[ vinted @ 20.06.2016. 10:49 ] @
pozdrav svima. ovako laptop je Dell inspiron 15 5547 i7 procesor, 16gb ram i hdd od 1tb.
na laptopu se desava sledece. laptop radi i u nekom trenutku samo se zablokira tako da nije moguce nista dalje raditi sem da se ugasi. temperature su ok, pratio sam ih.
testirana je memorija sa memtest 86+ i to sa 5 prolaza, hdd je testiran samo sa ugradjenim alatom u biosu za testiranje, nisam uspeo preko ni jednog drugog alata, posto su svi do jednog prijavljivali da ga ne vide, mada je u biosu hdd ocitan normalno.
povremeno mi se pri paljenju laptopa pojavljuje upozorenje da adapter nije prikljucen (iako jeste) odnosno da stavim "originalan" adapter od 65w, iako koristim originalan.
da li neko moze da pomogne ovde sta raditi dalje.kako detektovati do cega je problem. da li je do hdd-a,ispravljaca ili maticne ili nesto potpuno deseto?
[ SashaNBG @ 21.06.2016. 09:11 ] @
Sumnjivo je ono upozorenje da punjač nije priključen, pa može biti problem do punjača ili DC konektora. Probaj da napuniš bateriju, otkačiš punjač i vidiš da li će laptop i dalje da pravi problem. Ako tako radi, sumnja pada na ovo što sam pomenuo.

Hard disk možeš da izvadiš i testiraš na desktop računaru. Za test diska preporučujem HD Sentinel.

http://www.harddisksentinel.com/hdsentinel_trial_setup.zip