[ aca89_ @ 08.04.2016. 13:14 ] @
Napravio sam obrazac za evidenciju radnog vremena po uzorku koji se predaje racunovodstvu koje dalje vrsi obracun, problem je rucno racunanje npr. nocnog rada, rada nedeljom itd. radno vreme je jednobrazno za sve zaposlene, tacnije u jednoj celiji se upisuje koliko sati zaposleni radi tog dana...

[ p.djole @ 09.04.2016. 17:50 ] @
Ubacio sam primere nekih formula, pogledaj mozda ti pomognu u resavanju problema.

Pozdrav
[ aca89_ @ 10.04.2016. 09:54 ] @
Hvala najlepse, koristi u potpunosti.

Sad sam skapirao, inace nisam dosad koristio sumif....

Kad sredim obrazac po mojim potrebama postavljam, mozda nekome koristi..

Pozdrav
[ aca89_ @ 11.04.2016. 13:25 ] @
E posto sam sredio obrazac kako mi je najvise odgovaralo, u prilogu je, ali posto ne mogu da provalim kako da mi automatski u jednom redu ispise dane u nedelji zavisnosti od dana u mesecu za godinu kako ne bih rucno upisivao P,U,S,Č ..... bio bih veoma zahvalan ako neko ima bilo kakav predlog.

Pozdrav
[ Jpeca @ 11.04.2016. 13:58 ] @
Prvo obezbedi da ti umesto broja dana u mesecu bude stvaran datum.
U E8 unesi
Code:
=DATE(God;Mes;1)

a zatim u susedne ćelije unesi prethodni datum uvećan za jedan
Code:
=E8 +1

Celu tu oblast E8:AI8 formatiraj tako da se prikažu samo dani u mesecu
Fromat Cells -> Number -> Custom unesi "d" za Custom format

U redu iznad sada jednostavno koristiš formulu
TEXT(E8;"ddd") da dobiješ skraćeni naziv dana ("pet", "sub"...)
Pošto tebi treba samo prvo slovo i to veliko dodaš funkcije LEFT i UPPER i dobiješ formulu:
Code:
=UPPER(LEFT(TEXT(E8;"ddd");1))


Tu formulu kopiraj za celu oblast E7:AI7

Da bi dobio da ti Nedelje budu crvene, što znatno dobrinosi čitljivosti možeš da iskoristiš uslovno formatiranje (Conditional Formating). Za oblast E7:AI7 stavi:
Pravilo; Format only cells that contain....
Uslov: Equal to "N"
Format: Crvenu boju, bold


[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 11.04.2016. u 15:23 GMT+1]
[ aca89_ @ 11.04.2016. 20:19 ] @
Sta reci osim: Ko zna zna, a ko nezna pita....

Hvala puno to mi je i trebalo....
[ Ivek33 @ 11.04.2016. 23:12 ] @
Citat:
aca89_:kako da mi automatski u jednom redu ispise dane u nedelji zavisnosti od dana u mesecu za godinu kako ne bih rucno upisivao
Ako već želiš automatizaciju (uz već navedeni @JPecin prijedlog) evo još jedan.
Automatiziraj da ti na osnovu mjeseca u godini automatski prikaže broj dana u Row8

Na Sheet1 postavi u ćelije B1 i B2 Data validation listu
Na Sheet 'Obračun' u ćelije C2, D2, E2 povuci link sa Sheet1 (copy-paste special-paste link)
Nadalje u ćeliju AG8 postavi formulu
Code:
=IF(OR(AF8="";AF8=EOMONTH($E$8;0));"";AF8+1)
i kopiraj je u desno na AH8 i AI8. Na ovaj način bit će prikazan ili skriven datum-broj u zavisnosti od mjeseca u ćeliji D2 istog Sheeta

U Conditional Formatting postavi formula da ti automatski boja Subotu i Nedjelju kao i praznik za dotični mjesec.

Osnova za polazak ti je Sheet1 u kojem biraš godinu i mjesec a on se reflektira na sheet Obračun.