[ sspasic @ 04.04.2004. 17:40 ] @
Postoji li način da se napravi brojač korisnika koji su trenutno u web aplikaciji online?
Korisnik je online ako ima aktivnu sesiju kojoj nije istekao timeout.

Ono što mi je palo napamet je da u atribute sesije postavim objekat klase u čijem konstruktoru i finalize metodu uvećavam i smanjujem broj aktivnih sesija.
Ono što me brine ovde je da mehanizam suvise zavisi od GC-a i da ce pod većim opterećenjem greška biti prevelika.

Alternativa je napraviti nešto slično mehaniznu koji koristi ES. Ova se brojka verovatno ne bi poklapala sa brojem sesija, ali bi greška bila prihvatljiva.

Zna li neko kako ovako nešto može da se reši, uz što manje programiranja i pomoću sesija ako je moguće, ali da bude malo više deterministički.
[ weB_KiLeR @ 04.04.2004. 22:54 ] @
Probaj ovde da nadjes mislim da ima ono sto te zanima:

http://www.fawcette.com/javapr.../magazine/features/bkurniawan/
[ dejankr @ 05.04.2004. 09:39 ] @
Ako koristiš Servlet 2.3 specifikaciju, onda imaš mogućnost da koristiš HttpSessionListener interfejs koji ima dva metoda koji se pozivaju prilikom kreiranja sesije ili ubijanja sesije. Tako da tačno znaš kada je sesija kreirana (tada inkrementiraš broj aktivnih sesija) i kada je uništena (tada ih dekrementiraš). Na taj način možeš da imaš broj aktivnih sesija. To ti je najlakše rešenje.

Dejan

P.S.
Sad vidim da ti je WebKiller dao link na tekst koji upravo ovo opisuje!
[ sspasic @ 05.04.2004. 10:11 ] @
Da, tačno to sam tražio.
Izgleda da sam čitao stariju dokumentaciju pa mi je ovo promaklo.

Hvala