[ jablan @ 08.04.2016. 08:48 ] @
https://www.wordfence.com/blog...-vulnerable-slider-revolution/
[ superbaka @ 08.04.2016. 13:51 ] @
daj neko licno misljenje o tome, to bi mi vise znacilo od tebe nego link ka nekoj vesti tipa - Mozda je otkrivena najveca tajna univerzuma? (sa naglaskom na ovo ?)
[ jablan @ 08.04.2016. 14:14 ] @
Meh. Čitao sam malo nakon što sam okačio ovde... U principu, niko ne zna sigurno kako su podaci procureli, da li je neko iznutra izneo, ili je sistem hakovan spolja.

U svakom slučaju, imaju neki WP sajt i na njemu taj neki slajder plugin koji nije apdejtovan i koji ima rupu. E sad, pitanje je da li je ta rupa bila dovoljna da se dođe do osetljivih podataka ili nije.

Naravoučenije - ako već imate WP sajt, ne držite ga u istoj mreži sa internim podacima, ne koristite sumnjive plagine i redovno ažurirajte softver.. :)
[ jorganwd @ 08.04.2016. 15:52 ] @
Citat:
jablan:
Naravoučenije - ako već imate WP sajt, ne držite ga u istoj mreži sa internim podacima, ne koristite sumnjive plagine i redovno ažurirajte softver.. :)


Ako je samo to što si naveo, onda da mijenjam profesiju...
[ Aleksandar Đokić @ 08.04.2016. 17:17 ] @
Citat:
Naravoučenije - ako već imate WP sajt, ne držite ga u istoj mreži sa internim podacima, ne koristite sumnjive plagine i redovno ažurirajte softver.. :)


Jel ovo zaista potrebno reći ;)?

Pa čak i server na kome se nalazi to njesra treba da bude u nekom DMZ-u, ako je već sajt lokalno hostovan.
[ DusanSukovic @ 09.04.2016. 09:05 ] @
Bice toga jos :D