[ profesorel @ 15.06.2016. 21:42 ] @
Ja sam autor jednog Youtube kanala
https://www.youtube.com/channel/UC-qjELqBj0uNfR5zsNkgIcQ
na kojem uglavnom postavljam edukativne video snimke za decu sa smetnjama u razvoju. Video snimke pravim kao Power Point slide show u koji ubacujen moj glas. To sve snimim sa programom za snimanje ekrana a nakon toga u Movie Makeru dodajem pozadinsku muziku. Snimke posle postavljam na Youtube. Kada se ovi snimci gledaju na Windovs računarima onda je sve u redu, međutim kod nekih Android telefona i na TV-u preko Setup box-a čuje se samo pozadinska muzika ali ne i moj glas. Zanimljivo je i to što se čuje glas na video snimcima koje sam pravio na starom računaru ali se ne čuje koji sam snimao na novom laptopu.
[ gilopile @ 16.06.2016. 02:09 ] @
Ne mogu tacno da kazem o cemu se radi, ali najverovatnije je problem u samom edit-ingu.

Snimak koji si vec postavio, ponovo ga ucitaj u neki od programa sa kojim ga obradjujes i odradi Audio- edit pre nego ga snimis. Obrati paznju na to da ga demix u stereo. Mozda se potkrala opcija 4.1,, 5.1 i sl. Ili ti, da se audio - komentar snimio na posebna 2 kanala/ rear, recimo. A mozda i sam YT treba da obradi, a za to moras da sacekas dan- dva da bi video rezultat.

Ako imas original matricu koju si obradio i poslao na YT, mozda da je negde UL i ostavis nam link da vidimo o cemu se radi i da li ima vise Audio kanala, jer YT ce da ti uzme `samo` 2 + video...5.1, 7.1 ne fermaju ;)

Uh, Cekaj malo, da li ti pricas da se Audio ne cuje preko YT koji sevc uploadovan ili sam fajl koji si snimio i imas ga u racunaru?
Smotao sam se sada malo, ali obrati paznju da imas samo dva audio kanala pri obradi i exportovanju tog fajla.

Naravno, problem moze biti banalan, tipa, Audio koji snimas preko MIC ( jedan kanal ), a kada ga reproduktujes na racunaru, mozda ne radi isti, odnosto samo jedan audio izlaz kanal radi....


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.06.2016. u 03:20 GMT+1]
[ profesorel @ 16.06.2016. 19:47 ] @
Na primer ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=dVjkCSaYbmY
Na windows računarima je sve u redu, čuje se i moj glas a i pozadinska muzika. Na nekim android telefonima se čuje samo pozadinska muzika ali ne i moj glas. To sam primetio i kada sam iste snimke pustao klincu sa USB-a preko Setup boxa na TV-u. Ovo se odnosi na moj glas koji sam snimao preko veb kamere na novom laptopu. Ono što sam snimao na starom računaru je sasvim u redu. Moja pretpostavka je da neki uređaji iz nekog razloga smatraju moj glas šumom pa ga eliminišu.
[ profesorel @ 24.06.2016. 10:33 ] @
@gilopile
U pravu si, problen je bio taj što je glas trebalo snimati kao Mono a ne kao Stereo.