[ neleta @ 12.05.2016. 16:30 ] @
U excelu u sheet 1 imam spisak cekova sa svim informacijama, hteo sam da u sheet 2 napravim specifikaciju cekova, obelezim sve cekove koji se pustaju i prebacim potrebne podatke u sheet 2, imam problem ne znam kako to da izvedem kako da prebacim potrebne podatke iz sheet1 u sheet 2 obelezavanjem ili klikom na neko dugme ili kako vec??
Da li postoji neki obrazac za stampu naloga za prenos na matricni stampac gde imam papir i na koji unosim samo podatke??
[ Ivek33 @ 13.05.2016. 10:07 ] @
Treba ti VBA koji će na određeni uvjet premjestiti određeni red na novi radni list.
Traži pojam Move row to another sheet based on criteria ili pogledaj ovaj primjer u attachmentu
[ neleta @ 14.05.2016. 06:53 ] @
OK, hvala ovo mi je sad jasnije pa cu da kombinujem, a kako da namestim da se sortira po datumu?
Unosim u sheet 1 podatke i hteo bih da on automatski sortira ceo red po datumu kada unesem taj red?
[ Ivek33 @ 14.05.2016. 09:16 ] @
Mogao si barem postaviti simulirani primjer.
Automatsko sortiranje možeš izvršiti pomoću VBA. Pokušaj sam snimiti makronaredbu u Excelu.

Ovdje imaš nekoliko primjera
- Snimanje VBA macro1
- Snimanje VBA macro2

U attachmentu vidi neke pokušaje (naravno sve to može elegantnije i kraće)
[ neleta @ 16.05.2016. 14:13 ] @
Sad imam problem kada mi se izbriše ceo red u koloni gde sumiram sve iznose izbaci mi #ref, kako to da rešim?