[ zecos @ 13.08.2016. 23:10 ] @
Potrebna mi je pomoc oko konfiguracije, mreza je sledeca, ADSL -> mikrotik1 --------wifi----------- mikrotik2-> switch -> dvr

Mikrotikovi su postavljeni u bridz modu mikrotik1 bridge, mikrotik2 station pseudobridge.. problem je sledeci sto nikako nece da propusti konekciju do dvr-a da mogu videti sa neta.

Hvala unapred!
[ npero @ 14.08.2016. 07:15 ] @
Za pocetak mikrotik2 prebaci u station bridge, a posle toga posto ti je sve bridge MT tu ne rade nista pametno sve je u ADSL ruteru ako je kao sto pise sve u bridge.
[ anon115774 @ 14.08.2016. 20:30 ] @
Citat:
zecos:problem je sledeci sto nikako nece da propusti konekciju do dvr-a da mogu videti sa neta.


A mi smo ovde vidoviti pa znamo kako si ti to tacno probao da izvedes, jel da?
[ zecos @ 15.08.2016. 11:55 ] @
.... Problem je resen, bio je u adsl ruteru koji je brljavio IP adrese, i za ovu potrebu je neispravan ( za obicnog korisnika za fb i youtube radi sasvim ok )
[ bmarkovic06 @ 15.08.2016. 15:14 ] @
Nisam bas nesto siguran da postoje takvi duhovi kod rutera da sam pocne da brljavi. Obicno je to greska korisnika.

Doduse imao sam slucajeva da se pojave nenormalni bug-ovi ali se uvek kasnije ispostavilo da je greska u koriscenju.
[ zecos @ 21.08.2016. 15:05 ] @
Adsl modem dobije jednu ip adresu koju registruje u sebi, a opet na internetu je sasvim neka druga ip adresa... duhovi kod rutera ne postoje, obicno se pominju kod ljudi :) greska korisnika nije bila, jer je adsl modem zamenjen i sada radi sasvim ok. Ako vas bas zanima, pitajte ljude koji se profesionalno bave instaliranjem video nadzora, pa ce vam oni reci...

Srdacan pozdrav
[ bmarkovic06 @ 21.08.2016. 15:44 ] @
To je zato sto je telekom poceo da radi NAT. A ti profesionalci koje pominjes treba da razumeju razliku izmedju privatnog i javnog opsega adresa. A takvi profesionalci sto rade video nadzor su mi poznati.... cast izuzetcima.