[ BluesRocker @ 05.04.2004. 22:08 ] @
Kako neki sajt zna da mu pristupate iz Srbije i CG i da zbog toga morate da se konektujete na 0419..... da bi skinuli par pesama (verovatno svi znate o kom sajtu je rec) ?
Na koji nacin bih skinuo te pesme, odnosno sakrio pravu drzavu (ne razumem se mnogo u to skrivanje ip-a)?
[ Demoritus @ 07.04.2004. 14:20 ] @
Pozdrav,

Pretpostavljam da je reč o Nostalgiji. Sakrivanje države nije baš prava reč, trebaš da sakriješ IP, odnosno host tvog provajdera koji se nalazi u Srbiji. IP se može, tako reći, sakriti korišćenjem proxy servera drugih država. Odeš na sajt gde ima free public proxya , uzmeš nekog malo bržeg iz bilo koje države a da nije Srbija (mada tamo i nema srpskih) i setuješ ga u tvoj browser. Sve je to veoma lako, a ukoliko ne znaš kako da podesiš proxy u tvoj browser, reci mi o kojem je reč pa ću ti postupno objasniti. Besplatne javne proxy servere možeš naći na http://www.stayinvisible.com i na još mnogo sajtova, upotrebi GOOGLE

S` poštovanjem.
[ BluesRocker @ 07.04.2004. 15:31 ] @
Ma bio sam ja to pokusao i ranije ali nijedan proxy nije radio pa sam mislio da je to neka prevara. Sad sam nasao jedan sto super radi. Hvala na pomoci :)