[ luaay @ 24.04.2016. 14:17 ] @
Takodje isti problem bio kad sam hteo da sklonim AVG cloud ,takodje mi javlja da nemam administratorske privilegije.
Proverio sam sto puta i jesam ulogovan kao administrator.
NIkad nisam imao ovakav problem.
O cemu se radi,da nije neki teski virus ili trojanac u pitanju?
Proverio sam sa 360 koliko mu se moze verovati i javlja da je masina cista.
[ moknarb @ 24.04.2016. 14:31 ] @
Možda si nešto zaboravio posle ujeda konja, ono kada si nosio patike bez čarapa i umokrio se u pokretu.
Sigurno si tada zaboravio, nee.ma drug.
[ valjan @ 25.04.2016. 06:46 ] @
Nije isto zvati se administrator i biti administrator, proveri još jednom taj nalog.
[ Lavlja_Jazbina @ 25.04.2016. 07:26 ] @
Po meni,on je pored 2 antivirusna programa fasovao virus.

Ako ne moze sa ctrl-alt-del za task manager ili regedit,virus.Mora sa gpedit.msc da edituje zakljucano u registry-ju.
[ luaay @ 09.05.2016. 08:29 ] @
Ako laze koza ne laze rog!
[ valjan @ 09.05.2016. 09:37 ] @
Hajde ti lepo proveri u lusrmgr.msc (pokrećeš ga iz start > run) koje sve koirsnike imaš u sistemu, i u kojim su grupama članovi - možda imaš nekoliko skrivenih koje su kreirali virusi, i imaju admin prava, viđao sam to puno puta.
[ luaay @ 09.05.2016. 20:34 ] @
Evo ovo sam dobio kad sam uradio to sto si mi rekao.
Blokada.

[ valjan @ 09.05.2016. 21:35 ] @
A da si nam lepo rekao na početku da se igraš sa home premium verzijom mogli smo to davno da rešimo. Onda umesto lusrmgr.msc u start > run kucaj "control userpasswords2", pa selektuj jedan po jedan nalog, idi na group membership, i proveri kojoj vrsti naloga pripada...
[ luaay @ 10.05.2016. 04:07 ] @
Zaista i ne znam razliku Homeverzije i koje jos uopste ima i kakva je razlika?
Nista se ne pojavljuje na controluser...
i nema passworda..
[ valjan @ 10.05.2016. 09:47 ] @
Pod "ništa se ne pojavljuje na controluser..." kažeš da nema nijednog naloga izlistanog ili šta? Obrati pažnju da su u pitanju dve reči, baš tako kako sam ja otkucao, pa klikneš na neki od naloga, pa na properties, pa na group membership i vidiš koji od njih je admin a koji običan korisnik. A verzija sedmice imaš šest, i ovde imaš prilično dobro poređenje šta koja podržava:

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart
[ luaay @ 10.05.2016. 17:50 ] @
Evo rezulitat koji dobijem..
[ calexx @ 10.05.2016. 18:04 ] @
Tebi mora da se crta. ;) Ne ideš u search polje nego prvo klikneš na run pa tu upišeš pomenutu komandu.
[ Ned123 @ 10.05.2016. 18:21 ] @
@luaay

Ovo je najnormalnija poruka koja se dobija pri pokusaju promjene parametara Windows Update-a u GUI (čak i kao *Administrator*) pri čemu su pomenuti već podešeni preko Grupnih Polisa (koji u pozadini u stvari mijenjaju Windows Registry)
Sad pošto Windows Home edicije normalno nemaju niti grupne polise niti mogućnost join-a u AD na prvom mjestu, logičan zaključak je da si ili:
* Ručno promijenio registry podešavanja za Windows Update (https://technet.microsoft.com/...library/cc708449(v=ws.10).aspx)
* "Fasovao" virus koje je dotične promijenio bez tvog znanja?

Pozdrav
[ valjan @ 10.05.2016. 21:04 ] @
Citat:
calexx:
Tebi mora da se crta. ;) Ne ideš u search polje nego prvo klikneš na run pa tu upišeš pomenutu komandu.


E upravo to - ako ne možeš da nađeš Run opciju, pritisni istovremeno Windows taster (ili Start meni taster ili taster sa četiri kvadratića ili kako već ko naziva taj taster između CTRL i ALT) i R taster na tastaturi.
[ tuxserbia @ 10.05.2016. 22:23 ] @
Tastat.... Šta?!?
[ luaay @ 25.05.2016. 04:26 ] @
Ama ljudi mogu da nadjem RUN opciju!
To je najmanji problem!
E sad nasao sam nekoliko usera i administratora na listi,neke i ne prepoznajem.
Verovatno je u pitanju virus.
Da li da ih rucno remove ili da koristim neki automatski software za to?
[ jolemisa @ 26.05.2016. 20:38 ] @
To ti je uskoro sigurno obaranje OS-a.
[ luaay @ 03.06.2016. 22:44 ] @
Stvarno??Jos odavno sam instalirao 360 total security,i javlja da je sve cisto.
Bas bezvezna situacija...
[ luaay @ 05.06.2016. 10:36 ] @
Znaci Windows Update nikako nece da funkcionise.
Postoji cela lista failed updates-a,,probao sam razne programcice online,cak i sa Microsoft sajta ali slaba vajda.
Sistem javlja kao da masina nikad nije apdejtovana.
Postoji neki konflikt ali ne mogu uci u srz.
KOje su konzekvence ako ostavim ovako?
OS je Win 7 a AV je 360.