[ Marko13111 @ 12.08.2016. 17:12 ] @
Pozdrav svima...Na limundu sam izlicitirao risiver od gore napomenute marke,medjutim prevaren sam,prodavac je rekao da je ispravan samo necuva stanice i necita neke discove.!
Medjutima kad je sigao kod mene nijedan disc necita i izlaza rade samo dva, ukljucim i displej izbaci Protect (ZASTITU) nakon par pokusaja uspeo sam ga ukljuciti bez da izbaci zastitu i ugasi se sam,slucajno pipnem poklopac i udari struja kad sam izmerio bilo je preko 100V,otvorio sam ga i video da je sve ok tj necackano,pitanje je sta moze da bude,i zbog cega udara struja na masi,levi i desni izlazi su odvojeni od ostalih 4,levi i desni rade ostali ne i nedaju nikakav napon-stuju.>>>????
[ zeoN_Rider @ 13.08.2016. 10:21 ] @
Prvo treba proveriti napone napajanja koji dolaze sa napajanja. Što se tiče struje na šasiji okreni mrežni utikač u utičnici.

Evo ti šema napajanja pa proveri.


[ Marko13111 @ 13.08.2016. 16:49 ] @
ok,probao sam okrenuti utikac ali isto samo mozda malo slabiji napon.proveri cu.
[ zeoN_Rider @ 13.08.2016. 17:50 ] @
Proveri ti napajanje stana/kuće gde živiš!
[ Marko13111 @ 14.08.2016. 14:55 ] @
taj problem sam imao,zivim u stanu pa je na satu zemenjena bila nula i uzemljenje pa je struja drmala po celoj kuci i mnogo je bila visoka potrosnja,medjutim to je reseno jel su namestili,od tad je ok,s tim da mi racunar probija malo po masi i pali se i gasi sam par puta i onda radi ok.
[ Marko13111 @ 14.08.2016. 14:59 ] @
pozavao sam jednog elektronicara da ga pitam u vezi risivera zbog probijanja mase,morao sam odneti kod njega jel ja nemam osciloskop rekao je da mora na dijagnostiku da bih tacno video sta je problem.
[ zeoN_Rider @ 14.08.2016. 15:19 ] @
Citat:
Marko13111: pozavao sam jednog elektronicara da ga pitam u vezi risivera zbog probijanja mase,morao sam odneti kod njega jel ja nemam osciloskop rekao je da mora na dijagnostiku da bih tacno video sta je problem.


Odlično si uradio.