[ eonebre @ 23.06.2016. 14:09 ] @
Ako bi ste imali sansu otici od jedne od ove 2 drzave u kojoj bi ste otisli? ako mozete objasniti

Ocu zavrsiti kompjuterskih nauka fakultet pa se mislim medju ove 2 drzave
[ Delb @ 24.06.2016. 17:30 ] @
Ja bih birao Svajcarsku. Mnogo je bliza nama, a i "evropskija" je od Norveske. Pritom se govore nama laksi jezici, nemacki, francuski, italijanski...
Klima je dobra. Geografski je dobro locirana, u srcu zapadne Evrope.
Mislim da je generalno uredjenija od Norveske, iako su verovatno "tu negde". To je moj osecaj. Mozda ce ti neko navesti statisticka poredjenja ili statijaznam, ali od mene toliko.
[ eonebre @ 24.06.2016. 19:13 ] @
Meni je realno norveski jezik laksi nego germanskog :D
[ Au197/79 @ 26.06.2016. 11:52 ] @
Jedna od pomoći bi mogla da bude Numbeo sajt: http://www.numbeo.com/quality-...mp;city1=Oslo&city2=Zurich Po svemu sudeći izgleda da je Švajcarska bolji izbor
[ pctel @ 26.06.2016. 17:12 ] @
Ne bih ja bas verovao tom sajtu - uporedi naprimer London i Varsavu, rezultat pokazuje da je Varsava puna gasterbajtera iz Engleske
[ Au197/79 @ 27.06.2016. 16:46 ] @
Ja sam gledao za Minhen, okvirno to je to.

A London - Varšava ne znam. Znam Varšava, Prag čak Krakov Minhen. Moja firma ne može da uposli nikog iz tih gradova, jednostavo tamo im je dovoljno dobro (nije sve propalo kao kod nas, nije na nemačkom nivou ali nije za plakanje), za malo veću platu neće da dolaze ovde na mnogo veće troškove u tuđ svet. U firmu dolaze samo ljudi iz nefunkcionalnih zemalja: Ukrajina, Srbija, Makedonija, Egipat...
[ sgtalexxx @ 15.01.2018. 16:43 ] @
Jako dobro pitanje, i jako tezak odgovor. Ja sam takodje student IT-ja i razmisljam koju od ove dve zemlje izabrati kao svoju buducu destinaciju prebivalista? I opet detaljno sagledavajuci cinjenice i razmisljajuci mislim da je CH bolja,ali isto tako znam da je tamo teze dobiti boravisnu,radnu i papire posle,premda ni jedna ni druga nisu u EU niti ce ikada biti. Ja recimo imam EU papire pa imam da kazes "prednost" ali je opet jako tesko.
[ Delb @ 15.01.2018. 20:13 ] @
Posle godinu i po dana, menjam misljenje. Norveska mi deluje kao bolja opcija.
Jedna zanimljiva informacija, od ove godine ce Norveska dozvoliti dvojna drzavljanstva. Ponajvise naravno iz razloga da mogu da "izbace" one s kriminalnim stazom, ali ovo je svakako plus za sve one koji bi da zadrze maticno drzavljanstvo i emigriraju tamo. Ostaje cinjenica da je Svajcarska blize, ali sad sve zavisi ko sta preferira.