[ gilopile @ 21.04.2016. 09:41 ] @
Zdravo Zivo!

Drugari, treba mi da nekako povecam font u winbox-u da mogu sa malo vece daljine da pratim neke parametre. Naime, laptop koji bi se povezao bi se nalazio na malo vecoj daljini, a treba da pratim signal i to jasno da vidim sa 3-4 metara dok sam u vrlo nezgodnoj poziciji :)

Moze i neki grafikon, bilo sta da vidim brojke ili grafiku u realtime-u dok upucavam antenu. Brojke bi mi vise odgovarale, pre svega Signal to noise i TX/RX CCQ.

Sta da radim, postoji li neka caka?

Pokusao sam u winXP da povecavam font i naravno, nista od toga. Pokusao i da stavim u XP rezoluciju 800x600, mnogo je bolje, ali opet bi trebalo malo vece. Jedino 320x240 da mu stavim :D
[ djoka_l @ 21.04.2016. 09:50 ] @
http://windows.microsoft.com/e...bigger-magnifier#1TC=windows-7

za XP

https://www.microsoft.com/reso...us/magnify_about.mspx?mfr=true
[ gilopile @ 21.04.2016. 09:54 ] @
Neverovatno, pre 3 sekunde sam se i ja dosetio i na brzaka trazio neko povecalo da skinem i nasao Virtual Magnifying Glass i ne radi. Mislim, radi ali se slika smrzne kada ga startujem i onda mi ne vredi da gledam kroz njega.

Probacu sada ovo tvoje.
[ gilopile @ 21.04.2016. 09:59 ] @
Ma idi begaj!

To je to, ludnica, radi kako treba :)
Hvala do neba:)
[ bakara @ 21.04.2016. 09:59 ] @
Povezes se na wifi i gledas parametre na mbilnom?
[ gilopile @ 21.04.2016. 10:05 ] @
Nemam android niti neki bolji tel. Jedino ako bi moglo na Nokia 1661 :) Ja sam trenutno u tehnoloskom smislu, pracovjek :D

Probao sam u par navrata sa tabletom i sa par winbox aplikacija i jok, ne mogu da se povezem i da je Bog. Preko browsera radi, ali mi ima veliki lag i onda sam odustao od toga i najbolje je laptopce, direkt LAN kabel i winbox.:)

Samo mi je trebalo ovo uvecanje i sada ce biti extra i obe ruke slobodne, sto je jako bitno u ovom slucaju :)

Hvala ljudi jos jednom.



P.S. Tragedija! Stoljecima se pitam ko li koristi i zasto ovo povecalo u OS-u? :D :D :D
P.S.S Neka je on meni ziv i zdrav 100 godina ko je napisao ovo korisno programce, hehee
[ tuxserbia @ 21.04.2016. 11:18 ] @
Dragančo, a da nije u pitanju godine eksploatacije, habanje opreme i tako to, pa da ti trebaju cvike sa malo većom dioptrijom?

Samo kažem, ;-)
[ gilopile @ 21.04.2016. 11:36 ] @
Slagao bi kad bih rekao da to nije tacno :)
Jos malo pa cu da trazim tel. sa onim velikim displejom i tipkama. Do mudo:D

Evo dok sam tu, odnosno, dok ste tu, da priupitam za misljenje oko 2 antene 5GHz i 2 RB.

Dakle, hocu da napravim jedan link daljine oko 2-2.5km. kartice sa obe strane su cm9.

Sa jedne strane ce biti voltplus parabola 5Ghz, a sa druge strane GD5w 22 26.

Sta mogu da ocekujem, da li ce to biti ok?

I interesuje me polarizacija ove voltplus. Kako da postavim vertikalnu, da li f konektor treba da stoji vodoravno ili okomito? Tj. kao na slici, ili da bude dole?
Mogu ja to sam da ispitam kad postavim i probam obe varijante, ali da se bez potrebe ne cimam oko toga, pa ako neko zna. Jer moze stosta da me ebe, a da bar znam da sam siguran da je polarizacija ok, if ju nou vat aj min :)








[Ovu poruku je menjao gilopile dana 21.04.2016. u 12:55 GMT+1]

E da, zaboravih. Ne treba da provucem gigabajte i sl. Dovoljno je i 20MB da prodje i to je to. Samo da je koliko toliko stabilna veza.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 21.04.2016. u 13:05 GMT+1]
[ alekksandar @ 22.04.2016. 05:16 ] @
Bice Ok na toj daljini sa ovim antenama. Voltova kako je na slici stoji u Horizontalnoj polarozaciji.
[ alekksandar @ 22.04.2016. 05:21 ] @
Da, zaboravih da napisem, na toj daljini ocekuj signal -50, -55, naravno ako su kablovi, kartice, pigtailovi i antene ok.