[ krofnicaa @ 07.08.2016. 22:11 ] @
Zdravo,

imam prilicno iskustva sa Javom, medjutim, XML uopste nisam radila do sada. Zanima me da li pre nego sto predjem na programiranje Android aplikacija treba da znam XML? I koliko dobro? Za neke jednostavne aplikacije, da li je XML neophodan?

Hvala unapred :D
[ Rapaic Rajko @ 08.08.2016. 09:00 ] @
XML se danas MORA znati, odnosno razumeti koncept.
Da li znas da su vecina pratecih fajlova projekta u javi (a i drugim jezicima) pisani u xml formatu?

Pozz
[ ravni @ 08.08.2016. 10:46 ] @
Citat:
Da li znas da su vecina pratecih fajlova projekta u javi [...] pisani u xml formatu?
Ovo zvuci prilicno depresivno :)
[ dusans @ 08.08.2016. 11:07 ] @
Šta si hteo ovime da kažeš?
[ Mister Big Time @ 13.08.2016. 01:36 ] @
Citat:
ravni:
Citat:
Da li znas da su vecina pratecih fajlova projekta u javi [...] pisani u xml formatu?
Ovo zvuci prilicno depresivno :)


Sad but true. Zato se i kaze da su danas Java programeri = XML programeri.

Ali ima takvih primera i u drugim okruzenjima, sto je katastrofalno sto svi kopiraju jedan los koncept.


Zakljucak: za Android, trenutno je potrebno makar osnovno poznavanje XML-a, koji je, srecom, veoma prost markup jezik.
[ Au197/79 @ 15.08.2016. 16:46 ] @
XML se u vreme hype-a trpao i gde treba i gde ne treba. Svet se otreznio pa je potreba za nekim velikim XML-ovima prestala. SOA Web servisi se polako napuštaju, JSON i yaml format se koristi svuda gde je XML previše težak.

Čak se i autor maven-a odrekao xml-a, rekao je da kad bi sad pisao maven ne bi pom datoteke pravio u xml-u. A noviji build i dependency alati poput gradle-a ne koriste XML. Spring koji je nastao na XML-u se sad može raditi skroz bez njega, Hibernate mapiranje se više ne trpa u XML...

Ali osnovno neko znanje o XML-u, šta je dobro definisan dokument i slično se podrazumeva. I sam HTML je jedna vrsta XML-a malo slobodnijeg tumačenja (XHTML je baš XML)