[ mirkoooo1 @ 06.06.2016. 09:36 ] @
Pozdrav,evo ovako,posto vec duze vreme imam problema sa internetom sto je posledica po prici ovih iz Telekoma slabe telefonske linije,uradio sam jedan test na nekom od sajtova za izracunavanje maksimalne
brzine interneta koju tel. linija moze da podrzi.
Evo tih podataka.

Estimation of your maximum rate adaptive adsl speed

Downstream
Attenuation 19dB
Approx
Line Length 1.4km

Calculate


dslMAX (20CN) 8128kbps IP Profile 7150kbps


BT 21CN WBC
& adsl2+ 20608kbps IP Profile 18176kbps



adsl2+ (LLU) 20608kbps Throughput 18238kbps

Mene zanima da li bi neko mogao da mi pojasni sta ja tu vidim,jer stv jedino sto vidim su neke brojke hehe,i jos nesto moja internet brzina je sada ≈6mbps a pre je bila ≈10 ukljucujuci i iptv sto znaci 6za net 4za tv
sto je sada smanjeno uveliko jer telefonska linija nije mogla da izdrzi toliki protok jer je pucala veza..I da li bih ja mogao da npr. raskinem ugovor da bih uzeo npr samo internet brzine 10mbps tj dal bi ta telefnoska linija mogla da podrzi tu brzinu.Hvala unp. :)
[ calexx @ 06.06.2016. 09:56 ] @
Vrlo verovatno bi bez problema radila ta brzina, jesi daleko od centrale ali ne bi trebalo da smeta za 10/1. Čak možda probaš, mada verovatno neće da prođe, da tražiš vdsl pa možda puste 20/2 ... ali ako je linija slaba, teško da će da pristanu.

Sama kalkulacija ne mora da bude tačna, ja sam po tim računicama na ~500m ali mi u mts kažu da sam po njihovoj na više od 700 pa su mi ponudili samo 20/2. Jesi li ih uopšte pitao na kojoj si udaljenosti i šta mogu da ti ponude?
[ flighter_022 @ 07.06.2016. 07:51 ] @
calexx, pa vrlo verovatno ti jesi od njih na 500 metara geografski, ali može da ima i više od 700 metara kabla. Ja bih mogao izmeriti koliko od mene do DSLAM-a ima, ali 20 MB/s radi savršeno dobro, možda bih mogao i više izgurati da mi treba.
[ calexx @ 07.06.2016. 09:21 ] @
Ne, napisao sam da sam po računicama prema slabljenju (7dB) na 507m od centrale, geografski je otprilike 350-400m. Info direkt od ljudi u Beogradu koji to rade (a i kasnije dobijen u poslovnici) je 764m pa mi je ponuđeno do 20/2 što me ne zanima ako već imam druge mnogo bolje ponude. Bolje ovako, da je moglo više možda bih i uzeo ... i propustio da kasnije uzmem FTTH koji ovako izgleda: ;)