[ xxx83 @ 25.07.2016. 00:39 ] @
Pozdrav svima.
Dogovorio sam se sa komšijom da delimo interenet.
E sad, hteo sam da se povežemo bežično.
Imam Tp-Link TL-WR841ND ruter i hteo bih da mi on služi kao WiFi kartica, odnosno da pomoću njega hvatam signal i prosleđujem ga do računara.
Trenutno jedino što znam je da mu pristupim, ali ne znam šta treba da podesim.
Može li neko kraće uputstvo?
Hvala unapred.
[ gilopile @ 25.07.2016. 01:07 ] @
Ne mozes sa tim ruterom. Potreban ti je Acess Point/ AP/Client Router za takav vid konekcije.

Moze da ti zavrsi posao najjeftiniji WF-2411 koji radi kao AP ili da izdvojis duplo vise novca i ides na provereni TL-WR843ND.

U biti, ako komsija ne postavi jacu enkripciju od WPA PSK, mozda ce i taj prvi da ti zavrsi posao. Ukoliko je WPA2, bice problema sa konekcijom ( provereno ).

Ako je to neka kucna konekcija i nije vam toliko bitno da se neko `nakaci`, mozete slobodno WEP da postavite i gorepomenuti prvi ruter ce da radi odlicno.

Predostroznosti radi, mozete da menjate sa vremena na vreme pass, ali u praksi za tim nema potrebe. Moze lako i da se vidi u konfiguraciji rutera ako imate nezeljenog gosta/e :)
[ bachi @ 25.07.2016. 08:08 ] @
Ili da na taj staviš DD-WRT, vidim da je podržan za tvoj ruter i onda ćeš moći da ga staviš u AP Client mode.
[ vinted @ 25.07.2016. 09:29 ] @
mislim da taj ruter ima opciju WDS sa kojom moćeš da ga staviš u repeter mode koji će ti jednostavno širiti signal od komšijskog interneta i moći ćeš da se kačiš na net i da nema potrebe da se ubacuje drugi firware ili da se kupuje drugi ruter/AP....

https://www.youtube.com/watch?v=pUFjy7TIW4g

[ Mile-Lile @ 25.07.2016. 10:41 ] @
to važi samo u slučaju da su ruteri istog čipa... pošto je taj 841 QCA i komšijin ruter treba da bude sa Atheros čipom da bi WDS radio...
+1 za ovo što kaže Bachi...