[ lovac na potezu @ 12.06.2016. 23:02 ] @
Problem s kompom
Toshiba( windows 10 )

E ovako, bila mi Otvorena stranica I od jednon je sve blokiralo, iskljucio Sam komp Ali vise be mogu da pokrenem sistem, pojavi se na ekranu: A disk read error occurred
Pres ctrl+alt+del to restart, kada uradim sve to restartuje se Ali se pojavi isto??
Unapred se izvinjavam ako Sam pogresio mesto gde san postavio pitanje Ali ulogovan Sam preko telefona I nemam bas neku preglednost. Unapred hvala na pomoci
[ gilopile @ 12.06.2016. 23:17 ] @
Izgleda da je problem MBR na disku, mozda ima i po koji los sektor bas na pocetku diska.

Trebalo bi ga skopcati na drugi racunar i iscitati S.M.A.R.T i onda videti sta i kako dalje.

Pokusaj pre svega sa zamenom SATA kabla.

Da li imas vaznih podataka na tom HDD-u?
[ lovac na potezu @ 12.06.2016. 23:28 ] @
Nemam neke podatke, sve sto je vredno prebacio Sam ranije na USB, da zaboravio Sam da napisem da mogu da udjem u bot menager
[ gilopile @ 12.06.2016. 23:30 ] @
Ako nemas nista bitno, onda prvo pokusaj da podignes Win, a kad dodjes do izbora particija, obrisi ih sve i kreiraj nove i nastavi instalaciju. Ako prodje odlicno. Posle samo skini HD tune i slikaj nam `Health` tab.
[ lovac na potezu @ 12.06.2016. 23:34 ] @
Hvala na odgovoru, pokusacu sutra pa Sta bude
[ SashaNBG @ 21.06.2016. 09:23 ] @
Ne verujem da ćeš uspeti da reinstaliraš sistem jer je disk neispravan. Najbolje da izvadiš disk i testiraš ga na desktop računaru pomoću programa HD Sentinel ili HD Tune. Proveri G-Sense očitavanje, ako je markiran i ima neki veći broj, znači da je disk udaran i tu nema popravke.

Ako ima nekoliko loših sektora (bad sectors), probaj popravku na desktop računaru komandom chkdsk X: /r (gde je X: naziv particije na tom disku). Ako ima puno loših sektora, ne vredi popravljati.