[ srdjan.city @ 14.05.2016. 12:37 ] @
Poz drustvo. U Nisu se pojavio lokalni provajder sa optikom do kuce i nude kablovsku tv i internet. Medjutim otkkao sam uveo kablovsku, ne moze da pronadje kanale iznad frekencije 810 000 Mhz. Iz provajdera su pokusali da oporave,nisu uspeli,sumnjaju da ne sto smeta,mislili su wi fi ruter koji je na polici,ali nije to. POkusao sam da pomerim digitalni box kojis alje sliku na risiver i dalje,u udredjenom polozaju u centar dnevne sobe se pojavi signal koji neprestano ide do i pada na nulu,a kad vratim box u policu iz spoljni zid, nema uopste signala na toj freknveciji. Tu imam wi fi ruter tp link, i dva produzna sa po 5 uticnica. Iskljucivao sam ruter iz struje, sve sam vadio od ostalih uredjaja,dvd,muzckog stuba,samo sam tv taj box i risiver za tv ostavio ukljucenim isto ne nalazi. Da li mozete znati sta bi moglo?zasto ne nalazi bas na toj freknveciji kanale? http://picpaste.com/13169896_1...39464_745501981_o-pLQt4wCg.jpg
[ Miladinovic @ 15.05.2016. 14:09 ] @
Bezicni telefon? Blizina neke baze (orion telekom)? Ne znam da li je u Srbiji počela LTE na UHF-u, ali kada počne sve iznad 700MHz će biti problematično.
[ srdjan.city @ 15.05.2016. 14:23 ] @
Ne znam da li je pocela na UHF,ali je pocela LTE. A meni upravo oko 800 MHZ na DVB-C ne nalazi te kanale, a ovi u lokalnom provajderu ne znaju niti imaju pojma. Nema beza od bezicnog telefona u stanu u toj sobi...A li je neka baza blizu to vec ne znam...Jel nema sanse da zastitim ovaj box sot se dobija od njih od tih uticaja?
[ calexx @ 15.05.2016. 22:53 ] @
Kako ta emitovanja po etru utiču na signal koji dolazi optičkim kablom do pred sam prijemnik, onda prelazi na koaksijalac i ide u ulaz?
[ Miladinovic @ 16.05.2016. 00:42 ] @
Pa ne znamo koliko je dug coax od ftth terminala?

Edit
Sada sam video sliku.
[ calexx @ 16.05.2016. 09:12 ] @
Tu su odmah jedan do drugog a opet, u pitanju je koaksijalac koji ne bi trebalo da reaguje na spoljni signal.
[ srdjan.city @ 16.05.2016. 14:54 ] @
Pa jel postoji nesto jos da pokusam?Da li bi oni pojacivaci za kablovsku mogli resiti problem? evo slike kako sve stoji http://picpaste.com/13235069_1...5703_1727878359_o-lW6n3QPO.jpg http://picpaste.com/13242061_1...55704_476364464_o-jLCH66fE.jpg Oba produzna sam iskljucivao na prekidac da prekine struju dotok,dovodio drugi produzni iz drugog kraja sobe,prikljucivao samo tv dekoder i ftth kutiju i nista. Kada sam pomerio celu prosotriju ovaj terminal ftth tad se pojavio signal koji stalno varira od nula do 80 posto,ali to samo u odredjenom polozaju pri dnu,cim milimetar pomerim ili dignem nestane skroz signal...a nemam duzinu kablova da idemkroz ceo stan...
[ Miladinovic @ 16.05.2016. 20:44 ] @
Pojačalo neće ništa tu promeniti. Da li su menjali ftth terminal? Možda taj ima neki tehnički problem?

Nisi napisao koliko je koaksijalni ("antenski") kabal dug? Pokušaj maksimalno da skratiš.
Šta je ovo belo na slici? Da li je to DVB-C risiver ili?
[ bakara @ 16.05.2016. 20:54 ] @
Ja isto imam DVB-C digitalni signal putem kablovse i na pojedinim kanalima imam ponekad smetnje.
tehnicka podrska je odmah rekla da je do bez telefona sto sma ja sa nevericom odbacio, ali kad se smetnje pojave iskljucim i ukljucim panasonic bazu i smetnje nestanu.

Inace nemam nikakv prijemnik osim onog u DVBC ugradjenog TV, istina desava se jako retko, ali ocigledno postoji interferencija signala.
Mrzi me da pomeram bazu od telefona posto je i telefon preko kablovskog operatera.
[ Sceka @ 16.05.2016. 20:58 ] @
^^Nema veze koliko je dugacak koaksijalni kabl, a napisao je da su jedan pored drugog... (jedno "obo belo na slici" je ruter a drugo "ovo belo na slici" je STB)

:: :: ::

Ako si probao ono sa SBB foruma (da nema nista drugo osim "iz zida/ftth kutije" i koaksijalnim kablom do TV-a) onda je svakako problem ili na izlazu iz kutije ili u kutiji ili do kutije. Bice da je u samoj kutiji, mada je bas sumlnjivo i "ali to samo u odredjenom polozaju pri dnu,cim milimetar pomerim ili dignem nestane skroz signal..." sto govori da je kontakt na izlazu u problemu.

Do kutije ne bi trebalo da bude problem niti "mrdanje kutije" za signal do kutije jer je rec o Optici pa ne moze da radi bolje ili losije vec samo da radi ili ne - ima signal ili nema.

Sto prostije postavis stvari lakse ces da skontas i obavestis ekipu koja bi dosla (vec sam to i napisao tamo...)


Pozdrav!
[ srdjan.city @ 16.05.2016. 21:29 ] @
Da kao sto je sceka rekao dvb-c risiver. A bezicni telefon mi je u drugoj sobi, iskljucivao sam bazu iz struje isto nema signala na toj frekvenciji tj iznad 800 000. Ljudi jel ste culi za ovo, meni lici da ovo moze biti resenje, u Evropi su shvatili da 4g frekvencije mogu praviti problem ometanja, i to bas oko 800 mhz kao sto je miladinovic i rekao. Dali da pkusam sa ovim? 4G LTE filter https://www.google.rs/search?q...new&q=strong+4g+lte+filter

Coax je veoma kratak, pola metra od kutije dok splitera. Menjali su tri cetr kuijice... Meni lici da ovo moze biti resenje ali ne znam kako ovaj filter povezati direktno na fhht terminal, ako ga stavim na pola duzine coax opet ce.biti smetnji...
[ Miladinovic @ 16.05.2016. 22:16 ] @
Deo LTE koristi sada već bivši deo UHF spektra, zato se i radilo na digitalizaciji zemaljske i oslobađanju spektra od 49-69. Kupovina filtera nema smisla, to se koristi samo pri prijemu zemaljskih kanala i to je obični Low-pass filter i tvom slučaju bi potpuno eliminisao te kanale.
[ srdjan.city @ 16.05.2016. 22:22 ] @
Znaci nema sta da pokusam? Da ostavim ovako?
[ Sceka @ 16.05.2016. 23:57 ] @
Ne da ostavis. Svakako treba da insistiras da ti omoguce kompletnu uslugu koju placas po ugovoru. To su duzni da urade, ma o kom provajderu se radi. Koliko ce trajati - to je nepoznanica ali pusti da oni to sredjuju.

Jos jedna stvar (koju kao papagaj ponavljam), trazi umanjenje racuna za period u kome nisi imao uslugu po ugovoru. Insistiraj na tome ma koliko bila mala kinta koju bi ti odobrili. Nije bitna kinta koliko je bitno da ih na taj nacin nateras da ti rese situaciju, a uglavnom je to dobar motiv da se potrude (pokazalo se i kod SBB-a i kod IKOM-a i kod ostalih).

Opet da naglasim - nemoj da ostavis tako, ganjaj dok se ne opravi. Kad je nesto dobro pohvali ali kad ne valja budi uporan u svemu sto doprinosi resavanju.



Pozdrav!
[ anon115774 @ 17.05.2016. 11:37 ] @
Citat:
srdjan.city:
Znaci nema sta da pokusam? Da ostavim ovako?


Ako si 100% siguran da signal uopste dolazi do tebe onda pre nego sto probas sa kupovinom dodatne opreme uzmi taj kabl za koji kazes da je duzine pola metra i uvij ga u mnogo aluminijumske folije.

Taj pokusaj je prilicno jeftin i jednostavan ali kao sto rekoh sve pod uslovom da si 100% siguran da uopste taj signal izlazi iz splitera.
[ Miladinovic @ 17.05.2016. 15:02 ] @


Rekao bih da je kabal dovoljno oklopljen, neka proba i risiver da uvije u foliju, ako ima samo plastičnu kutiju (ali na kratko, inače se može pregrejati).
[ anon115774 @ 18.05.2016. 11:32 ] @
Rekao bih i ja da je oklopljen ali kao sto rekoh - ulaganje za takav test je prakticno nikakvo (ni novac ni trud) tako da nista ne kosta da proba :)
[ srdjan.city @ 19.05.2016. 09:33 ] @
Sve isto.
[ srdjan.city @ 25.05.2016. 14:26 ] @
Moze li EMI od elektronskih uredjaja oko fhht terminala da pravi smetnje?
[ srdjan.city @ 31.05.2016. 18:18 ] @
Moze malo podrske,posto se javljaju tamo zaposleni iz tog provajdera. Hvala http://forum.benchmark.rs/show...300177-Exe-Net-iskustva/page46
[ srdjan.city @ 16.07.2016. 22:52 ] @
Na zalost nisam resio. Pre mesec dana,malo vise sam poslao e-mail koji stoji na sajtu RATEL. I sutradan su vec odgovorili trazeci borj telefona. Za nekoliko dana me pozvala neka zenska, ne znam da li doticna radi u Nisu ili u Bg, ne znam ni dali RATE ima svoje kancelarije po gradovima ili je sve to samo u Bg. Sat vremena sam joj objasnjavao sta i kako, jedva je ukapirala. Tek posle 15 dana me neki drugi poslao mail da ce tad i tad doci da testiraju, i da sumnja na baznu stanicu. I tog dana zaista je neko bio da tesitra u toliko i toliko sati i u mojoj ulici bude parkiran auto Telenora, reko ovo su oni garant. I namerno u tom terminu, koji je naveo ovaj preko maila, ukucam 802 mhz i 810 mhz, kad provali, sve radi ODLICNO! Svi kanali se pojavili slika extra, signal 80 posto, bude tako 15 minuta, opet isto,. Proverim, naravno ovi iz Telenora i auto otisli. Znaci verovatno su gasili tu stanicu na momenat, i otisli. Ja kazem da je radili kratko, na mail, taj mi odgovori "odog, cmo vam, proces j eu toku. Mesec dana nista nisu odgovorili skoro, ja sam slao svak enedelje mailove oni ignorisu, da bi dosao neki kombi sa bg tablicama od jutra do popodneva, i iz tog kombija je izasla neka visok aogormna antena. CIm je pisalo bg tablica znao sam da su ovi iz ratela, i probam opet da ukucam frekvnecije, radi sve odlicno! signal 80 posto stabilan, nema varijacije na pola sekunde i slicnog. Oni odu, kanali rade, e rekoh napokon da se resi, ipak nismo tolika banana drzava. SUtra ujutru radilo, i u 9 h ujutru opet isto,nestabilan kanal. Pomisleh ovo se neko nakacio neki pirat-sta znam iam tih divljackih telvizija iz Nisa da ih ne imenujem sada, mozda je neko od njih. Ja opet saljem mailove, kazem da je radilo oni naravno nista ne odg iz Ratela. I stize juce odgovor " merenjima utvrdjeno da ne smeta bazn astanica Telenora koja je postavljena 11.2015.godine i da Ratel nema potrebe da se mesa dalje niti da premesta tu stanicu niti da je uklanja". Ja ko zna po koji put im saljem mail, da je radilo tog dana kad su dolazili ali da je sutradan prestalo da radi,a li birga njih, nista nisu odgovorili. Jos u mailu napisali da ce mi oslati odgovor postom. Tako da niej reseno, problem je Telenorova bazna stanica, tako to je to. Ne sanse da se dokazes sa njima, ocigledno imaju svi neki veci interes. Samo je sramota od Ratela sto to nije resio i sto deli dozvole duple za iste frekvnecije. Sramota jednostavno, kakva smo zemlja. , da li iziaziva smetnje na FHHT terminalu ili sam coaxijalni kabl nije zasticen, negde s eprodaje nekakvi Televes coax kablovi koji su kao otproni na 4g lte smetnje ali da li je to ili smetnje uticu na sam FHHT adapter ne znam nisam strucan. Jednostavno ne mogu da razumem da RATEL se ovako ponasa, ali sve je asno zasto ako da... MONOPOL. Kad su jedan TARGO Telekom unistili, te zar se ocekivalo da srede problem u durgim gradovima.


evo klipa kako se pojavljuju te smetnje



https://www.sendspace.com/file/gcrpfs
[ DvbT-manijak @ 17.07.2016. 10:13 ] @
Ako je neki beli stari kombi to je ekipa iz Niš(a)

Ako je Tojota, onda je BG ekipica.
[ srdjan.city @ 17.07.2016. 10:48 ] @
Hahaha, ma da su bar popravili, nego samo jedan dan radilo...
[ srdjan.city @ 23.07.2016. 15:22 ] @
Na kraju je kablovski provajder ukinuo frekvencije 800 nagore i krenuo od 600 i nesto.