[ milica004 @ 13.04.2016. 09:01 ] @
Pozdrav,
Imam sledći problem i molim pomoć:u pitanju je lap top Lenovo Model Name 80GO, Lenovo G50-30 sa 8-ce prešla na 10 - ku.

Pokušala sam da odradim reset - pa jedno 3-4 puta. Svaki put stigne do 53% otprilike nakon toga prekine restartuje se i izbaci obaveštenje da se reset ne može obaviti. Zna li neko u čemu je problem i kako ga rešiti?
[ vinted @ 13.04.2016. 09:38 ] @
moraš da daš malo više objašnjenja.
pravo kada si upgrejdovala 8-cu na 10-ku?
zašto ti treba reset? šta hoćeš sa resetom da postigneš?
na ovoj stranici preporučuju da se izvade svi usb uredjaji , kao i ako ima cd/dvd čitač izvaditi odtle sve, pa onda probati.
[ milica004 @ 13.04.2016. 11:35 ] @
Pa baš se i ne sećam kad tačno sam prešla na desetku možda negde u oktobru ili septembru prošle godine. Inače bio mi je usporen (moje dete je skidalo neke igrice i mape za majnkraft ili nešto slično) i nakon toga sve sporiji pa mi je wifi pravio problem, čas ga ima čas nema. Uz konsultacije je očišćen i nakon toga je bio brži i prestali su problemi sa wifi-om. Pošto je imalo dosta kojekakvih igrica instaliranih, mislila sam da mi je lakše da uradim reset i oslobodim se tih igrica nego da ih pojedinačno deinstaliram.
Koliko se sećam update na desetku je nešto pravio problem-trajalo je celu noć dok na malte-ne istom lap topu moje sestre isti je trajao ni pun sat-dva (stvarno se ne sećam). Pre nekih mesec-dva sam odvojila particiju za podatke - pošto je imala samo sistemska particija C i D-Lenovo- znači napravila sam F particiju za podatke.
[ milica004 @ 13.04.2016. 11:40 ] @
Jedino mi je priključen bezični miš-jedino njegov onaj usb deo da isključim.
[ vinted @ 13.04.2016. 12:08 ] @
dobro jasna mi je situacija
Citat:
milica004:
Pošto je imalo dosta kojekakvih igrica instaliranih, mislila sam da mi je lakše da uradim reset i oslobodim se tih igrica nego da ih pojedinačno deinstaliram.

grešiš. lakše je i jednostavnije da posvetiš jedan sat deinstalaciji svih tih programa koji ti ne trebaju, nego reset sistema. reset se radi samo u izuzetnim slučajevima i zato sam te i pitao za šta ti je reset potreban.
zatim kada sve te programe deinstaliraš, uzmi CCleaner i počisti registry, takodje bilo bi dobro da skineš i proveriš računar sa Malwrebytes i ako nešto nadje da i to očistiš.
Biće dovoljno sve ovo i računar će ti opet raditi dobro.
[ milica004 @ 13.04.2016. 12:18 ] @
Na kraju sam tako i uradila, ali nisam segurna da sam sve te gl. uklonila. Ostaje mi da ga još proverim sa Malwrebytes - om. Ali i dalje ostaje prooblem-zašto ne može da odradi reset. Šta ako mi stvarno zatreba reset?
[ vinted @ 13.04.2016. 13:00 ] @
Citat:
milica004:Ali i dalje ostaje prooblem-zašto ne može da odradi reset. Šta ako mi stvarno zatreba reset?

ja bih to pitanje ostavio po strani jer je naglasak na "ako mi bude trebao", a ne na "potreban mi je ".
[ milica004 @ 13.04.2016. 17:11 ] @
Ok, hvala na savetima.