[ igormil @ 31.07.2016. 20:18 ] @
KUpio sam drugi računar sa Intelovim procesorom quad core i Intelovim čipsetom naravno,i stavio sam hard disk od prethodnog računara koji je imao mat.ploču M2V MX SE sa AMD-ovim procesorom,pa me interesuje da li je potrebno da instaliram novi operativni sistem jer je ovaj hard disk pokupio podatke i drajvere od stare mat.ploče?

Igor
[ Miroslav Jeftić @ 31.07.2016. 20:21 ] @
Moguće da uz određenu akrobaciju može da se namesti da radi, ali ja bih reinstalirao sistem bez razmišljanja.
[ igormil @ 31.07.2016. 20:33 ] @
Računar radi pod već postojećem sistemu(WIN7), ali nije baš nešto brz i pretpostavio sam da ću morati da instaliram novi oper.sistem.
[ Miroslav Jeftić @ 31.07.2016. 20:36 ] @
Ako je u pitanju matori hard disk, verovatno neće raditi bog zna koliko brzo, ali lično bih ipak reinstalirao sistem, u takvim situacijama vredi odvojiti vreme.
[ igormil @ 31.07.2016. 21:01 ] @
Miroslave zahvaljujem ti se na pomoći.

Pozdrav.
[ gilopile @ 31.07.2016. 21:41 ] @
Iz mog iskustva, ako je stari OS na starom disku uspeo da podigne OS na novom racunaru, sve ce raditi bez problema, jer ce OS da reinstalira sys. i druge drajvere i to je to. Nece biti nikakvog konflikta i sl. Ako ne podigne, resetuje se ili iskace BSOD, bataliti odmah i reinstalirati OS. Ja sam se jednom bas patio, cak sam i sve redom drajvere uninstalisao na staroj ploci i opet na novoj nije hteo da se podigne. Cackao sam sve zivo i mrtvo i jok :D

Kao sto kaze Miroslav, ako je matori HDD, a pogotovo ATA, zameni bar za neki HDD Sata 2 ili SSD ako si u mogucnosti.

Vise volim da radim na matoroj single core konfiguraciji sa brzim SATA HDD-om, nego na nekoj besnoj sa matorim ATA diskom :D
[ olgasavic79 @ 04.08.2016. 19:57 ] @
izformatiraj ga