[ Zipkovici @ 21.07.2016. 13:25 ] @
Pozdrav svima,

Nisam siguran da li je moj racuran zarazen, pa ako mostoji mogucnost da neko proveri log.

Problem koji se javio je sledeci.
Kada sam pokrenuo google chrome pojavila se sledeca poruka
""Our systems have detected unusual traffic from your computer network. This page checks to see if it's really you sending the requested, and not a robot"" I bio je zahtev ""To continue, please type the characters below""
Iako ja nisam potvrdio, posle nekoliko pokretanja i otprilike 5 minuta, zahtev je nestao i mogao sam uobicajeno da koristim pretrazivac, problem se nije ponavljao.

Pokusao sam da istrazim (Citaj guglam), sta je mogao da bude uzrok datom problemu. I naisao sam na odredjeni broj resenja. Navode da postoje izgledi da se radi o ""virusu"" i da je moj racunar postao deo ""botneta"". Sledeci kazu da moze da bude samo neki vid trenutnog problema i da ne mora uslovno da znaci da se radi o zlonamernom softveru.

Racunar sam skenirao sa sledecim programima:
1.Tdsskiller
2.MBAM
3.Hitmanpro
4.Junkware remove tool
5.Adwcleaner
6.Total security 360
7.Kaspersky Virus Removal Tool
8.Eset online scanner
9.Comodo cleaning essentials

Nijedan od navedenih programa nije pronasao pretnju.
Kontaktirao sam i ISP i rekli su da nije bilo povecane aktivnosti u odnosu na uobicajenu, iako nisam siguran da ova informacija ima nekog znacaja.

Prateci uputstvo okacio sam oba DDS log fajla. Kada sam pokusao da skeniram racunar sa programom ""OSAM"" koji je takodje naveden u uputstvu, javio se problem posto nije mogao da se poveze sa bazom (Barem ja tako shvatam, ne mora da znaci da je tako), ""Connecting to OMS Base FAILED""". Tako da nisam okacio ovaj fajl za koji pretpostavljam da nije validan. Ako gresim (Sto je verovatno) recite i okacicu i ovaj fajl.

Ako neko ima vremena i volje bio bih zahvalan na odgovoru
Hvala veliko





[Ovu poruku je menjao Zipkovici dana 21.07.2016. u 14:46 GMT+1]
[ valjan @ 21.07.2016. 14:43 ] @
Na upozorenju je pisalo "from your computer network" i uopšte se nije spominjao tvoj računar. Dakle veoma je moguće da je neko kod tvog provajdera zaražen i da je bio na tom istom sajtu kojem si ti pristupio kad ti se otvorio chrome, pa si i ti otpužen samo zato što si iz "sumnjivog komšiluka". Tako da ako ne dobiješ u skorije vreme isto upozorenje, onda ga ignoriši...
[ Zipkovici @ 21.07.2016. 15:21 ] @
Pozdrav,
Hvala na odgovoru. Moja je greska sto nisam napomenuo da je ""Chrome"" naveo moju IP adresu kao onu sa koje dolazi pretnja. A pokusao sam vise stranica da pretrazim i dobio sam isto upozerenje. Posle odredjenog vremena problem je ""nestao"", ne znam kako. Jednostavno posle nekoliko pokusaja i kraceg vremeskog perioda mogao sam bez problema da koristim pretrazivac. Problem se nije ponavljao.