[ Zex @ 04.04.2004. 15:30 ] @
cao SVIMA,

nadam se da sam u tacnom forumu!
imam jedan problem na PC kod druga. Iso je u internet preko provajdera "freenet".
Uglavnom odjednom nismo mogli vise na internet stranice, u tih par dana smo instalirali instalirali Norton Internet Security... Tako da nemogu tacno da kazem da bas od tada neide i internet! Ali, ja sam opet izbriso Norton... i cak sa Registry Cleaner sve uklonio, i opet neide internet!
Smesno, da on se konektuje na internet! znaci budem online, sto pokaze modem i ona dva monitora dole desno u task...
Ali sta god upisem u browser (IE), on nenadje nijedan sajt! onaj standard tekst dodje, kao nije mogao da se konektuje i da se proveri network konekcije...
Znaci kao da nesto nedozvoljava tj. blokira browser! ali online sam!
da nije neki PORT bolkiran...
Ko moze da mi da savet sta da radim! nisam probo sa drugim browserom, mozda da instaliram Netscape pa da probam sa njim? ili nije greska do IE?

hvala u napred
zex
[ Mihailo @ 04.04.2004. 15:59 ] @
Prvo probaj ovako:

ping www.google.com
telnet www.google.com 80 pa kad se pojavi ekran kucaj "get"

Ako ti telnet izbaci html, onda je problem do IE.
U svakom slucaju postuj ovde rezultate.
[ Zex @ 04.04.2004. 16:39 ] @
cao Mihailo,

evo rezultata:
kod ping www.google.com
dobijem cetiri odgovora
znaci Poslato 4, Primljeno 4, izgubio 0

kod telnet www.google.com 80 kaze:
"konekcija sa www.google.com nije mogla da se izvrsi i da se konektira sa HOST, Port 80
"kontaktirani kompijuter nedozvoljava konekciju"

E to bi bilo to, znas u cemu je pitanje? zasto ni na jedan sajt nemogu da idem!!!

a kod mene kuci naprimer kad testiram to sa telnet, otvori se cist crni prozor.

pozdrav
Zex
[ Mihailo @ 04.04.2004. 17:22 ] @
Očito je NIS ostavio za sobom neko đubre u registru, ili neki servis ili šta znam.. Nisam baš upućen u dotični softver.
Čekiraj Administative tools> Services, vidi jel ima nešto gde se pominje Norton ...
A probaj i ovo:
http://service1.symantec.com/S...nsw.nsf/docid/2001101612274407
[ kUdtiHaEX @ 04.04.2004. 21:24 ] @
Jeste vi sigurno podesili internet konekciju kako treba, mozda treba dodati rucno primary i secondary DNS server?
[ Zex @ 04.04.2004. 21:49 ] @
pa nismo nista cackali! internet je sasvim normalno radio!
prvo je dobio problema sa hardverom, cpu se pregrijavao, i gasio se pc sam od sebe! ja mislio da je to virus i instaliro Norton! medjutim ono i dalje se gasio nonstop. Otkacio ga sa kablova odneo kod mene kuci... pa se ispostavilo kao sto rece da se gasio zbog temperature, namazo silver-pastu na procesor, hladnjak na njega i vidi stvarno PC se vise negasi! i temperatura konstantna 56 celsiusa.
Vratio mu PC nazad, prikljucio sve nazad. I krenuli na internet a ono neide!
Kao sto rece blokira port 80, ja budem online! ali mi neda ni na jedan sajt!
I kao sto rece nista nisam cackao po softveru ili taj DNS dok sam ga ondeo kuci!

Pa se ja seti da sam prvo pokusao taj problem gasenja PC-a da resim sa norton, od instalacije tog Nortona nismo probavali da idemo na net! jer smo bili zauzeti tim problemom gasenja PC-a. Tako da nemogu 100% kazati da je Norton kriv! u medjuvremenu je Norton deinstaliran, ali i dalje neidu internetsajtovi. I naprimer Kazaa (p2p program) ne moze nikako da se konektuje.
Gde mogu da prekontrolisem taj DNS?
gde mogu da pregledam da ipak neki antivirus program neblokira neki port...

pozdrav
Zex
[ miLOSm @ 06.04.2004. 00:04 ] @
izbaci sve firewallove deinstaliraj drajver za modem probaj zatim bez firewalla da otvoris neku stranu
[ Zex @ 06.04.2004. 08:55 ] @
Najradje bi ja i citav Win XP briso i ponovo instaliro, a bas mi drajveri modema prave probleme! namucio sam se zadji punta 3 dana dok sam napravio da radi internet. Pa zato izbegavam da brisem softver/drajvere od modema.

@Mihailo
onaj symantec link sto si mi dao, izgleda koliko sam ja razumeo nevazi za mene, jer moja Norton verzija je 2004.

ali skino sam Task Explorer, koi je puno bolji od Microsoftovog Task-Manager, tako da cu pokusati sa njim da vidim dal ce on da mi pokaze da u pozadini radi neki firewall ili slicno...

U krajnjem slucaju mi neostaje nista vec da brisem drajvere za modem ili citav Windows.

hvala vam!!!

[ Mihailo @ 06.04.2004. 10:00 ] @
Ma nemaju drajveri za modem veze sa tim.
Prvo detaljno pregledaj servise i aktivne procese, pa ako si siguran da nema ništa sumnjivo, uradi sfc /scannow. Sledeće što možeš da probaš je da reinstaliraš TCP/IP http://www.petri.co.il/reinstall_tcp_ip_on_windows_xp.htm.
[ deshasrk @ 07.04.2004. 00:41 ] @
Evo i moje kuknjave malo!
Takodje problem sa IE! Od pre par dana ne mogu da otvorim hotmail stranicu,tamo imam adresu ali dzaba!
Koristim incredi mail pa mi mailovi sa hotmaila stizu ali sa zakasnjenjem i jako sporo,samim tim mi ne radi ni MSN messenger!
Pokusao sam OPEROM ali nece da otvori apsolutno ni jednu stranicu,zatim novi IE6 ista stvar kao i OPERA ama bas ni jedna stranica se ne otvara!
Vratio na IE5 i sada kao sljaka ali kazem problem sa hotmailom i jos mnogim stranicama povremeno!
Inace idem na NET preko GPRS-a i koristim w98! To naglasavam da mi neko nebi napisao da je u tome problem zato sto je do pre par dana to sve radilo!
Ako iko ima odgovor neka to uradi detaljno(naglasavam detaljno) znaci korak po korak molim vas!
HVALA svima unapred bez obzira na ishod!
POZDRAV!
p.s. Istu poruku sam napisao na slicnu temu pa me sada stalno vraca! Morao sam da dodam nesto nebili se primilo i ovde!
[ deshasrk @ 07.04.2004. 00:54 ] @
Citat:
Mihailo:
Prvo probaj ovako:

ping www.google.com
telnet www.google.com 80 pa kad se pojavi ekran kucaj "get"

Ako ti telnet izbaci html, onda je problem do IE.
U svakom slucaju postuj ovde rezultate.

Pojasnite malo to sa ping i telnet!
Sta tacno i gde treba da se kuca!
Predpostavljam da imam isti problem t.j. i meni je norton izgubio onu malu ikonicu inernet security i konstantno mi je ta opcija desable! Kada sam pokusao da ga instaliram ponovo prijavljivao mi je neku gresku u fazonu da ne moze da nadje nesto! Na sajt Symantec ne mogu ni da odem neda mi IE:(
Javicu tacno sta mi prijavljuje pa se vracam po odgovore:)
[ kUdtiHaEX @ 07.04.2004. 07:40 ] @
Registry Healer u ruke i ocistite bazu od tog Nortona...stupid Norton!
[ Zex @ 07.04.2004. 09:06 ] @
cao deshasrk,

to sto Mihailo pirse da kucamo ide ovako.
ne znam kako da ti objasnim jer moj win je na nemackom a tvoj sigurno engleski!
uglavnom se tamo nalazi kad kliknes dole na start pa ides tamo gde ti se nalazi
Editor, WordPad, Paint, i racunar (digitron) e tamo ces videti i jednu stvar sto ima ispred malu crnu ikonicu i pise u njoj: C:\
e to biraj i otvorice ti se mali crni prozor kao DOS izgleda

E to bi to bilo, ne znam kako drukcije da ti objasnim.

i onda tipkaj odma ono sa ping... i telnet

pozdrav
[ smfilip @ 07.04.2004. 12:50 ] @
a da nemas instaliran ZoneAlarm?
[ deshasrk @ 07.04.2004. 16:20 ] @
POZDRAV! Hvala za odgovore!
Inace ona varijanta sa PING izgleda ovako:
C:\WINDOWS>ping www.google.com

Pinging www.google.akadns.net [66.102.9.99] with 32 bytes of data:

Request timed out.
Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=1902ms TTL=243
Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=1957ms TTL=243
Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=1979ms TTL=243

Ping statistics for 66.102.9.99:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1902ms, Maximum = 1979ms, Average = 1459ms

DALI JE TO DOBRA ILI LOSA VEST????
[ deshasrk @ 07.04.2004. 16:30 ] @
telnet www.google.com 80
ta opcija mi otvara prozor ali mi ne dozvoljava da bilo sta kucam :(
DALI JE TO DOBRA ILI LOSA VEST????
[ Mihailo @ 07.04.2004. 16:38 ] @
To znači da sistem može nesmetano da komunicira ka portu 80, ili prosto rečeno da možeš da otvaraš web stranice. Znači, problem je do browsera verovatno. Probaj sa Mozilom.
[ deshasrk @ 07.04.2004. 18:09 ] @
Hvala na pomoci!
Sve je proradilo ne znam ni ja kako!
Sljaka i IE6 i OPERA pogasio sam neke programe na startup i sve se vratilo :)
doduse ne znam dali je to ili....
Inace dobio sam neku sumnjivu poruku sa hotmaila gde su mi kao pronasli virus na nekom mailu usput su i prilozili navodno ta file ali ga nisam otvorio(izbrisao sam sve)
pa sada pitam dali je moguce da mi je hotmail bio zablokiran zbog toga???
e da...jos jedno pitanje:prilikom downloada na operi dali je moguca samo varijanta da opera sama preuzme download ili mogu da biram program sa kojim cu nesto da skidam-nisam primetio da mi je ponudjena neka druga varijanta!!!????
[ draganbg82 @ 08.04.2004. 12:40 ] @
Skini norton i reinstaliraj IE i bice sve u redu. Provereno.
[ Zex @ 08.04.2004. 22:50 ] @
Evo me opet,

NECE!!!
1. izbriso sam Norton, pretrazio sam sa Registry Cleaner sve o Nortonu i uklonio.
2. Startovo sam Task Explorer, slicno kao Windows Task Manger, samo sto je bolje.
i on pokazuje sve programe koji u pozadini rade. Ali se nerazumem bas u te failove, mozda neko zna od vas sta treba da radi a sta nedolazi u obzir da radi u pozadini!? napravio sam screenshot! kako mogu da ga prikacim pa da pogledate?
3. Instaliro sam Netscape 7.0, takodje i on mi javi "Kontaktiranje sa www.google.com je spreceno" Znaci nije do IE jer i Netscap-u nesto nedozvoljava da kontaktira sa nijednom stranicom!

P.S. nisam bio ni 3 minuta online i vec mi se prikaci onja virus sto kad se aktivira, ostane mi 59 sekundi i PC se restartuje sam od sebe. Znaci dokaz da neradi nikakav firewall! jer nebi dobio tako brzo taj virus!

Ipak nista od screenshot-a! kopiro sam ga na CD dok sam bio kod druga, ali kod mene kad otvorim taj CD uopste nije vise taj fail .jpg vec samo 1 kb velik! nije uspelo sledeci put sledi screenshot, a mozda i sad vec neko zna nesto vise.
ili da mi dotle objasnite kako mogu prikaciti sliku.

Pa nece valjda biti da cu morati Windows ponovo da instaliram...

hvala puno u napred!
[ draganbg82 @ 08.04.2004. 22:59 ] @
Poslusaj me i reinstaliraj IE. I nemoj da poredis IE i Netscape. Nista lose ne mislim o ovom drugom ,ali ce ti prilikom reinstalacije IE-a, proveriti i sve protokole i staviti ih na default. Verovao ili ne...
[ Mihailo @ 08.04.2004. 23:48 ] @
@Zex
Imaš blaster worm ili neki klon, pretraži forum pisano je dosta o tome.
[ Zex @ 09.04.2004. 19:55 ] @
vazi, sutra cu pokusati prvo sa da reinstalram IE, pa ga ponovo instaliram.

pa zatim pretraziti sa symantec-tool-ovima harddisk u vezi virusa...

pa vam javim sta sam uradio!

[ Zex @ 11.04.2004. 20:32 ] @
RESEN PROBLEM!

stvarno je jos uvek u pozadini radio Norton! tako da sam i to zadje uklonio i sad radi sve OK!

hvala vam na pomoci
[ deshasrk @ 16.04.2004. 02:49 ] @
Ako si sve resio super!
Pogledaj ovu stranicu ako imas ili si imao problema sa skidanjem nortona sa masine!
http://service1.symantec.com/S...nav.nsf/docid/2001081507511406