[ aster @ 25.12.2001. 22:24 ] @
Ljudi frka mi je. Naime, imam RH 7.1 i externi modem, nomam pojma koji je Conexantom tj. Rockwell-ov, uglavnom nadjen je u Linuxu kao generic modem na serijskom prikljucku bla, bla... sve je to OK. Napravim ja novu konekciju u Kppp i pocnem da zovem, on lepo digne slusalicu i onda izbaci NO DIALTONE. Ok, ok :) znam o cemu je rec samo ne znam gde to da izkljucim. Znaci gde da iskuljucim tu proveru DIALTONE ? Da li treba neki string da se ubaci ili sta. I drugo kratko pitanje je, gde da ubacim string koji koristim u Windowsu da ogranicim konektovanje samo na 33,600, jer mi je sve preko toga nestabilno? String je ATX3+MS=V34.

Hvala.

[ Dejan Lozanovic @ 26.12.2001. 01:28 ] @
Citat:
aster:
Ljudi frka mi je. Naime, imam RH 7.1 i externi modem, nomam pojma koji je Conexantom tj. Rockwell-ov, uglavnom nadjen je u Linuxu kao generic modem na serijskom prikljucku bla, bla... sve je to OK. Napravim ja novu konekciju u Kppp i pocnem da zovem, on lepo digne slusalicu i onda izbaci NO DIALTONE. Ok, ok :) znam o cemu je rec samo ne znam gde to da izkljucim. Znaci gde da iskuljucim tu proveru DIALTONE ? Da li treba neki string da se ubaci ili sta. I drugo kratko pitanje je, gde da ubacim string koji koristim u Windowsu da ogranicim konektovanje samo na 33,600, jer mi je sve preko toga nestabilno? String je ATX3+MS=V34.



Hvala.




E kada startujes kppp imas opciju setup, i videces tab modem, tamo imas dugmence "Modem Commands" imas opcije za podesavanje modema, i u inicijalizaciju to stavi, a ako taj string uvek koristis mogao bi u nekom programcetu koji rtadi sa modemom da napises taj string pa potom otkucas komandu at&w i to bi trebalo da smesti komandu u eprom modema i u buduce svakim pozivom ATZ bice ucitan i taj tvoj string :)
pozdrav
[ Mihail Miklaševskij @ 28.12.2001. 21:13 ] @
Ma samo umesto ATZ ukucaj ATX3 i vozi misko !
[ aster @ 29.12.2001. 00:37 ] @
Hvala puno.
Medjutim, kako da to isto postignem i sa RH PPP Dialer-om. Jer iako sam trazio nisam nasao nigde gde bih (kao u kppp) mogao da ubacim ili eventualno izmenim string.

Hvala.
[ Tigerheart @ 29.12.2001. 07:46 ] @
Citat:
aster:
Ljudi frka mi je. Naime, imam RH 7.1 i externi modem, nomam pojma koji je Conexantom tj. Rockwell-ov, uglavnom nadjen je u Linuxu kao generic modem na serijskom prikljucku bla, bla... sve je to OK. Napravim ja novu konekciju u Kppp i pocnem da zovem, on lepo digne slusalicu i onda izbaci NO DIALTONE. Ok, ok :) znam o cemu je rec samo ne znam gde to da izkljucim. Znaci gde da iskuljucim tu proveru DIALTONE ? Da li treba neki string da se ubaci ili sta. I drugo kratko pitanje je, gde da ubacim string koji koristim u Windowsu da ogranicim konektovanje samo na 33,600, jer mi je sve preko toga nestabilno? String je ATX3+MS=V34.
Hvala.

Kod samog pravljenja konekcije - setup-a pod internet dialer-om pod KDE-om (nemoj da koristis wizzard) postoji opcija da iskljucis dialtone .... treba da skines samo jednu kvacicu - slicno kao pod windowzom ..:)
sto se tice brzine ... postoji padajuci meni sa "brzinama" konektovanja probaj sa time da ogranicis konekciju ....
[ aster @ 30.12.2001. 22:59 ] @
Ne, ne u internet dialer da bih se konektovao preko kppp. Vec preko RH PPP Dialer, odnosno u DialUp configuration. E tu ne mogu da izaberem, jer postoji samo wizard mode, i nikako ne mogu ni da skinem negde proveru za DialTone, niti igde mogu da ubacim string.
[ hodac @ 29.01.2002. 16:22 ] @
Isto mi se javlja no dialtone.Samo imam mandrake 8.0 .Zna li neko kako da iskjucim ovu opciju.
[ zAkiLi @ 29.01.2002. 17:21 ] @
Evo jedno step by step uputstvo
http://www.tux.co.yu/Dokumentacija/Howto/kppp/kppp.HTM
nadam se da ce vam pomoci!
[ hodac @ 15.02.2002. 20:12 ] @
Nista se ne promeni kucanjem atx3.
[ filmil @ 17.02.2002. 12:28 ] @
Citat:
hodac:
Isto mi se javlja no dialtone.Samo imam mandrake 8.0 .Zna li neko kako da
iskjucim ovu opciju.


Ali strasno! Deprimirajuce. Vise niko ne prica Hayes komande... Sta ucini
Windows! =:oooo
Dakle:

Uzmi neki programcic za komunikaciju sa modemom, recimo minicom. Ako nemas,
posluzice i echo i cat.

Pronadji uredjaj na koji je okacen modem. Neka je to recimo /dev/ttyS0.

uradi:

cat /dev/ttyS0 &

zatim

echo AT > /dev/ttyS0 # ako je sve OK, modem ce ispisati OK na ekranu
echo ATX0 > /dev/ttyS0 # iskljucuje detekciju dial tona, odgovor opet treba da
je OK echo "AT&W" > /dev/ttyS0 # nalaze modemu da snimi trenutno podesavanje
# moci ces da radis s njim ako je init string samo ATZ
# odgovor naravno treba da je OK
killall cat # ubijanje 'macaka' :) tj. skidanje onog cat procesa sa modema

to je to.

Moze i iz minicoma, ako ima, u tom slucaju prvo probaj AT i ocekuj OK. Ako se
modem odazove, neka je greska u pitanju, na primer pogresna parnost ili tako
nesto. Zato Ctrl-A O i podesavaj opcije dok se modem ne odazove.
Zatim sekvenca komandi:

ATX0
AT&W

resava stvar. U oba slucaja modem treba da odgovori sa OK

poz.