[ dusan1104 @ 19.07.2016. 22:19 ] @
Pozdrav.

Danas mi je ispao telefon (Gigabyte GSmart Classic Pro) pri čemu je puklo staklo i oštetio se displej. Touch screen radi perfektno iako ne vidim pola ekrana. Može li mi neko reći da li naši servisi u Srbiji popravljaju ove telefone i koliko bi to koštalo.
Hvala!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.07.2016. 22:24 ] @
Pre ćeš dobiti odgovor ako okreneš par servisa.
U principu ćeš teško naći nekoga ko će to menjati, da sam na tvom mestu pogledao bih na AliExpresu da li postoji zamenski ekran da se poruči, a onda našao servis kome bi platio da mi to zameni, ukoliko je zamena komplikovana, mada ne bi trebalo da ne velika mudrost otvoriti telefon i zameniti ceo ekran.
Verovatno i na YouTubeu imaš uputstvo kako to uraditi za taj model.
[ dusan1104 @ 19.07.2016. 23:14 ] @
Već sam potražio mada nisam pronašao ništa. Mislim da je najveći problem pronalaženje delova za ove telefone. Proveriću da li neki servisi uopšte imaju ekran za ovaj telefon.
[ gilopile @ 20.07.2016. 02:30 ] @
Da, rade u Srbistanu, ali ce da te kosta kao nov tel...

Inace, menja se komlet touch+LCD na tom modelu. Imas kod kineza...
[ Lavlja_Jazbina @ 20.07.2016. 18:54 ] @
U win winu je taj tel ( popravljan ) 9490 rsd.Mozda pitas njih da li imaju rezervnih delova ili ko im servisira.

Na ovom modelu je menjana ploca.

http://www.winwin.rs/mobilni-t...dualsim-5-1-plavi-6776651.html
[ bakara @ 20.07.2016. 22:08 ] @
Citat:
gilopile:
Da, rade u Srbistanu, ali ce da te kosta kao nov tel...

Inace, menja se komlet touch+LCD na tom modelu. Imas kod kineza...

Ma ne mora, imas onu temu gde sam ja menjao pa krpio flat

Lakse je zameniti komplet ali skuplje.
[ dusan1104 @ 22.07.2016. 15:28 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
U win winu je taj tel ( popravljan ) 9490 rsd.Mozda pitas njih da li imaju rezervnih delova ili ko im servisira.

Na ovom modelu je menjana ploca.

http://www.winwin.rs/mobilni-t...dualsim-5-1-plavi-6776651.html


Video sam to. Najverovatnije ću uzeti jedan od tih outlet modela a ovog razbijenog ću zadržati zbog delova. Vidim da je kod ovih telefona često menjana ploča tako da ne bi bilo loše imati delove za njega u rezervi. U svakom slučaju hvala ti što si ovo podelio.