[ parmin @ 18.08.2016. 18:15 ] @
Kada u jutru uključim komp, dočeka me sledeća poruka: DivXMediaServer.exe - Sistem error (ovo je u zaglavlju) Ispod piše: The program can't start because QtCore4.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. Pretpostavljam da nešto fali. Instalirao sam QtCore4.dll, ali opet isto se javlja.
[ Rapaic Rajko @ 19.08.2016. 09:08 ] @
Kako si tacno instalirao QtCore4.dll?

Pozz
[ parmin @ 22.08.2016. 21:48 ] @
U Googlu sam ukucao QtCore4.dll i prvi pogodak otvorio i pokušao da instaliram, ali ništa se nije desilo. Opet je išlo sve po starom. Onda sam pronašao da mi fali DivX. Skinuo sam ga i instalirao i više se ne pojavljuje QtCore.

Ali sada kada otvaram wordov dokument, obavezno mi piše nešto o nekim makroima. I to obaveštenje moram da prvo zatvorim, nekoliko puta, jer stalno iskače i tek posle otprilike petog puta mi da wordov dokument. U ostalim office programima, nema problema. Pokušaću da okačim sliku, ako bude moglo.
[ Rapaic Rajko @ 23.08.2016. 09:30 ] @
Evo sta mislim da se desilo:

1) Instalaciju pomenutog dll-a nisi odradio. Postupak je sledeci: skines fajl, zatim otvoris prompt/terminal (iz foldera u kojem je fajl) i otkucas "regsvr32 QtCore4.dll". To je postupak za instalaciju/registraciju bilo kog dll-a.
2) Umesto toga, instalirao si ponovo DivX; to je automatski odradilo instalaciju i pomenutog dll-a, ali - verzije (dll-a) koja ide uz taj DivX softver.
3) Sad se Word buni, jer se oslanja na receni dll, a na masini je sad nova verzija istog. Odradi uputstva koja pisu na slici ("nesto vezano za macroe"), i problem ce biti resen.

Pozz
[ parmin @ 24.08.2016. 21:39 ] @
1) Instalaciju pomenutog dll-a nisi odradio. Postupak je sledeci: skines fajl, zatim otvoris prompt/terminal (iz foldera u kojem je fajl) i otkucas "regsvr32 QtCore4.dll". To je postupak za instalaciju/registraciju bilo kog dll-a.
2) Umesto toga, instalirao si ponovo DivX; to je automatski odradilo instalaciju i pomenutog dll-a, ali - verzije (dll-a) koja ide uz taj DivX softver.
3) Sad se Word buni, jer se oslanja na receni dll, a na masini je sad nova verzija istog. Odradi uputstva koja pisu na slici ("nesto vezano za macroe"), i problem ce biti resen.

Prvo, koji fajl da skinem. Kucao sam u guglu QtCore4.dll i instalirao ga. I ništa se nije desilo. Kako da otvorim taj prompt/teminal i gde se to nalazi? Dalje u kom folderu je koji fajl? Gde otkucam "regsvr32 QtCore4.dll". Ja kada krenem da istražujem to i odmah naiđem na neki problem, dižem ruke. Evo sada gledam na you tubu nešto da instaliram i probam, kako je tamo naglašeno i već na prvom koraku, nema ono što ima na klipu i ja sam ukopan. Znači samo malo opširnije.
[ Rapaic Rajko @ 25.08.2016. 11:33 ] @
Hmmmm...

Imas li TotalCommander, i umes li njime da se sluzis?

Pozz
[ parmin @ 26.08.2016. 18:33 ] @
Imam i po nešto znam da uradim na njemu. Da prekopiram sa jedne na drugu polovinu, da po potrebi krekujem nešto i sl.
[ Rapaic Rajko @ 28.08.2016. 18:14 ] @
E, to je vec pocetak .

Dakle, skini sa neta pomenuti dll u neki folder. Zatim otvoris taj folder u komanderu, pozicioniras se na command bar na dnu komandera (ono pored "C:\"), i otkucas komandu "regsvr32 QtCore4.dll". To je sve.

Pozz