[ cybb @ 05.06.2016. 16:38 ] @
Imam SBB kablovsku u BGD, osnovni paket. TV LG 37LH2000, mislim da nema nikakav tjuner.

Pozajmio sam set top box i povezao ga na TV, sa sobnom antenom, ali ni jedan kanal ne hvata.

Sta mi je potrebno da bih mogao da gledam onih 16ak digitalnih kanala i SBB normalno?
[ calexx @ 05.06.2016. 18:26 ] @
Ima on tjuner ali ne onakav kakav bi ti odgovarao. Ako nemaš nikakav SBB digitalni paket, za gledanje tih ~16 programa ti je potreban DVB-C tjuner, ili neki STB ili tjuner u televizoru. Pošto ga televizor nema, onda ti je potreban neki takav STB ... možda je ipak najbolje da uzmeš SBB digitalni paket i gledaš sve programe.
Sobna antena ne igra nikakvu ulogu u ovoj priči.
[ cybb @ 05.06.2016. 20:17 ] @
STB nije funkcionisao, mozda jer sam ga probao sa sobnom antenom. Krovnu antenu nemam..

Pokusacu da uzmem DVB/C tjuner pa da vidim. Ne kupuje mi se nov TV zbog tih par kanala, niti bih uzimao
SBB digitalni paket jer mi je to skupa varijanta i ne treba mi nista vise kanala osim RTV2, koji nemam u
osnovnoj ponudi SBB-a.
[ dusans @ 05.06.2016. 20:36 ] @
A jel si proverio da li imaš RTV2 kao digitalni kanal?
Proveri da li će digitalni kanali i u buduće biti otvoreni, pričali su o nekoj kartici i zaključavanju...
[ calexx @ 05.06.2016. 20:54 ] @
Antena i SBB ne idu u istoj rečenici, potreban ti je DVB-T2 tjuner i antena da hvataš programe iz vazduha ili DVB-C da gledaš programe sa SBB kabla. Ne znam koliko košta samo priključenje, SBB ima povremene akcije pa možda može i da se to preskoči a posle mesečno nije baš previše. RTV2 jeste u osnovnoj digitalnoj ponudi ali ne znam da li je među otključanim kanalima.

Hm, znam da su imali akciju besplatne digitalizacije u kojoj se dobijao mini prijemnik i sve je bilo fraj, pod uslovom da se zaključi UO na dve godine. Znači bez priključne takse i bez mesečne rente. To bi bila najjeftinija varijanta da imaš sve digitalne iz osnovnog paketa, proveri da li još traje.
[ cybb @ 05.06.2016. 20:54 ] @
RTV2 nema u SBB osnovnoj ponudi. Ima ako uzmem neki paket D3 itd...

Otkljucan je kao i ostali kanali, normalno RTV1, RTV2, RTS1,2 itd..

Svi placamo preplatu i to su kanali koje ti drzava daje za 150 dinara (RTS, RTV, PINK, PRVA itd) Otkljucani su.

[ bakara @ 05.06.2016. 21:05 ] @
Njemu je problem to sto LG 37LH2000 nema ni DVB C ni DVB T2 tuner, zato ne moze nista da gleda.
Jel moze analogni signal da hvata na sbb ili mora njihov STB?
[ calexx @ 05.06.2016. 21:09 ] @
Citat:
cybb: Svi placamo preplatu i to su kanali koje ti drzava daje za 150 dinara (RTS, RTV, PINK, PRVA itd) Otkljucani su.
Otključani su u vazdušnom prenosu, to nema nikakve veze sa SBB ponudom. Kod njih RTV2 nije u analognoj ponudi, jeste u osnovnoj D3 ali ne znam da li je među otključanim digitalnim.
SBB naravno i dalje emituje analogne programe ali ih je mislim sve manje.
[ cybb @ 05.06.2016. 21:15 ] @
Preko koaksijalnog kabla hvatam 65 kanala osnovne ponude, analognog signala dakle, bez njihovog STB.

Moje pitanje je da li ako kupim neki DVB/C i spojim sa koaksijalnim kablom kroz koji mi ide signal SBBa,
cu moci da uhvatim i onih 16 kanala koje daje drzava?
[ Zlatni_bg @ 06.06.2016. 05:33 ] @
Neces moci jer moze da dodje do preklapanja izmedju drzavnog i SBB-ovog signala. Repetitori drzave rade na razlicitim frekvencijama za svaki deo zemlje, a SBB fura svoj signal kroz kabl.

Poenta price, SBB "dobija" digitalni signal koji potom emulira u analogni koji stize do tvog TVa. Posto nema nikakvih antena, SBB sme da pusta analogni signal pa cak i najstariji televizori mogu da gledaju kanale danas. Takodje njihov analogni signal super izgleda, dosta je cistiji i vuce na digitalnu TV po kvalitetu ali ne po rezoluciji.

Na SBB mrezu ne mozes da kacis Set Top Boxove koji nisu njihovi. Da bi gledao sve to zajedno mozes na HDMI da zakacis STB ali sa nezavisnom antenom.

Ne znam cemu toliko akanje kad mozes da uzmes D3 uredjaj od SBBa?
[ calexx @ 06.06.2016. 08:52 ] @
Citat:
cybb: Moje pitanje je da li ako kupim neki DVB/C i spojim sa koaksijalnim kablom kroz koji mi ide signal SBBa, cu moci da uhvatim i onih 16 kanala koje daje drzava?
Kao što sam napisao, digitalni kanali koje "daje država" nemaju nikakve veze sa SBB-om. Da bi ih gledao, potreban ti je DVB-T2 i antena koja će da uhvati signal iz vazduha. Za taj prijem je najbolje da se raspitaš kod komšija koji to imaju, ja sam u rupi između zgrada ali je bilo dovoljno da stavim antenu na prozor i dobio sam savršen signal. Ostaje i pitanje da li se u Beogradu emituje RTV2 u tom paketu.

Za gledanje digitalnih kanala koje je otvorio SBB je potreban DVB-C tjuner na koji dovedeš kabl i onda možeš da dobiješ tih ~16 programa, mada ni tu nisam siguran da je RTV2 u paketu.
[ dusans @ 06.06.2016. 09:08 ] @
Evo ja sam na SBB-u i pretražio sam digitalne kanale na TV-u koji ima DVB-C tjuner u sebi.
Trenutno ima digitalni RTV2 na 217. kanalu.
Kao što reče Zlatni, ako daju džaba D3 za ugovor na 2 godine što bi se cimao sa STB?
[ Zlatni_bg @ 06.06.2016. 09:35 ] @
Mislim da D3 nije za dzabe, na osnovnom paketu koji je 0din/mesec dodatno na pretplatu se placa renta za D3 uredjaj, ali sledeci paket koji kosta +310RSD mesecno daje jos kanala i besplatan D3 uredjaj. Sta znam, da se ja pitam, ja bih platio 310 din mesecno vise za D3 uredjaj, pogotovu zbog vracanja 72h unazad, tv vodica itd. U pocetku kad sam uzeo mi nije delovalo ekstravagantno ali posle kad sam se navikao ne palim TV na koji mi nije zakacen D3. Razlika u ceni je pakla cigareta.
[ calexx @ 06.06.2016. 09:43 ] @
Ja sam to pisao, dugo je bila akcija koja je imala naziv tipa besplatna digitalizacija i u kojoj je svako ko koristi SBB osnovnu uslugu mogao da dobije mislim mini D3 i besplatno osnovni D3 paket uz UO na dve godine (za onaj osnovni paket) ali ne znam da li to još važi. Jeste mesečna cena relativno mala ali neko i na to gleda. U osnovnom paketu nema 72h nego bi i to moralo da se dodatno plaća pa ako neko hoće da ima sve te napredne usluge, mora malo i da se otroši. Ipak, meni je 72h bila najbolja teve usluga pa i to vredi neku kintu.
Ostaje pitanje da li plaćati recimo 210 mesečno (za Sport klub HD paket) ili kupiti DVB-C koji će da prikaže ~16 kanala bez ičeg dodatnog. Zato je i dobro da se prate ponude i ulovi neka akcija gde se bilo šta dobija fraj.
[ Sceka @ 06.06.2016. 12:54 ] @
Citat:
cybb:
Preko koaksijalnog kabla hvatam 65 kanala osnovne ponude, analognog signala dakle, bez njihovog STB.

Moje pitanje je da li ako kupim neki DVB/C i spojim sa koaksijalnim kablom kroz koji mi ide signal SBBa,
cu moci da uhvatim i onih 16 kanala koje daje drzava?

http://www.avmarket.rs/amiko-i...ljski-i-kablovski-risiver.html

SBB kabl u ovaj risiver pa iz njega HDMI u TV i imaces sve sto je kod SBB-a otkljucano. Ne znam tacno koliko i koji su kanali ali:
Citat:
dusans: Evo ja sam na SBB-u i pretražio sam digitalne kanale na TV-u koji ima DVB-C tjuner u sebi.
Trenutno ima digitalni RTV2 na 217. kanalu.
Kao što reče Zlatni, ako daju džaba D3 za ugovor na 2 godine što bi se cimao sa STB?

Znaci imao bi i RTV2 (to si naznacio kao bitno).

Ali je poenta u ovoj poslednjoj recenici iz citata.


Pozdrav!
[ cybb @ 06.06.2016. 14:34 ] @
@dusans Da li imas osnovnu ponudu, analognu ili ipak imas neku digitalnu varijantu D3 i slicno? Posto u D3 ima RTV2 u ponudi, pa mislim da je ne hvatas iz etra...vec kao i ostale kanale.

@Sceka Sad sam zvao tehnicare iz avmarketa. Kazu da moram da kupim neku dobru antenu, jer sam na 1.spratu,
DVB T2 i da onda povezem, tako da kablovsku gledam kao i do sada, a kada hocu da gledam RTV2, onda ukljucim
tjuner i promenim source na TV-u, npr. AV2 i onda gledam sve digitalne kanale koje nudi drzava. DVB/C mi nista ne
bi pomogao, tako mi rece coek..
[ dusans @ 06.06.2016. 14:59 ] @
@cybb
Imam Duo Net Gold Extra ali je to nebitno.
Dakle, hvatam na TV-u koji u sebi ima DVB-C tjuner i dobijam RTV2.
Ti kanali su otključani, i može da ih gleda svako - nebitno koji paket imaju
niti to SBB u ovakvoj postavci hoće/može da kontroliše.
Može da ih gleda i neko ko je nelegalno dovukao kabal od SBB kablovske.
[ dusans @ 06.06.2016. 15:16 ] @
@cybb

Varijanta 1
Hoćeš da gledaš 16 kanala iz etra a ostalo preko SBB analogne kablovske.
Kupi običan DVB-T2 tjuner i dobru antenu koja hoće da uhvati signal.
Na TV-u menjaš inpute. SBB analogna bude na Cable/Antenna a DVB-T2 bude tamo gde ga povežeš (scart/composite/hdmi).

Varijanta 2
Hoćeš da gledaš 16 kanala iz etra, SBB analognu kablovsku i SBB otključane digitalne kanale.
Kupiš ovo što ti je rekao Sceka i dobru antenu koja hoće da uhvati signal.
Na TV-u menjaš inpute. SBB analogna bude na Cable/Antenna a DVB-T2/C bude tamo gde ga povežeš (scart/composite/hdmi).

Varijanta 3
Hoćeš da gledaš SBB analognu kablovsku i SBB otključane digitalne kanale.
Kupiš DVB-C tjuner, antena ti ne treba.
Na TV-u menjaš inpute. SBB analogna bude na Cable/Antenna a DVB-C bude tamo gde ga povežeš (scart/composite/hdmi).
[ Sceka @ 06.06.2016. 21:49 ] @
Citat:
cybb
@Sceka Sad sam zvao tehnicare iz avmarketa. Kazu da moram da kupim neku dobru antenu, jer sam na 1.spratu,
DVB T2 i da onda povezem, tako da kablovsku gledam kao i do sada, a kada hocu da gledam RTV2, onda ukljucim
tjuner i promenim source na TV-u, npr. AV2 i onda gledam sve digitalne kanale koje nudi drzava. DVB/C mi nista ne
bi pomogao, tako mi rece coek..

Ovo sa linka koji sam postavio je DVB-T2/C = zemaljski i kablovski prijemnik/risiver. Sa antenom gledas zemaljske digitalne kanale. Putem SBB kabla gledas sve analogne i otkljucane digitalne kanale. Sve u jednom uredjaju. Prosto.

Ako jednog dana SBB otkljuca vise ili sve kanale iz osnovne ponude imao bi sve to sa tim uredjajem digitalno.

Kako god, veruj kome hoces a javi sta si pazario pa ako budes imao neki problem dobices resenje.



Pozdrav!
[ Zlatni_bg @ 07.06.2016. 03:59 ] @
Ja bih se prvo malo umesao za znanje tehnicara, prvo "dobra" antena moze a i ne mora da znaci apsolutno nista. Rodjaci po delovima Vojvodine kojima je bitno da imaju Pink, RTS i jos 3 osnovna kanala i ostalo ih ne interesuje uglavnom imaju jednospratne/dvospratne kuce i bukvalno sa parcetom zice mogu da hvataju signal sa Fruske gore itd. E sad, ako je izmedju tebe i repetitora ogromna zgrada puna gvozdja malo teze ce i pomoci i najbolja antena. Inace, cela poenta digitalnog signala je da ili radi ili ne radi, znaci ako hvatas neki kanal hvatas ga i radi ekstra, ako ga nema, nema ga jednostavno, znaci nema kanala sa "snegom" itd.

Drugo, ne vidim poentu stavljanja DVB/C tjunera ili kako god se to zvalo kad je tebi jednostavno pusteno toliko kanala koliko je pusteno, neces dobiti nikakve dodatne. Ja sve koje hvatam na TVu na kom imam D3 hvatam i na TVu na kom nemam nikakav tjuner (obican analogni CRT TV), jedino bi MOZDA mogao da uhvatis te HD koje imas, ali mislim da bez SBB kartice ne mozes jer su zakljucani po MAC adresi kartice ili necemu drugom (ne razumem se u potpunosti u zastitu te mreze). Ono sto je pusteno analogno ne mogu da ti uskrate, ono sto ide digitalno mogu.

Ja bih proverio jos jednom da li imas RTV2 kojim slucajem putem analognog signala. Iskreno i STB da uzimas zbog RTV2 mi je malo bezveze, a imas i 37" TV sto nije malo, dosta bi znacio SBBov D3, opet, moje licno misljenje.

Kako sam ja presao na D3, kratka prica... Otisao u poslovnicu, seo, rekao da zelim brzi internet samo (tada nisam imao nikakav paket vec sam placao internet + tv), zena me pitala koji paket zelim, ja rekao svoje, ona rekla da ce se na duo/trio itd paketima ubrzati internet u narednih par dana, dobio bih identicnu brzinu za 100 dinara vise ali bih dobio i D3, onda me je cimatala kako cu dobiti novi ruter, ja rekao da ne zelim ni to jer sam imao solidan koji mi je radio posao, al' ajde rekla da ako mi se ne svidi mogu da ga vratim i koristim svoj sa starim modemom, i tu se dogovorimo. Uopste D3 nisam pridavao nikakav znacaj jer mi je samo internet trebao, ali kada mi ga je lik instalirao i kad sam video sve opcije, pogotovu sto sa D3 mozes i sa internet uredjaja da gledas sve TV kanale, odusevio sam se. A i ruter radi posao :)

Poenta je sto ce te antena i STB izaci kao tih dodatnih 300 dinara u narednih godinu dana. A danas firme uzimaju najvise para po mesecnim pretplatama, ako neko razmisli videce da sve pocinje tako da funkcionise i da se vecina stvari danas retko kupuje po potrebi vec na mesecnom nivou.
[ calexx @ 07.06.2016. 09:45 ] @
Ja nisam ni hteo da komentarišem to znanje tehničara kada sam video da su rekli da mu DVB-C ne bi ništa pomogao. Možda navijaju da se kupi od njih ili nemaju pojma šta nudi SBB pa mogu tako nešto da kažu.

Antena je iz slične priče, mnogo je manje važna danas nego dok je bila analogna televizija. Ja sam između većih zgrada i ranije je bilo mučenje da uhvatim i osnovni RTS signal dok je bio samo on a tak kada su se pojavili raštrkani lokalci ... a kada sam hteo da probam DVB-T2, stavio sam antenu na prozor sa planom da izađem na terasu i jurim signal ... kad ono međutim ... ful signal već na tom mestu. Dovoljan je neki odbijen signal i eto kompletnih programa. Naravno, ako je neko baš baš na lošem terenu, možda bi ekstra antena pomogla ali je to sve nepoznato dok se ne proba.

Koliko znam, RTV2 nije među analognim kanalima pa je potrebno digitalno rešenje, ili DVB-T2 ili SBB digitalni signal. Pošto televizor nema DVB-C tuner, ostaje varijanta ili D3 ili DVB-C prijemnik, jedini problem za prvu varijantu je što se uglavnom naplaćuju usluge priključenja i mesečna renta. Koliko vidim, za D3mini i D3cam se plaća jednokratno 1.900 i posle renta ili neki paket. Zato sam i pominjao varijante da se nađe neka akcija gde ne naplaćuju priključak a onda ostaje recimo Sport klub HD koji košta 210 i mislim da i nema jeftinija varijanta.

Većina ne obraća pažnju na te akcije, za ovu priču je savršeno rešenje bila akcija koja je dugo trajala (i dalje nisam siguran da li više ne važi) u kojoj je SBB davao D3mini na dve godine bez ikakvog plaćanja, osim što se potpisivala UO na taj period. Mnogi su olako prelazili preko toga a posle naiđe potreba i troše se pare.
[ cybb @ 07.06.2016. 12:01 ] @
Kupicu DVB-C da vidim sta cu da uhvatim. Po oglasima ih ima od 30e pa do 130e.
Sa DVB/T2 i sobnom antenom nisam uhvatio ama bas ni jedan kanal, a i da sam uhvatio, nemam gde da stavim
sobnu antenu, kad mi je televizor LCD, hahaha. Dok su bili CRT onda si lepo mogao da stavis miljence i antenu preko..

https://sr-rs.facebook.com/not...gitalnih-kana/932740663407388/

http://www.kurir.rs/vesti/drus...ovske-korisnike-clanak-1580158
[ calexx @ 07.06.2016. 12:33 ] @
Uhvatićeš tih 16 programa i ništa više. Meni bi bilo bolje rešenje 24 meseca po 210 dinara nego 30€ na gomilu. Antenu staviš na prozor, to je takođe soba. ;)

Probao si drugi televizor? Možda je on imao i DVB-C pa si mogao da overiš i SBB. Inače moj provajder još ne zaključava kanale, trenutno 288 digitalnih otključanih.
[ Miroslav Cvejić @ 07.06.2016. 14:20 ] @
@Calexx D3 Cam traži TV sa DVB-C tjunerom. D3 Cam sam koristio skoro godinu dana i u poslednje vreme sve više brljao da sam ga reklamirao. Posle promene kanala kaže da ne može da ga otključa. Pa posle minut mu pođe za rukom. I zeznem se da dobijem D3 mini.

A D3 Mini treba obilaziti u širokom krugu. To čudo ladno i bez blama analogni zvuk pušta kroz HDMI. I nema opcije da se to promeni. Moj fensi AV risiver navikao na tonu digitalnih formata, kad napipa analogni zvuk ućuti se. Sad čekam da dođu da mi zamene za normanal D3 STB. Pride nema opciju premotavanja 72h unazad na D3 mini.
[ calexx @ 07.06.2016. 17:08 ] @
Ok, onda ništa D3cam a što se alternativa tiče, ovde nije u pitanju bolje ili ne nego da li uopšte ima ili ne. Bolji i D3mini nego ništa. Naravno, neki ful D3 je najbolje rešenje ali mi deluje da se i ne razmatra. Ja sam imao master i slejv prijemnike, sve je radilo odlično, sada sam na drugoj strani i ne pratim baš sve detalje.