[ bOkIcA @ 26.12.2001. 02:28 ] @
Kako sa Dreamweaver-om praviti PHP kod.

Nacin nije ni najlepsi ni najlaksi, ali se mozda nekom i svidi (a mozda ga i znaju(te)).



Potrebno je (kao kod kuvanja, recimo):

1. Macromedia dreamweaver ultradev 4
www.macromedia.com

2. PHPTriad - Apache server + PHP + MySql (ima i drugih kombinacija - Triad ima sve)
http://sourceforge.net/projects/phptriad/

3. Nesto sto su rumuni napravili za dream ultradev a zove se phakt (PHP support under ultradev)
http://www.interakt.ro/products/PHAkt/

4. MyODBC - drajver za konekciju sa MySql-om preko ODBC-a
http://www.mysql.com/downloads/api-myodbc.html

5. i minimum snalazljivosti




I sta se dobije na ovaj nacin...
...neko kaze komplikacija

Ovako sam vizuelno poceo da ucim PHP, pa sam poceo da menjam kod, a sad ga pisem sam.
Mozda je malo kratak tekst, ali sam usput izgubio inspiraciju (pored sve dobre volje)

pozdrav

mozda pitate nesto konkretno, mozda kazem (ako dodjem)
[ maliX @ 23.07.2002. 11:52 ] @
po meni je najbolja sledeca solucija:
OS: WinNT (Win2000pro ili WinXP) jer se mysql moze instalirati kao servis (sve vreme radi u pozadini, tako da ne moras da cupas kosu bezpotrebno ako stranica ne radi jer nije podignut mysql server/klijent - kao kod Win9x/Me), stim sto se uz WinNT dobija i IIS koji radi odlicno i bez ogranicenja (za razliku od PWS-a);
DramweaverMX - moguce je napraviti i asp i jsp i php stranice, ali pazi: ako nisi upoznat sa sintaksom php-a, bices zbunjen dok ne provalis macromedia-nu sintaksu; primere koje budes nalazio na netu ce raditi narvno, ali ti verovatno nece biti jasno sta to tu sta radi;
ako umesto IIS-a hoces da koristis apache server, najbolje je da instaliras msi verziju, ali recimo na port 8080 (80 je po default-u rezervisan za IIS; to naravno vazi ako si vec instalirao IIS);
mysql server se lako instalira - uz instalaciju se dobija i fino upustvo - najbitnije da sredis my.conf fajl koji moras iz dir-a gde si instalirao mysql da iskopiras u root c:\-a (savet: ako hoces da instaliras mysql na neku drugu particiju, instaliraj ga na c:\, premesti na zelejnu particiju i u my.conf-u sredi deo:
Citat:

# Uncomment the following rows if you move the MySQL distribution to another
# location
#basedir = d:/mysql/
#datadir = d:/mysql/data/
);
php se instalira bez problema, ali moras php.ini-dist ili php.ini-recommended da iskopiras isto u root c:\-a i da ga preimenujes u php.ini i doteras prema svojim potrebama).

ukoliko ti je sve to zamorno, moj ti je savet da instaliras NuSphere: Apache + MySQL + PHP + Perl + PHPEd (program za razvoj php stranica sa collapsing auto-hintom, kao u Visual InterDev-u).
[ Zoran Rašković @ 25.07.2002. 08:28 ] @
Nemoj niko da vas vara...
Text Editor + apache (php as a module) + mysql je dobitna kombinacija.
[ Divine @ 26.07.2002. 11:59 ] @
E dred, nisi probao DW MX... To sto si ti naveo koristio sam do nedavno... Ali sada su mi se vidici prosirili: Macromedia MX serija - Pun Pogodak!
[ bOkIcA @ 27.07.2002. 21:04 ] @

Nije mi bas najjasnija Ivanova poruka, inace vec duze koristim i druge alate.

btw. MX je dobar && phpEdit ce biti dobar kad poraste, ako poraste.
[ bOkIcA @ 27.07.2002. 22:19 ] @
Citat:
Judge Dred:
Nemoj niko da vas vara...


xaxa, varam.
[ Toni @ 27.07.2002. 23:14 ] @
Citat:
Divine:
E dred, nisi probao DW MX... To sto si ti naveo koristio sam do nedavno... Ali sada su mi se vidici prosirili: Macromedia MX serija - Pun Pogodak!



probao sma ja
i idalje mislim da bez texteditora nema nista :)

jedino sto priznajem su editori koju znaju sintaxu pa ti dok kucash i zavrshavaju tagove i daju opcije i stvari koje mogu da se tu unesu :) a rezultate gledash u browseru ;)

recimo takav je Micromedia HomeSite 5 u kome samo izaberesh ocesh li kucaci html4 xhtml xml bla bla bla bla :) i zezanje ;)

znachi najbolje je neka kombinacija
xhtml + javascript + php + mysql + png :)
[ Goran Rakić @ 28.07.2002. 02:07 ] @
KATE rulez ...
(KDE Advanced Text Editor)
[ maliX @ 07.08.2002. 11:52 ] @
Citat:
bOkIcA:
Nije mi bas najjasnija Ivanova poruka


izvinjavam se ukoliko sam (a verovatno jesam) bio nejasan. ukratko:
OS: zasnovan na winNT tehnologiji (Win2000pro ili WinXP ili NARAVO *nix;
app: homesite+ (aka v5.0), mysql-front (trenutno je poslednja verzija 2.4 i FENOENALNA JE);
browsers: Mozilla, Mozilla, Mozilla, Opera, ie5+;

od pomoćnih programa: colorist, notetablite,... (shodno potrebama)

NuSphere je aplikacija koja u jednom koraku instalira PHP, MySQL, Perl, Apache sever i sve radi odlicno - za windows (čini mi se da se pojavila verzija i za Linux)

nadam sa da sam ovoga puta bio jasniji :)

[ Divine @ 07.08.2002. 15:39 ] @
Ja vam mogu reci sta ja koristim:
DreamWeaver MX (najvise zbog podrske za .NET i in-line helper za php)
TopStyle
AdobePhotoshop
phpMyAdmin
I neke administratorske programe za MySQL
[ bOkIcA @ 07.08.2002. 21:52 ] @

Ajd, sad.. ...kako vidim po ovim porukama krece nova tema, sta koristim od alata

1. pomalo brain
2. bilo koji tekst editor - znaci ako pogledate prvu poruku u temi (i datum) onda kontate da sam do danas dosta napredovao
3. PHPEdit (kada su veci algoritmi u pitanju zbog debuga - program jos nije dosao do prave verzije ali meni radi posao)
4. Dreamweaver (sada MX) + rumunski PHAKT2 MX (bolji je za rad sa PHP-om od dreamovog) - zna jako da pomogne
5. ADODB konekcija na bazu - rekordset (ja ne zelim da izmisljam toplu vodu kad je imam, a momci su to odradili fenomenalno)

Aplikacije pravim pod 98-com, XP-em i RedHat-om (ovde koristim Quantu).



E sad da remiziramo :-), jos jednom zasto sam postovao ovu temu. Zato sto sam ja tako poceo, a sada mi je dovoljan i tekst editor. Zato sam to i preporucio pocetnicima, mada uvek postoje i drugaciji putevi, a ovaj je meni odgovaro zbog nekog mog mini (ne)programerskog background-a.