[ dragoslav.b @ 06.07.2016. 17:33 ] @
Pokušavam da popravim napajanje oznake plcd150p1 no ne polazi mi baš za rukom da nadjem grešku...evo šta se dešava, pri uključenju na trenutak proradi normalno i zatim se isključi, ostane da radi dio koji pravi +3.3V za stand by i +12V za napajanje optokaplera, također ostane mi i napon "power down" koji pogasi glavno kolo (to je isti ovaj 3.3V uzet preko otpora), dio kola sa slike bi trebao taj napon da spusti na masu no to ne odradi. Napajanje nije ničim preopterećeno da bi se ovako ponašalo, nemam više ideje šta da pogledam pa pitam ovdje za savjet??Evo i kompletan pdf napajanja u prilogu...
[ drragan66 @ 06.07.2016. 22:15 ] @
Da li imas 400V u mrezi?
[ BLEND @ 07.07.2016. 09:44 ] @
Nabavi SM CHASSIS lc4.1e ab ima kako se kontrolise mrezni deo
[ dragoslav.b @ 08.07.2016. 14:39 ] @
Evo tv proradio...
Sad da napišem i šta se izdešavalo možda još nekom zatreba...
TV je došao sa kvarom u napajanju to jest u djelu napajanja koji pravi stand by napon, FET bio u kratkom spoju i izgorali zaštitni otpori (vjerovatno od groma), kad sam taj dio sredio onda je stanje bilo kao što je opisano u prvom postu...
Skinuo sam service manual od te šasije no u njemu ništa nije bilo opisano o napajanju, nakon posta kolege BLEND(hvala) zaključio sam da vjerovatno postoji i neki detaljniji SM i stvarno nakon duže potrage nađem isti u kom je detaljno opisano kako testirati napajanje...
Nakon testiranja uvidim da je napajanje ispravno...
Na kraju sav problem ispade u tome da je trebalo resetovati tv što sam učinio držanjem POWER tastera 10 sekundi nakon čega je tv proradio normalno...
Pozz...