravis i sam vece pare?
Bezvezno je, jer sve vreme pokusavam da najveci budget odvojim bas za to mesto i tog coveka , i sigurno je da ce u prvih nekoliko meseci ta plata , a koja daleko premasuje tvoje procenjene cifre da bude moj sopstveni rizik...tj. firme.Mislis li da bi neko tako postupao da bas stvarno mrzi istu struku i zvanje.
Btw.....ovi uredjaji i jako puno drugih i jesu rukotvorina , svakako i umotvorina.Da se stigne do njih , a hoces to sam da izvedes , moras u najmanju ruku da poznajes CAD programe , bar jedan CAM ...da ulozis neke pare i u CNC , a onda da naucis kako da sacuvas sebe od glodala koje moze da pukne na 20000 obrtaja /sec, da se maltretiras sa farbarama , Stamparijama , imas bar kakav takav background u dizajnu, ja ga na srecu imam u Arhitekturi.........onda dolazi elektronika koja je normalno fundament , ali sve to ti je uzalud ako ne razumes kako krajnji proizvod treba da zvuci.......zbog toga je jako bitno da dolazis iz sveta korisnika.
Tako da nije ni to za podcenjivanje.

Ajd sad u zdravlje........moram da kupujem stolicu za el. techa....Za sve druge budget je oko 70eur , za njegovu 150.Mozda si me i ti naterao na to , tako da sve ovo prepucavanje pocinje da dobija smisao....mislim da sam mu u glavi i platu podigao za bar 100 eur.

pozdrav
[ vladd @ 09.04.2016. 13:46 ] @
Pazi, sa mojih 58 godina, daleko sam od neiskusnog, a jos dalje od ambicioznog mladica, ili zainteresovanog za posao.
Zanimljiviji tesko da postoji, od ovog sto imam.

Ali negujemo neke zajednice, pa stoga i poziv na korektnost. Uz nesto ostrije rekombinovanje reci. Bez daleke zelje za neprijatnostima, teskim recima, samo potreba za korekcijom...prema struci, forumu...

Lepo je to sto se brine o zaposlenom, tako valjda i treba, nego sam cisto otvorio novcani aspekt, koji moze da bude nekome stimulativan, narocito ako postoji mogucnost napretka. Ucesca u profitu, recimo, sa nesto manjom baznom platom...opcija ima dovoljno.

Da te podsetim, da elektroinzenjeri, samo u programerskim firmama imaju min 600evra, za rutinski posao a gornjeg limita nema, za posao koji im i nije najcesce bazicna specijalnost. Nisu recimo softverski inzenjeri, po vokaciji, ali znaju taj posao.

Pa kada je vec oglas u pitanju, red je da se navedu i banalni detalji, nesto stimulativniji od radoznalosti iizazova, ocekivana platica, bez obzira na intervju vestine "pregovaranja" o nadnici, neki okviri su potrebni, zarad nivelisanja kvaliteta. A trazi se kvalitet, mislim.

I ne bacaj parena stolicu, kupi el-techu dobru lemilicu, dobar skop i pribor, dobar kalaj, nemagnetne pincete, belzer secice i sitan alat, to mu je vaznije, moze mlad organizam da sedi i na hoklici sa sundjerom, veci mu je problem problematicni vrh na lemilici, ili secice koje zvacu, nego udobnost sedista.

Eto, moze i poneki savet da se dobije, na forumu, ne samo kritika..
[ zeoN_Rider @ 09.04.2016. 14:04 ] @
Citat:
vladd
I ne bacaj parena stolicu, kupi el-techu dobru lemilicu, dobar skop i pribor, dobar kalaj.......................


Tinol.
[ sasarist @ 09.04.2016. 15:02 ] @
Citat:
vladd:
Pazi, sa mojih 58 godina, daleko sam od neiskusnog, a jos dalje od ambicioznog mladica, ili zainteresovanog za posao.
Zanimljiviji tesko da postoji, od ovog sto imam.:)

Ali negujemo neke zajednice, pa stoga i poziv na korektnost. Uz nesto ostrije rekombinovanje reci. Bez daleke zelje za neprijatnostima, teskim recima, samo potreba za korekcijom...prema struci, forumu...

Lepo je to sto se brine o zaposlenom, tako valjda i treba, nego sam cisto otvorio novcani aspekt, koji moze da bude nekome stimulativan, narocito ako postoji mogucnost napretka. Ucesca u profitu, recimo, sa nesto manjom baznom platom...opcija ima dovoljno.

Da te podsetim, da elektroinzenjeri, samo u programerskim firmama imaju min 600evra, za rutinski posao a gornjeg limita nema, za posao koji im i nije najcesce bazicna specijalnost. Nisu recimo softverski inzenjeri, po vokaciji, ali znaju taj posao.

Pa kada je vec oglas u pitanju, red je da se navedu i banalni detalji, nesto stimulativniji od radoznalosti iizazova, ocekivana platica, bez obzira na intervju vestine "pregovaranja" o nadnici, neki okviri su potrebni, zarad nivelisanja kvaliteta. A trazi se kvalitet, mislim.

I ne bacaj parena stolicu, kupi el-techu dobru lemilicu, dobar skop i pribor, dobar kalaj, nemagnetne pincete, belzer secice i sitan alat, to mu je vaznije, moze mlad organizam da sedi i na hoklici sa sundjerom, veci mu je problem problematicni vrh na lemilici, ili secice koje zvacu, nego udobnost sedista.

Eto, moze i poneki savet da se dobije, na forumu, ne samo kritika..:)


No hard feelings

Stolica je jako bitna ..i osvetljenje , to znam jako dobro.....kicma i vid prvi propadnu.A i ne nameravam da mi el. tech. lemi po ceo dan .
Imas li kakav savet za te sitne alate , treba mi neka best buy opcija za barem 4-5 setova.
Lemelice takodje , za sad mi je Ersa manje vise jedina pristojna opcija u nekom budgetu do 150 eur.Znam da je ovo malo za profi lemilicu , ali moram da nadjem neku sredinu.Tinol ce verovatno da bude neki pristojan Kaster ili nesto malo bolje.
[ zica49 @ 09.04.2016. 16:48 ] @
Tinol minimalno Fluitin jer je namjera da se sklapaju bjesne sprave!
[ zeoN_Rider @ 09.04.2016. 17:35 ] @
Citat:
zica49: Tinol minimalno Fluitin jer je namjera da se sklapaju bjesne sprave!


I bolji po mogućnosti.
[ Lavlja_Jazbina @ 09.04.2016. 19:50 ] @
Citat:
Ovo je apsolutno tacno , oglas je ovde totalno bezvezno postavljen i nije adekvatan za ovaj forum.Cak ni Vlada , koji je vec u trecem postu postao "mudroser", nije odgovoran...

Ajde ne preteruj,bio je 11.

Nego kada si vec postavio link,izdvojio sam sa linka slike pa da te pitam.Da li je po tebi korektno staviti

onaj,da ga nazovem PC dzek za napajanje,koji cesto ima slab kontaks sa ulaskom napojnog kabla,izbor srafova,kao i kablova ?

Nisam rekao da unutrasnjost treba biti sa pozlacenim delovima,da ne kazem kalaja,ali IMHO da to ne prilici jednom HIGH END AUDIO uredjaju

(kompaniji).





[ vladd @ 09.04.2016. 20:22 ] @
Citat:
Imas li kakav savet za te sitne alate , treba mi neka best buy opcija za barem 4-5 setova.


Best buy je kod Womax-a, za neke sitne alate, secice nisu nesto trajne, ali ima zgodnih kljesta, malenih a upotrebljivih za elektroniku, iz serije "za nakit"
Npr ova klesta.
http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0534500

Za pridrzavanje zica, oblikovanje nozica, pridrzavanje matice pri srafljenju...

Secice su jeftine, ali su takve i u radu, dobiju zubice nakon par laksih seckanja.

Secice i jesu problem, ja sam to resio sa tri tipa secica, jedne su srednje velicine, tzv "klavirsere", za secenje celicnih zica do 0,8mm, zica kao za zicane instrumente, druge su skupe belzer, za bakarne zice do 1mm,preciznog reza, a ostalih par su jeftine knipex, sada ima jos jeftinijih, za po 300-400 din, koje odrade neki period, mogu da se prebruse i preoblikuju i nije neka steta za eksperimentisanje.

Dobar sitan alat postoji i kod Belog elektronik, pa neka el-teh odluci sta mu prija za rad...
[ emiSAr @ 09.04.2016. 21:14 ] @
Da se i deda malo umjesa. Sto se tice sitnog alata, preciznih klijesta i ostalog sitnog alata predlazem da se malo preberu linkovi
Lindstrom tools, Beltzer tools i Bernstein tools, i izvidi mogucnost kupovine pojedinih primjeraka na komad. Relativno su skupi kad se
kupuje na komad, ali setovi koje nude prepuni su alatki koje nikad nece biti upotrijebljene. Koristim alate od svih nabrojanih
proizvodjaca i pojedinim alatkama ima i po 50 godina i jos uvijek sluze svrsi za sto su namijenjene.-
Bernstein sjecice sa karbidnim (vidia) sjecivima nekad, kad je radnicka plata bila cca 100-150 DM placene 52 DM.

Sto se tice radne stolice, najbolje mi je odgovarala okrugla bez naslona, sa podesavanjem visine i kocnicom na tockovima, kakvu
koriste stomatolozi.
I radna ploha radnog stola po mogucnosti da se moze rotirati, ili cijeli radni sto na tockovima i kocnicom. Glomazni laboratorijski ili
radionicki stolovi nisu za takvu vrstu posla. I njih treba imati ali mnogo je dobro bez pomjeranja uredjaja koji se radi kada mu se moze
prici sa svake strane-kad svaka strana moze doci pred onoga ko radi.-

pOz
[ sasarist @ 09.04.2016. 23:59 ] @
[quote]Lavlja_Jazbina:
Citat:
Ovo je apsolutno tacno , oglas je ovde totalno bezvezno postavljen i nije adekvatan za ovaj forum.Cak ni Vlada , koji je vec u trecem postu postao "mudroser", nije odgovoran...

Ajde ne preteruj,bio je 11.

Nego kada si vec postavio link,izdvojio sam sa linka slike pa da te pitam.Da li je po tebi korektno staviti

onaj,da ga nazovem PC dzek za napajanje,koji cesto ima slab kontaks sa ulaskom napojnog kabla,izbor srafova,kao i kablova ?

Nisam rekao da unutrasnjost treba biti sa pozlacenim delovima,da ne kazem kalaja,ali IMHO da to ne prilici jednom HIGH END AUDIO uredjaju

(kompaniji).


Za prvi ili mozda drugi napravljen , pre godinu i po dana , mislim da uopste nije los a i nije bas za pluvanje zbog par ruznih srafova.Pritom nemoj da ti reper budu firme iz vase branse , vec trazi ekvivalent sa mog trzista.I ta prica oko High Enda.....valjda je bilo dosta...za studio recording gear High End je po danasnjim standardima cim izbegnes switch napajanje.....jeste smesno ali takve su relacije.Slazem se za IEC , i srafove na njemu, ali za zicu si debelo omasio.Nemoj da te prevare sare , izvucena je iz multicore kabla , jer se tesko moze naci toliko razlicitih boja.
Evo ti original verovatno 1000 ti po redu , pa uporedi.

https://www.gearslutz.com/boar...ntage-gear-pictures-pultec.jpg

cena je oko 6000-10 000 necega
[ sasarist @ 10.04.2016. 00:03 ] @
Citat:
emiSAr:
Da se i deda malo umjesa. Sto se tice sitnog alata, preciznih klijesta i ostalog sitnog alata predlazem da se malo preberu linkovi
Lindstrom tools, Beltzer tools i Bernstein tools, i izvidi mogucnost kupovine pojedinih primjeraka na komad. Relativno su skupi kad se
kupuje na komad, ali setovi koje nude prepuni su alatki koje nikad nece biti upotrijebljene. Koristim alate od svih nabrojanih
proizvodjaca i pojedinim alatkama ima i po 50 godina i jos uvijek sluze svrsi za sto su namijenjene.-
Bernstein sjecice sa karbidnim (vidia) sjecivima nekad, kad je radnicka plata bila cca 100-150 DM placene 52 DM.

Sto se tice radne stolice, najbolje mi je odgovarala okrugla bez naslona, sa podesavanjem visine i kocnicom na tockovima, kakvu
koriste stomatolozi.
I radna ploha radnog stola po mogucnosti da se moze rotirati, ili cijeli radni sto na tockovima i kocnicom. Glomazni laboratorijski ili
radionicki stolovi nisu za takvu vrstu posla. I njih treba imati ali mnogo je dobro bez pomjeranja uredjaja koji se radi kada mu se moze
prici sa svake strane-kad svaka strana moze doci pred onoga ko radi.-

pOz


Hvala , ovo je zaista korisno , obzirom da sam i sam gledao stolice bez naslona i neckao se ima li smisla.Za sto je isto dobra ideja , mada sam razmisljao o slicnim pomagalima na samom stolu.Bacam pogled jos jednom na alate.....Jako korisne informacije.

Pozdrav
[ vladd @ 10.04.2016. 07:02 ] @
Bez naslona je za radionicki deo posla, ne za proizvodno lemljenje. Da ne porusi naslonom kreativni haos kojije u tri dimenzije u okolini.:)

Dobre su obicne stolice,bez rukohvata sa naslonom, ako je uredan prostor. Nijelosni sto sa dodatnom radnom povrsinom, u vidu police, ili sto u ge, ili sa policom na izvlacenje.

Dobro je da se moze uredjaju prici sa vise strana.

Za proizvodnju je bolje da imas troje secica po 300 din, ili deset, nego jedne odlicne od 50-100 evra. Odlicno je imati superfine secice, za kriticna mesta i fazonirannje detalja, ali su preosetljive na padove, na pridrzavanje srafova..

[ ZAS011 @ 10.04.2016. 09:32 ] @
Citat:
vladd:
Citat:
da mi definiše šta je to High End u audio tehnici


Ja ne bih uzgajivacu sargarepa da objasnjavam elektroniku, koju ionako predosadno poznaje

Ali bih da mu otkrijem neke cari high end audia i prosirim prijatelju saznanja o statickom elektricnom sumu.

https://walkeraudio.com/proscenium-black-diamond-v/ <-
https://walkeraudio.com/shop/crystal/


BTW nisi ti bio priupitan za definiciju High End-a već @HighEndCo. d.o.o.

Nego, hvala na pitanju, šargarepice uspevaju i u permafrost-u :P
[ vladd @ 10.04.2016. 10:05 ] @
Lepo, lepo..

To sto je highend company, to je novokomponovani marketing, ko bi se zalepio za studijska radionica, ili porodicna manufaktura crnog hleba.

Jos kada bi se osvrnuli na profitabilni turbo folk, mogli bi da se nazovu high end full fulova company.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.04.2016. 11:07 ] @
Citat:
.Pritom nemoj da ti reper budu firme iz vase branse , vec trazi ekvivalent sa mog trzista


Moras da zadjes dublje u pretragu zato sto moja delatnost,veruj mi,uopste te nebi malo kostala.

Nego da se vratimo temi,drago mi sale da si poceo da kapiras..

Citat:
I ta prica oko High Enda.....valjda je bilo dosta...za studio recording gear High End

je po danasnjim standardima cim izbegnes switch napajanje.....jeste smesno ali takve su relacije


p.s.Kasnije dolazi zakljucak da kada hoces da posetis neki forum,dobro pretrazis,jer onda se desi sta se desi.Zaglave mooda u mengeleu.

A onda uredjaj tesko da ispegla glasic evnuha.
[ MajorFatal @ 10.04.2016. 23:21 ] @
@sasarist
Odakle tebi uopšte ideja da bilo šta proizvedeš u Srbiji? Sa kojim pravom ti uopšte pokrećeš posao i nudiš radna mesta? Zar ti ne znaš da je Vladd već zaposlen i da je zadovoljan svojim poslom? Uostalom da li si ti pitao Vladd i Lavlju Jazbinu za dozvolu da se baviš time čime se baviš? Pa ne može to tek tako. Odakle tebi ideja da napraviš pristojan ili profitabilan proizvod, da ti nećeš da zaradiš od svog znanja i sposobnosti? Stvarno greška za greškom, deluje da uopšte nisi razmišljao kad si to započinjao.
Moj neki predlog bi ti bio da povučeš sve svoje proizvode sa tržišta, da zamoliš ljude da ti vrate uredjaje, ti im vratiš pare, sve spališ na gomili, a onda počneš iz početka ali ovaj put na realnim osnovama. Uz savete Vladd i Lavlje Jazbine neće da bude greške, oni sve to znaju, oni su mogli sve to da urade ali da stvarno bude High End, a ne kao što ti pričaš bezveze, samo nisu hteli, jer ih to ne zanima.
Bez sve šege da li si imao neki problem ili neku dilemu dok si razvijao ta rešenja i te uredjaje? Ili jš uvek imaš, ili bi da razviješ proizvod najbolji ikad na svetu?Obožavam da čitam ovaj deo foruma jer su ljudi mnogo ludi i složni, i jer izvuku neka čudna znanja iz opskurnih knjiga i višegodišnjeg iskustva. Lepo što pitaš za alat, al daj nešto izazovnije pa da pokažu svoj raskošni talenat.
Eh da, pojaviće se jedan što na svaka dva pasusa tura po jedan smajli, smeje se valjda i kliberi sam za sebe nečemu što je samo njemu smešno, jedan što će pokušati da sazna da li si piškio u ćega dok si bio mali, i jedan što gura velika slova al ne na početku rečenice gde im je mesto nego negde u sredini i na kraju, samo preskoči, ne obraćaj pažnju, bolidi.

Meni bi bila referenca i da Vlatko Stefanovski prodje kroz ulicu gde se prodaju uredjaji, znajući da istom i Mark Knofler skida kapu, ali dobro, svak gleda svoj deo posla, ne zanimaju ga svirci, samo snimatelji, ..., no dobro
[ vladd @ 11.04.2016. 06:31 ] @
Batice fatalni, oglas je na prvu loptu delovao prevarantski, od samog bombasticnog naslova, tako da botovsko pisanje kojestarija ne stoji.

Vladd hoce da pomogne svakom, ali i poteze zvizdaljku kada god je nesto nekorektno. Vladd ima zelju i da prezentuje neko znanje, kao sto to rade mnogi clanovi foruma, svaki je maher u oblasti i stavu prema zivotu. Sto je valjda korisno za pretezno nepismen ambijent u Srbiji..nepismen,alav, bezobrazan, a poganog jezika...

To sto bi tebi Vlatko Stefanovski bio referenca za pazar, to pokazuje samo da ti je jezik razvijeniji od logike. Vlatko je vrh svetske muzike i gitare, ali nije referenca ni za sarmu, ni za rakiju ni za uredjaje.
Kao muzicar, on formira svoj specificni zvuk, a studijski uredjaj to ne treba da radi.
A mozda su ga zamolili da nesto pridrzi dok ga slikaju...

A kao trece, neki "veliki projekti" su razradjeni za diy zajednicu, cak se i prodaju kit paketi za izradu, pa je malo specificnoda neko pozeli da pravi bizmis od toga...nova radna mesta, da hrani zaposlene ..itd..

Sto ne sporimo, na odredjen nacin podrzavamo, i posteno prenosimo svoja dragocena i visegodisnja radna iskustva i VREDNE savete, koji su pametnome dovoljni a budala ce da se cereka...I piskara botovske fraze...

http://wiki.diyrecordingequipm...ts/ez1073-500-diy-neve-preamp/
http://www.jlmaudio.com/shop/mic-pre-amp-kits.html
http://www.fivefish.net/diy/

ili navedeni Pultec
http://proreplicas.com/pultec_eqp-1a.html
http://www.recproaudio.com/diy_pro_audio/pultec_eqp1a.htm
http://www.pulteceqp1a.com/

Ali, nebitno, pomazemo, mozda i uspe...

Evo i opisa, detaljnog...
http://www.recproaudio.com/diy...diy_files/eqp_1a/PultecEQP.pdf

[Ovu poruku je menjao vladd dana 11.04.2016. u 07:43 GMT+1]
[ sasarist @ 11.04.2016. 09:47 ] @
Vladd , jako gresis,
gledas sasmo po defaultu u kontra stranu.Razradjeno u kitu , ali najmanje 10 firmi proizvodi i serijski................pa sta.Pravi biznis........pa zar oni ne prave isti na DIY zajednici , i ja sam to radio godinu dana.......jako je jednostavno.......radis.......ponudis.................ako se nekom svidja ....kupi ......i kraj price.Ja sam shvatio da imam pozitivan feedback i potencijala za vishe , kada mi je sef proizvodnje svetske kompanije za slicne proizvode postao kupac , ili masa ljudi iz UK koji zive na 100km od fabrike koja pravi isto ili slicno.Znas li koliko njih zabole sta je High End ili slicne mantre, to su ljudi iz posla i zanima ih samo krajnji proizvod.
Nemoj da mislis da ce mene da pokoleba ili da me stavi u misiju rupu jedna forumska rasprava.Znam gde zivim , znam koliko je Srbija sarena , i da manje vise mnogo ljudi gaji apriori prezir ponakad i ludacku nepotrebnu zavist prema necemu sto nije kadra ili nema hrabrosti sama da pokrene.Drugo kako starim , vise nisam siguran kakvi smo mi zaista ljudi............najbolji primer je Kanada , gde smo jedni druge prijavljivali da radimo na crno.......Kanadjani su se smejali......i treba.

Zasto mislis da je neko ko prodaje Pultec kit u USA za 1650 $ posteniji od nekog ko ga u skupljoj varijanti u Srbiji serijski proizvodi za mozda i dosta manje (do sad)...btw pricamo o public domain shemama , i svako ko je sposoban ima pravo da radi sta hoce.Ja licno nisam krenuo zbog biznisa , vec sto sam kao svaki iole iskusniji studijski muz. ili stagod , zeleo upravo te sprave.Tako .....manje hejtovanja ............sta znam ......losa karma i sl.

MajorFatal
haha hvala
Bezim pre nego me zaskoci taj sa smajlijima , ili ne daj Boze ovaj sa velikim slovima u sredini.
A , sto se tice Vlatka .........ja sam rastao na malo drugacijoj muzuci (kasnije sam prelistao njegov opus....i seo na d... kada sam cuo sta je svirao sa valjda 17-18g.....eto krenuo sam od Radiohead ....stigo do prvog albuma Leb i Sol), ali sam imao cast da budem njegov gost jedan, po prilicno gusto ispunjen dan , kod njega u Skoplju....jedan od boljih izleta u zivotu.
Covek je gromada......u svakom smislu........prepametan lik, u pravom koloseku , btw Pultec nije stavio na pojacalo,vec u svoj studio....gde i snima u zadnje vreme svoje albume.
Malo mi je i zao sto sam ga ovde pomenuo , al ajd sad .....nek ide zivot.

Pozdrav
[ zica49 @ 11.04.2016. 12:24 ] @
Moderator bi trebao promjeniti naslov temi na primjer "Jeftiniji High End audio proizvod!" ili " High End audio made in Srbija" te editovati postove koji su oglas.
Ruzno je sto tema cesto ode u prepiranje ili omalovazavanje nekoga ili necega :(
Inventivnost ljudskog roda je rezultirala time da ljudi vec dugo vremena ne zive po pecinama a svakodnevni progres je nezaustavljiv. Balkan je teska bolest.
High End audio uredjaj koliko god ga "klepale" vodece svjetske firme i tvrdile ovo je vrh jos uvjek ima prostora za poboljsnja.Poboljsanja mogu biti u smislu perfomansi uredjaja ili smanjenja krajnje cjene proizvoda.
[ ZAS011 @ 11.04.2016. 13:55 ] @
Citat:
Poboljsanja mogu biti u smislu perfomansi uredjaja ili smanjenja krajnje cjene proizvoda.

Crveno a ne plavo

Nego, ja još ne dobih odgovor šta je to High End audio
[ zeoN_Rider @ 11.04.2016. 14:05 ] @
Citat:
ZAS011

Nego, ja još ne dobih odgovor šta je to High End audio


Nećeš ni dobiti.
[ zica49 @ 11.04.2016. 14:24 ] @
Citat:
ZAS011:
Citat:
Poboljsanja mogu biti u smislu perfomansi uredjaja ili smanjenja krajnje cjene proizvoda.

Crveno a ne plavo :D

Nego, ja još ne dobih odgovor šta je to High End audio :)


ZAS011 sta sam pogresno napisao pa je crvenilo bilo potrebno?
Da li su proizvodjaci te "naj naj" opreme stavili tacku na "i"? Jel kad neko potvrdio da se doslo do vrha?
Sta ako je pokretac teme covjek koji moze napraviti poboljsanja?

[ vladd @ 11.04.2016. 14:41 ] @
Citat:
Ja sam shvatio da imam pozitivan feedback i potencijala za vishe , kada mi je sef proizvodnje svetske kompanije za slicne proizvode postao kupac , ili masa ljudi iz UK koji zive na 100km od fabrike koja pravi isto ili slicno.Znas li koliko njih zabole sta je High End ili slicne mantre, to su ljudi iz posla i zanima ih samo krajnji proizvod.
Nemoj da mislis da ce mene da pokoleba ili da me stavi u misiju rupu jedna forumska rasprava.Znam gde zivim , znam koliko je Srbija sarena , i da manje vise mnogo ljudi gaji apriori prezir ponakad i ludacku nepotrebnu zavist prema necemu sto nije kadra ili nema hrabrosti sama da pokrene.Drugo kako starim , vise nisam siguran kakvi smo mi zaista ljudi............najbolji primer je Kanada , gde smo jedni druge prijavljivali da radimo na crno.......Kanadjani su se smejali......i treba.

Zasto mislis da je neko ko prodaje Pultec kit u USA za 1650 $ posteniji od nekog ko ga u skupljoj varijanti u Srbiji serijski proizvodi za mozda i dosta manje (do sad)...btw pricamo o public domain shemama , i svako ko je sposoban ima pravo da radi sta hoce.Ja licno nisam krenuo zbog biznisa , vec sto sam kao svaki iole iskusniji studijski muz. ili stagod , zeleo upravo te sprave.Tako .....manje hejtovanja ............sta znam ......losa karma i sl.


Ma sve je to ok kada se razjasne pozicije. I ustanovi normalna forma. Sa svih aspekata.
Ali diskusija uvek krece sa pozicije zadnjih namera. Navikla nas balkanska mehana..

A ostalo je stvar rada na terenu, prilagodjavanja okolnostima i sutuacijama.
[ ZAS011 @ 11.04.2016. 16:25 ] @
Ivice, ništa lično.
High End se ne dobija smanjivanjem krajnje cene proizvoda

Pravi High End bi morao da se ponaša kao vertikalni pojačavač na osciloskopu: šta na ulazo to i na izlazu bez ikakvih izmena i devijacija.
[ zica49 @ 11.04.2016. 19:17 ] @
Kad obicni smrtnici dobiju uredjaj vec su je treca ili cetvrta ruka trgovine.Svako u lancu se uklopi po nekoliko procenta.Pokretaci teme su garant i sami to razmatrali.
Ne treba uopste da upotrijebe manje kvalitetne komponente i ostalo prostora za "prodju" oni najvjerovatnije kontaju da imaju.

Pozdravljam ideju u svakom slucaju...
[ Sceka @ 11.04.2016. 23:34 ] @
Malo se neke stvari brkaju.

Uredjaji koje Vlada i Saša nude/prodaju/rade na njima... su namenjni iskljucivo uskom delu populacije muzicara i nemaju ama bas nikakve veze sa HiFi pojmom kao ni sa klasicnim kucnim korisnikom ma kakav audiofil bio. Ali i sam pocetak je uslovio da se diskusija odvija mesanjem nekoliko stvari. Znaci na samom pocetku je navedeno ovo:
Citat:
Moritz21:
Postovani,

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku

Ova treca recenica je izazvala malu konfuziju jer nema veze sa prvom recenicom koja se tacno odnosi na ono sto se nudi (a ja sam se javio na osnovu pocetka citata do zareza).

Elem, nisam stigao ranije od nenadanih obaveza u Studiju pa da kazem da sam od Vlatka dobio samo reci hvale za uredjaj. Kaze da ga je testirao i na gitari i na glasu i na bas bubnju i na dobosu... i, njegove reci doslovce "Sprava je vrhunska, nemam reci…..".

E sad, to sto je rekao znaci, verujem, puno Vladi i Saši. Znaci puno meni.

Vladi i Saši jer je to potvrda onog strucnog sto su rekli i veoma znacajno to sto je nakon godinu dana koriscenja kod Vlatka nije doslo do negativnih spoznaja koje bi zahtevale intervencije otklanjanja, veoma bitno.

Meni znaci jer sam dobro upoznat sa Vlatkovim studijskim radom (a i miksao sam nesto njegovo...) pa mi govori o karakteristici uredjaja koja mi odgovara ili ne odgovara, manje bitno, ali svakako imam neku predstavu sta mogu da ocekujem u radu sa uredjajem (kupio ili ne).

Ostalim ucesnicima u temi - realno nista ne znaci ali je znacajno to sto jedan muzicar svetskog kalibra tako nesto kaze a vezano za temu na kojoj ucestvuju.

Malo sam umoran pa ne bih vise da kuckam...


Pozdrav!


[ MajorFatal @ 12.04.2016. 00:46 ] @
Citat:
vladd:
Batice fatalni, oglas je na prvu loptu delovao prevarantski, od samog bombasticnog naslova, tako da botovsko pisanje kojestarija ne stoji.

Osim reči "kompanija", meni nije.

Citat:
vladd:Vladd hoce da pomogne svakom, ali i poteze zvizdaljku kada god je nesto nekorektno.

Potegni po neki smajli u svakom pasusu, inače neću verovati da si ti ovo pisao :)

Citat:
vladd:To sto bi tebi Vlatko Stefanovski bio referenca za pazar, to pokazuje samo da ti je jezik razvijeniji od logike. Vlatko je vrh svetske muzike i gitare, ali nije referenca ni za sarmu, ni za rakiju ni za uredjaje.
Kao muzicar, on formira svoj specificni zvuk, a studijski uredjaj to ne treba da radi.


Hvala za to jezik razvijeniji od logike! Ah, ne, bio ja na nekom stranom forumu malo šireg spekra nego es, osim tehnike, kultura, umetnost, nauka, pa se poteglo i pitanje lokalnih etno muzika koje bi jelte prevazišle jezičke barijere i prenele emociju, identitet, bla, bla... Ma postavljao ja i Disciplinu kičme i Haustor, i Silvanu i Tomu, i Laboratoriju zvuka i Boru Dugića (na šta sam posebno tipovao), i niko ništa, jedina reakcija da postave sledeću svoju muziku, dok nisam postavio Leb i Sol, nekoliko njih se zahvalilo za "otkriće" tako epohalne muzike, rekli da ih "oduvalo", zanimljivo iskoristili isti izraz kao sasarist "pali na d..." itd, odahnuh i ja konačno što sam postavio muziku koja će da reprezentuje ove krajeve.

Citat:
vladd:A mozda su ga zamolili da nesto pridrzi dok ga slikaju...

Nije da nisam pomislio, ali, na primer ja opravljam oluke, ali kad bih hteo da napravim reklamu kao Vlatko pridržava oluk koji sam napravio, bojim se da mi ne bi pošlo za rukom, nit poznajem čoveka, nit kako stići do njega, nit su oluci toliko kvalitetni da ih on poželi na kući itd, itd...neće to samo od sebe.

Citat:
vladd:A kao trece, neki "veliki projekti" su razradjeni za diy zajednicu, cak se i prodaju kit paketi za izradu, pa je malo specificnoda neko pozeli da pravi bizmis od toga...nova radna mesta, da hrani zaposlene ..itd..

biznis, pa vidi i linux je besplatan pa mnogi fino zardjuju od istog i prave fin biznis, i pijaća voda sa česme je praktično besplatna pa kad udješ u prodavnicu u ponudi: Rosa, Aqua viva, Voda voda, Jazak, evian itd...

Citat:
vladd:Sto ne sporimo, na odredjen nacin podrzavamo, i posteno prenosimo svoja dragocena i visegodisnja radna iskustva i VREDNE savete, koji su pametnome dovoljni a budala ce da se cereka...I piskara botovske fraze...

To za botovski nisam siguran značenje 100%, ali ne poznajem čoveka, nisam ničiji bot u tom smislu, gledajući novine, vesti, okruženje, deluje mi proizvesti nešto u Srbiji ne uspeh, nego poduhvat vredan poštovanja, čak i proizvesti krompir, cveklu, stolicu, sto, policu, a kamoli nešto složenije tipa ovih uredjaja, čovek ti se žali (hvali) da je čak i na glodalici morao da radi, posle proizvodnje napraviti biznis od toga to je tek epopeja uz našu birokratiju i dadžbine, u tom smislu mi se samo učinilo da je malo hladno i podrugljivo dočekan ovde, a samo je došao da potraži radnike?


[ MajorFatal @ 12.04.2016. 01:07 ] @
Citat:
sasarist:Bezim pre nego me zaskoci taj sa smajlijima , ili ne daj Boze ovaj sa velikim slovima u sredini.


Nema ti sad bežanja dok ti ne nadjemo radnike, ili razlučimo šta je High End audio, zapetljao si se. A za dotične ne brini, sad imamo jednog što piše više od tri tačke umesto nastavka nabrajanja: "serijski................pa, biznis........pa, dana.......jako, jednostavno.......radis.......ponudis.................ako, svidja ....kupi ......i , ljudi............najbolji, crno.......Kanadjani, smejali......i, Tako .....manje hejtovanja ............sta znam ......losa, Vlatka .........ja, opus....i , Skoplju....jedan, gromada......u, smislu........prepametan, studio....gde, sad .....nek "

To što je neko iz UK kupio iako se proizvodi 100 Km dalje ne mora da znači ništa, drugar prodaje auto delove i živi u unutrašnjosti, ponekad pošalje kurira da kupi neki deo u Bg a isporuči 100 metara dalje, samo znači da kupac nije uspeo da nadje ono što mu je bilo pred nosem...


[ ZAS011 @ 12.04.2016. 04:36 ] @
@Fatalni: MRŠ na MZ. Stil tvoje diskusije i put kojim si krenuo da skreneš temu je za MZ.
'Fala na razumevanju.
[ vladd @ 12.04.2016. 07:14 ] @
Citat:
Ah, ne, bio ja na nekom stranom forumu malo šireg spekra nego es, osim tehnike, kultura, umetnost, nauka, pa se poteglo i pitanje lokalnih etno muzika koje bi jelte prevazišle jezičke barijere i prenele emociju, identitet, bla, bla.


Ah,bio si na stranom forumu.......ajde!!! ..

Pa jes, tamo mora da su pametniji i pismeniji, inostranci su to..

Citat:
pa vidi i linux je besplatan pa mnogi fino zardjuju od istog i prave fin biznis


Imas neki primer da neko zaradjuje od Linux-a, a da je pri tome izjavio da ga PROGRAMIRANJE ne zanima, i da realno ne zna programiranje???

Ovde smo imali situaciju da coveka ne zanima elektronika, a zeli da proizvodi HIGH END uredjaj vrlo specificne namene, vezane za elektroniku i obradu signala...to je valjda normalno ili pobudjuje neku sumnju????

Citat:
To za botovski nisam siguran značenje 100%, ali ne poznajem čoveka


Pisanje bez razmisljanja, odnosno uz vrlo plitku kalkulaciju, koja se ne moze nazvati razmisljanjem, nebitno da li je u sluzbi necijeg interesa, poenta je u odsustvu dubljeg promisljanja..
[ sasarist @ 12.04.2016. 20:26 ] @
Citat:
Sceka:
Malo se neke stvari brkaju.

Uredjaji koje Vlada i Saša nude/prodaju/rade na njima... su namenjni iskljucivo uskom delu populacije muzicara i nemaju ama bas nikakve veze sa HiFi pojmom kao ni sa klasicnim kucnim korisnikom ma kakav audiofil bio. Ali i sam pocetak je uslovio da se diskusija odvija mesanjem nekoliko stvari. Znaci na samom pocetku je navedeno ovo:
Citat:
Moritz21:
Postovani,

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku :)

Ova treca recenica je izazvala malu konfuziju jer nema veze sa prvom recenicom koja se tacno odnosi na ono sto se nudi (a ja sam se javio na osnovu pocetka citata do zareza).

Elem, nisam stigao ranije od nenadanih obaveza u Studiju pa da kazem da sam od Vlatka dobio samo reci hvale za uredjaj. Kaze da ga je testirao i na gitari i na glasu i na bas bubnju i na dobosu... i, njegove reci doslovce "Sprava je vrhunska, nemam reci…..".

E sad, to sto je rekao znaci, verujem, puno Vladi i Saši. Znaci puno meni.

Vladi i Saši jer je to potvrda onog strucnog sto su rekli i veoma znacajno to sto je nakon godinu dana koriscenja kod Vlatka nije doslo do negativnih spoznaja koje bi zahtevale intervencije otklanjanja, veoma bitno.

Meni znaci jer sam dobro upoznat sa Vlatkovim studijskim radom (a i miksao sam nesto njegovo...) pa mi govori o karakteristici uredjaja koja mi odgovara ili ne odgovara, manje bitno, ali svakako imam neku predstavu sta mogu da ocekujem u radu sa uredjajem (kupio ili ne).

Ostalim ucesnicima u temi - realno nista ne znaci ali je znacajno to sto jedan muzicar svetskog kalibra tako nesto kaze a vezano za temu na kojoj ucestvuju.

Malo sam umoran pa ne bih vise da kuckam... :)


Pozdrav!




Imao sam utisak da sam jutros odgovorio na ovaj post , ali nema veze.
u svakom slucaju , hvala.A hvala i Vlatku , cucu se sa njim ovih dana , drago mi je da je intezivno upotrebljava.

Pozdrav
[ MajorFatal @ 12.04.2016. 23:30 ] @
Citat:
ZAS011:
@Fatalni: MRŠ na MZ. Stil tvoje diskusije i put kojim si krenuo da skreneš temu je za MZ.
'Fala na razumevanju.


@ZAS0 Nemam razumevanja za prostake, marš tamo gde sa sagovornicima možeš da komuniciraš upotrebljavajući MRŠ, a meni nemoj da se obraćaš dok se prvo ne izviniš za to šta si napisao, još samo tebe da pitam gde da pišem i kojim stilom, "ja bi ovu temu obriso iz odma", pa šta ćeš onda i dalje ovde? cvrc.

[ zeoN_Rider @ 12.04.2016. 23:41 ] @
Tema je odlična, šteta što nema više ovakvih.
[ MajorFatal @ 12.04.2016. 23:44 ] @
Citat:
vladd:

Pa jes, tamo mora da su pametniji i pismeniji, inostranci su to..:)


Poenta je bila da su inostranci medju 20 različitih grupa, izvodjača, jedino Leb i Sol ocenili kao epohlno dobru muziku i pored toga što su inostranci pa postoji jezička barijera, čak i da su Leb i Sol kupili uredjaj pa da posle skuplja prašinu i dalje bi bila dobra referenca.


Citat:
vladd:Imas neki primer da neko zaradjuje od Linux-a, a da je pri tome izjavio da ga PROGRAMIRANJE ne zanima, i da realno ne zna programiranje???:D

Ovde smo imali situaciju da coveka ne zanima elektronika, a zeli da proizvodi HIGH END uredjaj vrlo specificne namene, vezane za elektroniku i obradu signala...to je valjda normalno ili pobudjuje neku sumnju????


Imam primer da neko zaradjuje od pijaće vode a da ga ne zanimaju: flaširanje, pvc ambalaža, etikete, čepovi, transportna sredstva i distribucija, trgovina, žedj, jonska ili kovalentna veza, samo ga zanima zarada od prodaje flaširane pijaće vode, uspešno zaradjuje, i pri tom čak i zapošljava dosta ljudi.


Citat:
vladd:Pisanje bez razmisljanja, odnosno uz vrlo plitku kalkulaciju, koja se ne moze nazvati razmisljanjem, nebitno da li je u sluzbi necijeg interesa, poenta je u odsustvu dubljeg promisljanja..


Šta da kažem, baš sam plitkouman, pa što ne reče tako nego: botovski?
[ mikikg @ 13.04.2016. 08:08 ] @
Ako hocete da pazarite "ozbiljan" alat (High End), onda nema Ersa za 150E, niti secica za 300 RSD, nego je to drasticno skuplje!

Kao sto je cenjeni clan emiSAr spomenuo, Lindstrom, Bernstein, PACE …
Npr ozbiljne secice nema ispod 70-80E!!! Lemne stanice ispod 300E, pincete ispod 20E ...

Dalje, ozbiljan DSO osciloskop nema ispod 1000E a AP (Audio Precision) necu ni da spominjem koliko kosta mada koliko svatam postavljaca teme to i ne interesuje preterano posto ima druga "merila" :)

http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=43
http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=319
http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=77

Cene su im bez PDV.

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 13.04.2016. u 09:20 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 13.04.2016. 09:07 ] @
Citat:
major fatal....Odakle tebi uopšte ideja da bilo šta proizvedeš u Srbiji? Sa kojim pravom ti uopšte pokrećeš posao i nudiš radna mesta?


Propustio sam par dana da vidim nastavak sage pa da ti odgovorim.

Vlatku tu negde viri fiskalni racun ili profaktura firme.Pitam,javno se zaposljavaju ljudi pa cenim da ce i doprinosi biti placeni!Lako se sve proveri.

Odlicna stvar zato sto drzavi odgovara njen deo ( nece da je prevare)jer zna koliki je od 6-10k necega,ma koja god valuta bila.



Drzi se teme aviona i dovrsi je.Bolje.Vec si dosao do dela da ti se neko izvinjava.



Elem,zasto se krenulo u ovom smeru teme.Pa postavljac je mislio da moze na ESu da izvadi qitu i pravi masnice na celu clanova.

Prvo,to trazenje elektronicara po Srbiji meni deluje na necu da platim,MNOGO.Elektronika nije kako ljudi misle,uzmem knjigu i internet

pa za mesec dana cu ja to isto da radim,to je samo lemilica i kalaj.Jos kada nebi bilo i onog dima,bilo bi super.

E,nece moci.I elektronicar trazi desetine hiljada necega.Vredi.

Druga stvar,ovde sigurno ima neko ko poznaje ili ima prijatelja koji se bavi tim poslom.Ja od troje koje znam da su dobri,dvoje

nema bas dovoljno posla da bi bilo da se razbijaju i da im dobro ide.Jedan od tih je drugaru resavao problem signala (suma)koji je

prouzrokovao pogresne vrednosti za test elektro ventila dizni visokog ubrizgavanja.

Mogao sam da mu poklonim,posto pominje kupovinu CNCa kao jednog dela u sklopu njegovog projekta,sve za sito stampu kao sto sam

ovde jednom clanu poklonio,objasnim ceo proces.Moglo se popricati o prednjem panelu da li ga loksirati ili neki drugi predlog,

Kecman bi to bolje objasnio itd..

I sta je zakljucak.Pokretac teme vodi biznis ( firma je X) godinu dana,neko je to lemio ali bi sada i on to da nauci.Pretpostavljam,nema secice,


nema stolicu,kalaj se trazi od Major fatala,a mozda ce i brener da pozajmi.Samo ce mozda malo da ga zeki plamen.Oluci su to.

p.s.Sada mi je jasno zasto je pomenuo proizvodnju vode,mora da se gasi.Oluk je .
[ vladd @ 13.04.2016. 16:56 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
vladd:

Pa jes, tamo mora da su pametniji i pismeniji, inostranci su to..


Poenta je bila da su inostranci medju 20 različitih grupa, izvodjača, jedino Leb i Sol ocenili kao epohlno dobru muziku i pored toga što su inostranci pa postoji jezička barijera, čak i da su Leb i Sol kupili uredjaj pa da posle skuplja prašinu i dalje bi bila dobra referenca.


Citat:
vladd:Imas neki primer da neko zaradjuje od Linux-a, a da je pri tome izjavio da ga PROGRAMIRANJE ne zanima, i da realno ne zna programiranje???

Ovde smo imali situaciju da coveka ne zanima elektronika, a zeli da proizvodi HIGH END uredjaj vrlo specificne namene, vezane za elektroniku i obradu signala...to je valjda normalno ili pobudjuje neku sumnju????


Imam primer da neko zaradjuje od pijaće vode a da ga ne zanimaju: flaširanje, pvc ambalaža, etikete, čepovi, transportna sredstva i distribucija, trgovina, žedj, jonska ili kovalentna veza, samo ga zanima zarada od prodaje flaširane pijaće vode, uspešno zaradjuje, i pri tom čak i zapošljava dosta ljudi.


Citat:
vladd:Pisanje bez razmisljanja, odnosno uz vrlo plitku kalkulaciju, koja se ne moze nazvati razmisljanjem, nebitno da li je u sluzbi necijeg interesa, poenta je u odsustvu dubljeg promisljanja..


Šta da kažem, baš sam plitkouman, pa što ne reče tako nego: botovski?




Eto, dobro da si razumeo. I prestao sa aktuelnim parolama, odlicno, evo stizu "nova radna mesta"..za elektronicare uvek ima posla..

I sada ta neinteresantna voda moze da se nazove high end po zelji, bez jasnog kriterijuma. Posto gazdu voda ne zanima, proizvodnja itd, samo marketing...niti bi znao da obrazlozi razliku izmedju high end vode i cesmovace..samo zna da mu prija dok je pije-koristi..

Zato se i pita a sta je to high end sto se nudi sa prostim sklapanjem, tzv skutijavanjem uredjaja..?

Ako se ne zna i ne zanima elektronika, kako bi se korigovalo neko odstupanje od nekog osnovnog rada uredjaja?

[ METABO @ 15.04.2016. 22:48 ] @
Citat:
mikikg:

Kao sto je cenjeni clan emiSAr spomenuo, Lindstrom, Bernstein, PACE …
Npr ozbiljne secice nema ispod 70-80E!!!


Pozdrav svima.

U firmi koristimo Unior i ProSkit i odlicno se pokazalo, iznad toga bih isao mozda na Knipex i to je to.
Lindstrom, Bernstein, Erem, Tronex i slicno su alati za veliko serisku proizvodnju -kaze marketing, a nesto mi je diskutabilno da li mogu da nadzive Knipex (cenom ga biju iznad).
Secice nisu fundamentalne u ovom poslu (mislim na kvalitet zvuka - valjda), ja koristim privatno neke za 300 din (Womax), i gledao sam da dobro nalezu pri kupovini, i odlicne su.Na polici mi stoje po jedne Lindstrom 8160 i Erem 582e kolekcionarski, Unior i Gedore u fioci.
Kolekcionar sam privatno pa me neka zal seci zice sa "markama", boles je to (bez "t").
Inace po meni najbolje u konstrukcionom smislu su Erem (unutrasnja montaza opruge, lager, dobre drske, swiss made itd).
Konkretna preporuka za ipak jace bi bilo Lindstrom 8160 (malo su vece, i ocenjene su kao izdrzljive za propisan opseg rada).

p.s

Mozda je tako i u audio tehnici, ali ne znaci da mnogo para daje ekvivalent u kvalitetu, iskustvo je izuzetno vazno pa se i za umereno para moze naci dobro (izuzeo bih moj primer za 300 kinti, to je i mene ubolo).
Kada sam sekao testno papir i tanje zice sa 8160 i sa Womaxom, kao da mi subjektivno deluje da Womax (bas moj primerak), ima za mikro nijansu bolji osecaj secenja - razlika je 20 puta u ceni - e sad trajnost ne znam da li bila 20 puta veca.Kada sam skoro bio da opet kupim iste secice u wobiju, cela serija ne valja nista (kinez, cena, kontrola kvaliteta...poznata prica).

Ja mogu samo toliko o alatu, ostalo nepoznam.

Ne znam da li je mnogo off tematski ?
[ zeoN_Rider @ 15.04.2016. 23:10 ] @
Možda jeste of ali po meni samo:



[ METABO @ 15.04.2016. 23:34 ] @
Cim covek trazi zaposlene, mozda planira neku ekspanizju pa mu troskovi na sve strane ne bi prijali bas.
Meni je interesantno kada sam gledao (na netu), japanske manufakture, i bas sam dobro zagledao uslove rada i alat, i na na prvi pogled deluje mi ko neka jeftina manufaktura u predgradju Delhija...ali znanje i ruke biju svu kozmetiku.
Te dve firme zeoN_Rider, kao i Bahco i Wurth su konglomerati koji dosta bacaju sa kvalitetom (od vrhunski, do vrlo dobro, pa solidno, pa opet vrhunski).Mnogo saraju sa proizvodnjom po celom svetu i utice na kvalitet.Onih par firmi su svetski top i tu nema dalje bez obzira na pare (nije meni poznato).
E sad i Erem moze biti neki pandam Goldmundu (nisam cuo i ne znam nikog ko ima pare da ga ima), ali sam svasta citao.
Goldmund - Swiss Made Luxury Audio Equipment- pise na sajtu, i sad ja pitam, kako zvuk moze biti luksuzan ?
Jel zlato utice na ono sto ja svojim ne idealnim usima cujem, mogu li otpornici da se cuju :)

btw,
dobra tema, dobro se udara pa ko prezivi, mozda se i iznedri neki biser...
[ 1OXB @ 15.04.2016. 23:59 ] @
Procitah prvih nekoliko strana... prvo ovome nije ovde mesto, a drugo diskusija nema nikakve svrhe niti necemu vodi.