[ EHF @ 10.07.2016. 17:35 ] @
Pozdrav svima, treba mi pomoc oko zavrsetka teslinog trafoa u pitanju je varnicar citao sam razne teme ali nisam bas nasao ono sto mi treba.

Imam sl. stvari Sekundar namotan sa 3000 namotaja bakarne zice debljine 0,2mm, duzina kalema je 54cm sirinu imate dole na slici.

HV napajanje (koristim flyback) napon je izmedju 20-35 hiljada volti (pretpostavljam), posto koristim ZVS drajver da pokrenem flyback izlazni napon i struja se menjaju u zavisnosti od dovedenog napona na ZVS drajver max. 60v, ja dovodim 24v. u opisu za zvs je pisalo da moze da indukuje do 200mA i nekih 50-80 hiljada volti.
i kondenzatore bih napravio od alu folije i stakla imam nekoliko staklenih ploca 31*28cm debljine 4-5mm.


MENI TREBA primarni namotaj(sirina izmedju zice koliko namotaja itd.) i kapacitivnost kondenzatora



ako treba jos nesto od detalja recite.




HVALA UNAPRED

P.S. vec sam pravio TT tako da nisam pocetnik ali sam njega napravio odoka.








[ emiSAr @ 25.07.2016. 18:15 ] @
Link koji postavljam sluzi samo kao primjer sta kod svog trafoa moras postici za pravilan rad. Osnovno je da poznajes-izmjeris -teze je izracunati mada postoji
nacin i za to, rezonantnu frekvenciju vec namotanog sekundara. Najbolji prenos energije se postize kada se i primarno kolo kojeg jos nemas ugodi-
podesi na rezonantnu frekvenciju sekundara. Morat ces potraziti nekoga ko posjeduje GDM (grid dip metar) kojim se vrlo lako izmjeri rezonantna
frekvencija namotanog sekundara. Onda se na istoj stranici koju linkujem nafje proracun induktivnosti jednoslojnih kalemova i izracuna potrebna
induktivnost primara da uz poznati kapacitet koji napravis-izmjeris ga, rezonuje na frekvenciji sekundara.-
http://users.triera.net/zupanbra/elektronke/tesla_yu.html

pOz
[ EHF @ 25.07.2016. 21:24 ] @
Posle dugo vremena neko sa javio, Hvala puno na odgovoru. A da li bi mogao jos malo da mi pomognes ili da mi preporucis nekoga sa kime bi se posavetovao.
[ DonCaffeDelaSkobalj @ 07.09.2016. 21:26 ] @


EHF zdravo !

Resio sam da ti pomognem da napravis pravi Teslin Transformator.

Kazi mi sta te konkretno interesuje.

1. pravilo Tesle - masa primara = masi sekundara. Ovde se podrazumeva ista tezina bakarne zice za oba.

2. pravilo radi sa sa velikom naponima i nista od elektronskih komponenti sve to gori pri prvom proboju razradnika. samo dobre stare elektrotehnicke komponente sa pocetka 20 veka (1900 god). Tesla je radio sa 12 MV (miliona volti). Ne verujem da ces ti da preduzmes takav rizik. Ali za kvalitetne eksperimente nuzno je bar 250kV i vise.

3. Tesla nije koristio varnicar vec Magnetni Razradnik. To cemo posebno da razmotrimo kad on dodje na red.

4. Kondensatori moraju da se prave ručno - ko i Tesla. Nabavi neko dobro SAE ulje (bar 10 -15 lit.) , staklo debline 4-5mm i bakarnu foliju (ili aluminijumsku ako ne mozes da nadjed bakar).

i 5 pravilo Tesli - ovo je licno preporuka od njega koju je on dao svojim pomocnicima u njegovo vreme.

Levu ruku uvek u dzep a samo desnom rukom radis i to prilazis TT-u samo ako je iskljuceno glavno napajanje i prethodno razrazeni kondenzatori.


To je to. Ovo ti je slican poso ko Minerski - i ovde se samo jednom gresi.


Znaci delamo i razmisljamo sve strogo po instrukcijama Tesli. A toga ima dosta i u njegovim patentima i u electrical experiments magazinu.

Puno pozdrava
DonCaffe

[Ovu poruku je menjao DonCaffeDelaSkobalj dana 07.09.2016. u 22:37 GMT+1]
[ EHF @ 08.09.2016. 18:19 ] @
Hvala sto hocete da mi pomognete, ja sam tek sad video poruku ne zamerite na kasnjenju. E ovako Kao sto vidite iz prilozenog imam ove komponente ono sto mi je potrebno je da izracunam, napravim kondenzatore koji bi odgovarali ovim komponentama. Drugo da izracunam ili kako vec to moze da ide- primarni namotaj, citao sam dosta po netu da kada se izjednace frekvencije primara i sekundara da od trafoa dobijam maksimalnu iskoriscenst npr. ako mi je frekvencija primara 100Hz a frekvencija sekundara 10Hz onda varnice nece biti tako dugacke odnosno iskoriscenos je mala, a kada su frekvencije sek. 100Hz i primara 100Hz dobijam najvece moguce varnice. inace ovo pravim da bi i sam naucio stosta o transformatorima, iz radoznalosti ali i opreznosi, i radi demonstracija npr. u skolama. Ne znam da li sam vam lepo objasnio sta mi treba pa ako vam nesto nije jasno potrudicu se da pojasnim poruku. inace da ponovim
trebaju mi vrednosti kondenzatora i vrednosti za primarni namotaj takodje i kako da ga namotam na koji nacin.
u poruci ste napisali magnetni razrednik pa ako mozete da mi objasnite sta to tacno znaci.

[ DonCaffeDelaSkobalj @ 28.09.2016. 05:04 ] @
Zdravo, EHF

Ja bih ti preporučio da se mnogo ne zanosiš sa proračunima nego da vise eksperimentišeš. Potomu sto ne postoje tačni proračuni za Transformator Tesli, jednostavno Tesla Transformator nema veze ni s klasičnim rezonansnim javljenijima u oscilatornim kolima, niti ima veze sa talasovodima. Ali ako si baš navalio ima dosta različitih "Tesla Kalkulatora" na mreži.

Evo ti na primer jedan od njih: Tesla Coil CAD
http://en.freedownloadmanager....ws-PC/Tesla-Coil-CAD-FREE.html

Jednostavno ubaci Tesla Calc u pretraživač i skidaj sve što te interesuje - pa probaj.

TT je vrlo specifican uređaj koji ti omogućava da dobiješ pod specifičnim uslovima eksperimenta novo agregatno stanje materije takozvanu Lučezarnu materiju t.j. po Tesli Radijantnu materiju (energiju). Energija je materja u kretanju i normalno da je sva materijalna t.j.sastoji se od vrlo finih čestica materije. Radijant je u stvari Efirna materija Ta efirna materija je "zaključana" u unutrasnjosti elektrona (i atoma) i čini sam elektron. Znači elektron je deljiv na jos sitnije čestice kao i atom. Radijantna energija ima to svojstvo da "naelektriše" sve metalne predmete u blizini - pričemu predmeti čuvaju to naelektrisanje kao da su naelektrisani statičeskim elektricitetom. Samo da te ne zavara statika t.j. "elektrostatika" - ovde uopšte nije reč ni o kakvoj statici. Radi se o novoj formi materije - novom agregatnom stanju koje je vrlo stabilno kao i materija koja nas svakodnevno okružuje. U stvari ta Radijantna materija i "porađa" pod specifičnim uslovima sve grublje forme materije kao ta "grublja" kojom smo okruženi svakodnevno.

Priča o Radijantu je vrlo dugačka i ima korene s početka 1800-tih godina i vrlo čudnim eksperimentima sa njom ljudi koji su je dobili i mnogo pre Tesle. Po svojoj strukturi Radijant je Absolutno čista materijalna svetlost - vrlo meka, vrlo nežna i prijatna za čovečija čula i čovečiju sušnost t.j. ljudsko biće. Mi smo i sami sastavljeni od te fine Radijantne energije. Radijantna svetlost je Čisto Bela Svetlost koja je vrlo različita od uobičajene svetlosti sunca. Tesla je čak uspeo da skoncentrie Radijantnu materiju u forme veličine sjajne fudbalske lopte - nešto slično po formi kao Kuglasta Munja ali vrlo različito po sadržaju i strukturi materije. Čak ja kako sam Tesla pakovao te Radijantne Sjajne Kugle u pletenu košaru i nosio sa sobom i pokazivao prijateljima. Znači ta forma čiste materije je vrlo stabilna i prijatna.

Posle otkrića Radijantne materije Tesla je namerno napustio sva druga istraživanja sa naizmeničnim strujama visoke frekfencije i visoke amplitude i potpuno se posvetio samo istraživanjima Radijante energije. Primer za to su njegovi eksperimenti u Kolorado-Springsu i čuveni Varden-Klif toranj sa dobijanje Radijantne Energije. Ceo Teslin sistem za bežični prenos energije absolutno po svim tačama na planeti zemlji je zasnovan na dobijanju i prenosu radijantne energije kao i na pretvaranju Radijantne energije u običajnu električnu. Tako da bi bez sumnje svi na planeti imali energiju i Radijantnu i Električnu u bezkonačnim veličinama - i niko ne bi "plaćao struju" kapitalistima. Ali Američki bankari - Židovi iz korena Levi naprimer Morgan, Varburg, Ford, Baruh, Saks....., i mnogi drugi mu to nisu nikada oprostili i unitili su mu svu opremu u všie navrata u vidu požara Teslinih laboratorija, ilegalnog loma opreme, krađe i sl., pošto su oni vladali amerikom u to vreme a njihovi unuci vladaju čak i sada. I vladaju ne tolko amerkom no i izrailjem, engleskom , everopom pa čak i rusijom - ako mi veruješ. To ti je brajko moj, glavni razlog zašto nemamo Bezplatnu Energiju na planeti i zašto se svi uspešni istrazivači u toj oblasti brutalno ubijaju specijalnim službama izrailja, amerike, engleske, rusije, evrope, japana, a pronalasci u oblasti bezplatne energije se bezpoštedno i nemilice uništavaju zajedno sa njihovim pronalazačima. Uništavaju se čak i porodice pronalazača računajući decu. To toi je cela priča u opštim crtama. ŽIDOVSKI PARAZITI VLADAJU planetom !!

Evo to primer Trepča i ostale. Sve fabrike i rudnici na Kosovu i Metohiji su ti sada pod kontrolom i upravljenijem Izraeljskih i Američkih Židova. Ako ne veruješ traži po internetu podatke pa uveri se sam. To ti je to. Sve se svodi na novac i židovski parazitizam. Čak su ti i sve banke u Srbiji njihove. Shvataš kako to ide. Čak i ako ne shvatićeš vrlo brzo i osetićeš na svojoj koži.

A sada malo o tehničkom aspektu

A za magnetni razrednik pogledaj ovo - ovako izgleda original Teslin Magnetni rayradnik - razbijač iskre da ga tako prevedem.
http://research.buttersblog.com/images/TeslaMagQuench.jpg

A ovde pogledaj video kako je neki amerikanac to napravio i ispitivao.
http://research.buttersblog.com/projects/AdjustableSparkGap

Ako te interesuje Teslin transformator sa mosfet i bipolarnim tranzistrima onda ubaci ovo u pretraživač i pogledaj šeme. http://www.google.rs/search?q=...lsGRibHPAhWJoRQKHUMmBCUQsAQIEw

Pretraživač daje šeme Kačera Brovina. To ti je u stvari Tesla Transformator sa poluprovodnicima.

Eveo kako on izgleda
http://radiokot.ru/lab/analog/20/011.gif

a ovde možeš da nađeš slike i video kako on radi.
http://radiokot.ru/lab/analog/20/


EHF, to bi bilo to - za sada. Ako te stavrno interesuje Teslina Impulsna tehnologija treba da skineš sa mreže mnoge njegove patente i knjige drigih autora naprimer Lelanda I. Andersona "NIKOLA TESLA ON HIS WORK WITH
ALTERNATING CURRENTS" i da čitaš i analiziraš podatke koje ćeš naći.

Puno pozdravo i tvorčeskog uspeha
DonCaffe
[ EHF @ 28.09.2016. 20:54 ] @
Puno hvala na odgovoru