[ CKode @ 12.04.2016. 17:38 ] @
Pozdrav,
Samsung S7 G930F(obicni znaci), funkcionise samo na telenor karticu, na MTS se restartuje konstantno, danas sam kontaktirao Viper u Beogradu za fabricko otkljucavanje, poslao sam IMEI , javili su mi posle par sati da su ga otkljucali. Medjutim i dalje se isto ponasa, iz Vipera su mi javili da sutra svratim do njih. Ali eto da pitam i vas ovde ima li neko neku ideju sta se desava? Hard reset sam radio par puta(pre i posle viperove intervencije)
[ moknarb @ 12.04.2016. 17:57 ] @
Zašto radiš hard reset, on nema veze sa zaključavanjem telefona?
Telefon ti je zaključan a pomenuti servis ga nije otključao.
[ CKode @ 12.04.2016. 18:12 ] @
Razumem da nema, al' dosao do tog levela ocaja. Nije mi razumljivo restartovanje , zar ne bi trebalo da ne hvata mrezu i pri paljenju da trazi kod za otkljucavanje na mrezu kartice koju si ubacio?
[ moknarb @ 12.04.2016. 18:17 ] @
Naravno da ne bi trebao da se restartuje ali.....?!
Kada si ga kupio i prvi put ubacio karticu drugog operatera, da li se i tada restartovao?
[ CKode @ 12.04.2016. 18:59 ] @
Ali sta? Da odmah se restartovao na karticu MTSa
[ moknarb @ 12.04.2016. 19:11 ] @
Pa ne znam, možda je i do kartice. U svakom slučaju ne bi smeo da se restartuje nego samo da traži pin kod.
[ CKode @ 12.04.2016. 19:14 ] @
Crte na cipovima kartica se razlikuju malo, jedina fizicka razlika
[ moknarb @ 12.04.2016. 19:15 ] @
To nema veze, isti je raspored kontakata, sim standard.
[ CKode @ 13.04.2016. 07:38 ] @
Ima jos neko nekih ideja?
[ moknarb @ 13.04.2016. 08:11 ] @
Probaj da ubaciš još neku sim karticu, čisto da otkloniš sumnju da je tvoja sim mts neispravna.
[ CKode @ 13.04.2016. 11:19 ] @
Moja telenor kartica nema internet podatke dok MTS ima, ubacio sam MTS karticu i ugasio ''mobile data' pre 30 minuta i jos se nije restartovao. Na wifi radi normalno, ali kako upalim mobile data pocne da brlja.
[ moknarb @ 13.04.2016. 11:23 ] @
Mobile data je vezana za rad kartice.
Znači, nemaš pristup mts mreži, nemaš mobilni net!
Bojim se da si na dobrom putu da napraviš neko njesra sa telefonom?
[ CKode @ 13.04.2016. 11:26 ] @
Pa pazi, nemam internet na telenor kartici da testiram da li je problem do podataka. Posto mts kartica sasvim normalno funkcionise bez neta, pozivi i poruke regularno odlaze i dolaze.
[ anon115774 @ 13.04.2016. 14:52 ] @
Citat:
CKode: poslao sam IMEI , javili su mi posle par sati da su ga otkljucali.


Pretpostavljam, uz pomoc bezicne lemilice?
[ CKode @ 14.04.2016. 08:49 ] @
Pretpostavljam da pretpostavljas dobro. Koliko sam ja skapirao prica je da baja ulece na samsungove servere uz jutarnju kafu i ubacuje nesto sto nakon nekog update-a otkljucava tvoj samsung telefon. Znam da je nekad imala neka slicna fora sa FIFA akauntima, drugari su dnevno stancali 100-150 mail-ova da bi poslali liku koji bi to kasnije ubacio na servere gde bi se ti akaunti racunali kao premium ili tako nesto.

Neka se jos neko oglasi u temi da potvrdi ovu prevaru, da imam sigurnu osnovu za raspravu i upozoravanje drugih.
[ moknarb @ 14.04.2016. 08:58 ] @
Citat:
CKode:
Pozdrav,
Samsung S7 G930F(obicni znaci), funkcionise samo na telenor karticu....

Citat:
CKode:
Posto mts kartica sasvim normalno funkcionise bez neta, pozivi i poruke regularno odlaze i dolaze.

Aj se ti prvo odredi, jel tebi telefon radi samo sa telenor sim karticom ili radi na svim karticama?
Postovi su ti kontradiktorni!
Takođe, moraš znati da se unošenje koda za otključavanje unosi na samom telefonu a ne....?!
Oprosti ali ovo što si do sada napisao liči na operaciju krajnika kroz zadnjicu. Znači, zašto jednostavno ako može komplikovano!

[ CKode @ 14.04.2016. 09:08 ] @


Nista nije kontradiktorno vec sam saznao nesto vise kasnije, sto sam i napisao u temi . Prva procena je bila da je zakljucan, kasnije sam napisao sledece:

Citat:
CKode:
Moja telenor kartica nema internet podatke dok MTS ima, ubacio sam MTS karticu i ugasio ''mobile data' pre 30 minuta i jos se nije restartovao. Na wifi radi normalno, ali kako upalim mobile data pocne da brlja.
[ moknarb @ 14.04.2016. 09:13 ] @
Polako!
Prvo odgovori da li telefon funkcioniše kao telefon i sa drugim karticama sem telenor kartice?
Za korišćenje paketih dodataka, mobilnog interneta, moraš imati mts parametre. Znači, kada ubaciš mts karticu posle par minuta treba da ti stignu podešavanja za mts gprs.
Potom u podešavanjima treba da umesto telenor odabereš mts!
https://www.mts.rs/privatni/in...-podrska/korisnicki/podrska/pt
[ CKode @ 14.04.2016. 09:23 ] @
Parametri su programirani u karticama za novije telefone. Ne narucuje se vise, APN je podesen.
[ moknarb @ 14.04.2016. 09:27 ] @
Proveri ti to, dao sam ti link!
Čekj, koliko vidim, telefon ti je otključan ako prihvata i druge kartice sem telenorovih?
[ CKode @ 14.04.2016. 09:36 ] @
Proveravao sam, to je to. Da, to sam gore i rekao, izgleda da je otkljucan ali zakucava na paljenje mobilnih podataka. Na wifi-u radi normalno kao i kada izgasim prenos mobilnih podataka.
[ moknarb @ 14.04.2016. 09:41 ] @
Na zvaničnoj stranici mts-a ne piše da su parametri u sim kartici!
Citat:
Podešavanje telefona za korišćenje internet i MMS usluge obavlja se automatski, za većinu mobilnih uređaja na tržištu Republike Srbije. Dovoljno je samo da ubacite SIM karticu, uključite telefon i dobićete konfiguracionu SMS poruku sa neophodnim parametrima.

Da li si dobio sms?
[ CKode @ 14.04.2016. 09:46 ] @
Nisam dobio, pogledao sam APN podesavanja i podesena su automatski onako kako bi ih ja podesio manuelno.
[ moknarb @ 14.04.2016. 09:47 ] @
Proveri šta ti piše pod: Data usage/mobile networks/access point names
Jel štikliran mts ili telenor, odnosno, da li u opšte imaš opciju mts?
[ CKode @ 14.04.2016. 10:01 ] @
Sve je to podeseno i stiklirano, toliko se razumem.
[ moknarb @ 14.04.2016. 10:07 ] @
Onda ne znam, kao što ne znam kako je telefon preuzeo ključ?
Nešto očigledno nije kako treba!
[ CKode @ 14.04.2016. 10:19 ] @
Pa to, treba mi potvrda jos od nekoga da to nije moguce, da mogu lepo ljudima da kazem kakav je servis i sta rade u njemu.

Uzeli su kes i verovatno su zakljucili da telefon uopste nije zakljucan, posto koliko sam saznao(nakon sto sam poslao pare) to je moguce proveriti online uz pomoc IMEI-a, i onda su meni rekli da su ga navodno otkljucali preko servera.
[ plague @ 14.04.2016. 14:29 ] @
Uzmi karticu od nekog druga koji ima Telenor sa netom i vidi da li je problem u nekim delu hadrware-a. Ne skodi probati i sa Vip-om.

Takodje, ako imas mogucnost probaj da limitas net na 2G, 3G itd i testiraj sa svakom.

Otkljucavanje telefona se vrsi preko mreze u danasnjem dobu sa modernim telefonima. Svoj iPhone sam otkljucao preko neta uz restart nakon par sati tako da skoro sigurno to nije problem. Nikada nisam cuo da telefon moze biti zakljucan samo za Mobile data na neku mrezu tako da mi je to veoma sumnjivo.

Mozda si uzeo telefon koji je pravljen za neko GSM trziste koje radi na drugom setu frekvencija, pa to utice na net. Ovo poslednje je totalno nasumicno posto nisam siguran da li Net radi preko tih GSM frekvencija.
[ CKode @ 15.04.2016. 11:07 ] @
Testirao sam na VIP karticu sa netom i restartovao se, odneo sam telefon u samsungov servis, verovatno ce plocu da mu zamene. Pod garancijom je.

Sto se tice otkljucavanje, bio sam u radnji tog servisa i radnik se drzao iste price oko otkljucavanja. Kasnije sam pisao njihovoj stranici na fejsu i rekao da ukoliko ne resimo ovaj 'nesporazum' moracu da pisem losu recenziju na sta sam dobio instant odgovor gde se izvinjavaju zbog nesporazuma i da ce mi novac biti vracen.