[ alfa-pro @ 31.07.2016. 13:51 ] @
Treba da uzmem iz Turske od jedne firme neke pumpe 12 komada. 2 paket, svaki paket sadrzi 6 pumpi.
Pakovanje pumpi je kao kutija od cipela tezine oko 2kg po komadu. Zapremina jedog paketa koji sadrzi 6 pumpi je 52x29x40cm.
Vrednost robe je 270e.
Znaci 2 paketa da kazemo ukupna tezina do 25k!

Posto bi ja licno isao autom/busom/vozom pa me zanima koju kolicinu ja mogu iz Turske u Srbiju da prenesem? Koliko je minimalno a koliko maksimalno komada? Takodje hteo bih da saznam koliko bi mogao da platim carinu na ova dva paketa ako neko zna?

Trazio sam po internetu ali nigde nisam nasao ni priblizne informacije.

Ono sto mene plasi da neodem tamo i kupim 2 paketa a da na carini mi kazu ne moze dva paketa mozes samo jedan! Iskljucivo zbog toga me zanima koliko bi maksimalno mogao da prenesem!

Uvozim kao fizicko lice, a firmi od kojoj uzimam placam wester union (bank transver) dobijam racun sve legalno.

Ako neko zna bilo sta o ovome ili ima da mi prosledi neki link gde bi mogao da se vise informisem o ovome bicu mu stvarno zahvalan.

Unapred hvala.
[ bakara @ 31.07.2016. 14:52 ] @
Nije to pitanje za ovaj forum...

To mozda preneses i ne platis nista ili ti obracunaju po racunu.
[ alfa-pro @ 31.07.2016. 14:58 ] @
Pa ja sam kucao u pretrazi jer nisam bio siguran da gde postaviti.

To mogu da prenesem i da neplatim to znam ali to je macka u dzaku. Sta ako traze da platim hocu da znam mislim hocu da budem spreman odprilike koliko bi platio.
[ ademare @ 31.07.2016. 15:23 ] @
Po zakonu , bez obzira sto ides licno Nemas pravo da uneses 12 pumpi ! Jedina mogucnost je da te carina "preskoci" . Od ovih prevoznih sredstava , najmanja sansa za to je autobus, pa voz je isto sansa skoro 0 malo veca jer carina nema tolko vremena da detaljise kao kod autobusa, automobil , najveca sansa , jer carina ne gleda svaki detaljno .

Ako te preskoce nikom nista, ako te detaljno pregledaju , nece ti dati da uneses 12 komada pumpi, bez obzira na tvoju eventualno spremnost da platis dazbine .

Nema sanse da uvezes jer i kod licnog prelaza vazi pravilo "trgovacke kolicine" . Kolika je ta kolicina to svaki carinik sam odredjuje , pa moze da bude i 2 pumpe !
[ SASA M. @ 31.07.2016. 20:01 ] @
Iz nekih ranijih saveta, mozda ne bi bilo lose da se konsultujes sa nekim spediterom.
[ ademare @ 31.07.2016. 22:34 ] @
Pa to bi moglo , samo je pitanje da li bi se to isplatilo . Na granici carina sprovodi skraceni postupak pa bi dazbine kada bi dozvolili bile 32 % . Pod uslovom da priznaju racun po racunu, ako ne priznaju racun onda sami vrse procenu.

Ovde bi se javio spediter koji bi naplatio spediciju - posredovanje prilikom carinjenja u tzv. normalnom postupku, plus bi on morao eventualno da se javi i kao uvoznik , pa bi to trebalo sigurno i dodatno platiti ili naci neko pravno lice koje bi bilo uvoznik , da kada se sve to sabere pitanje Isplativosti ostaje otvoreno.