[ goropad @ 11.05.2016. 07:45 ] @
Treba preko ajaxa da updejtujem bazu, promenim jedan parametar i to prikazem. U pitanju su lajkovi. E sad, kolike su sanse da je neko iskljucio javascript? Zanima me, posto nisam do sad radio sa javascriptom, da li to radi na svim uredjajima, telefonima, tabletima? I sta ako je iskljucen?
[ agvozden @ 12.05.2016. 11:09 ] @
ako je iskljucen onda okidas noscript tag i bacas ga na aplikaciju koja ne radi sa js, vec ima obicne linkove

ja cesto za akcije koristim href tag, onda u js registrujem akciju za taj id koji to prosledi na ajax interfejs. Ukoliko se ne okine js, onda ce da se izvrsi html link...

uobicajeno je da postoji js i da to treba da radi, jer se skoro svi moderni sajtovi oslanjaju na js.
[ plus_minus @ 13.05.2016. 00:53 ] @
Ja sam navikao da koristim ovako nešto u tom slučaju.
Elegantno, striktno i jasno. Ako je sajt teško ovisan o javaskripti.

Code (html):

<noscript id="noscriptDark"> <span> Javascript - OFF. Please, fix that. <br> ☺ Turn on javascript. ☺ </span> </noscript>
 


css parče
Code:

noscript#noscriptDark span 
{
    line-height:1.5;
    font-weight:800;
    font-size:1.2em;
    text-align:center;

    position:fixed;
    overflow:hidden;
    z-index:9999;
    left:-1px;
    top:-1px;
    right:-1px;
    display:block;
    height:100%;
    width:auto;
    margin:1px auto;
    padding:8px;
    padding-top:60px;

    color: DarkOrange;
    background-color: rgb(0,0,0);
    background-color: rgba(0,0,0,0.8);

}



Nalepi css gde misliš da treba, a ovu noscript > span varijantu - odmah nakon otvaranja body taga, pa proveri šta se dešava.
U normalnim pretraživačima, nije potrebno koristiti noscript tag kao wrapper za span. Ali, da bi i IE mogao da razume, nema druge nego kao u primeru.

Mada, Firefox korisnici mogu da ubiju css/stil iz padajućeg menija, pa da petljaju i dalje po renderovanom html-u ako im volja ... tako da praktično `nema dobrog leka` još uvek...