[ digitalac95 @ 20.05.2016. 20:40 ] @
Nabavio sam komplet pojacalo, predpojacalo,fm tjuner i dek sa kasetama za smesne pare.

Pojacalo i fm rade super, dek sa kasetama ima neke bubice, ali mi on nije uopste bitan.

Imam problem sa predpojacalom SP-200.
Kad ukljucim stereo radi samo jedan zvucnik, dok se drugi cuje veoma tiho sa prekidima i to samo kad pojacam do kraja,Gotovo da se ni ne cuje.
Kod mono setovanja rade oba normalno.
Takodje ima problem sa pucketanjem, tako u nekim neodrednim intervalima jako pucketaju i odu na trenutak u crvenu zonu.
Znam pomalo oko elektronike, tu i tamo da popravim poneku stvar, zalemim odlemim i izmerim multimetrom.
Da li mi neko moze pomoci u kom pravcu da gledam kako bih resio ove probleme?
Mogu postaviti sliku ploce sa svih strana, ako je lakse za komentarisanje.

Voleo bih da doteram to pojacalo, pa da oformim neki lepi sistemcic kod kuce za uzivanje. :)
[ zeoN_Rider @ 20.05.2016. 23:10 ] @
U tom preampu za početak treba zameniti sve elektrolite kao i proveriti sam šiber za balans kao i sve priključke.
[ digitalac95 @ 21.05.2016. 08:47 ] @
hvala na odogovoru zeoN_Rider !

Evo postavljam fotografiju ploce ovog pojacala. U sredini postoji deo koji obuhvata mono/stereo (bar tako pise). Da li je tu mozda neki problem?
I da li trebam da zamenim sve elektrolitske kondenzatore ili pojedine ?


[ zeoN_Rider @ 21.05.2016. 09:10 ] @
Citat:
digitalac95
I da li trebam da zamenim sve elektrolitske kondenzatore ili pojedine ?


Zameniti sve elektrolitske kondezatore. Pročitaj sa svakog koje su godište.
[ stankeee @ 10.06.2016. 01:08 ] @
I dokle se stiglo sa ovom masinom ? Jesi li ti siguran da li su ti dobri kablovi kojim povezujes predpojacalo sa pojcalom ? Nemoj da bude da je problem kabal kojim ih spajas . Ako nije do kabla onda jesi li probao sve ulaze i da li se na svima isto ponasa ? Ako je tako zameni c206 - 100uf/25v . Ako opet nece zameni mesta integralnih kola IC101 i IC201 da vidis ima li neke promene ( ako su oba ispravna nece biti nikakve promene kada im zamenis mesta ).
[ vladd @ 14.06.2016. 06:44 ] @
Meni se cini da nije vredno truda popravljanje.
Ovakva konfekcija od pretpojacala gotovo da nicemu ne sluzi osim da pokvari zvuk.

Nekada je bilo potrebno, kada su standardi bili aljkavi i nedoreceni, izlazi iz uredjaja niskog signala, sada je prakticno dovoljno imati selektor i par potenciometara, ako uopste ima potrebe i za tim.

Nema sta da se "pred"pojacava.