[ shonnex @ 24.08.2016. 20:07 ] @
pozdrav! vec neko vreme pokusavam da otvorim portove za dvr i neke IP kamere, ali bezuspesno.
mikrotik je u pitanju, model RB2011UAS-2HnD, os je 6.36 stabilna verzija.
U mrezi je promenjen samo router, inace pre ovog je bio isto mikrotik, na kome je otvaranje portova proslo bez problema.
Dakle isti portovi, samo promenjen mikrotik!
Svaka pomoc dobrodosla!
[ bachi @ 24.08.2016. 22:09 ] @
Da ti Ikom nije uvalio CG-NAT ip adresu?
[ bmarkovic06 @ 24.08.2016. 23:46 ] @
Pa valjda ce skontati koji je javni a koji privatni opseg adresa.
[ shonnex @ 25.08.2016. 07:27 ] @
zaboravio sam da napomenem da se koristi DDNS za pristup dvr (dahua ddns i hikvision ddns), a za pristup ip centrali l2tp ipsec vpn.
jel moguce da je ruter u problemu? Iskreno pojma nemam sta moze da se desi, da obicnom promenom i ponovnom konfiguracijom rutera nastrada port forwarding:D
cak san uvukao zadnji bekap rutera, cisto da proverim portove i adresu dvr-a, sve je isto kao sto sam podesio na novom!
[ djricky @ 25.08.2016. 08:24 ] @
odgovori prvo na pitanje od ranije, koju adresu dobijas na WAN interfejsu ka provajderu, a koja pise kad otvoris www.ipadresa.com ?
[ npero @ 25.08.2016. 08:26 ] @
Nije moguce, port forward radi na tim ruterima podesio sam ih gomilu, od verzija 5 do najnovije 6.36, ovu od juce nisam jos updetovo nigde nema se vremena :).
A to sto si uvukao backup kao backup file ako nije isti model rutera nekada nije bas pametno, obicno nikada to ne radim lepo export u txt pregledas podesavanja pa potrebno vratis ne verujem bas tim bakcupima ko zna sta je sve u njemu, txt file pa znas sta ima unutra i sta ce ti ubaciti.
DDNS nebitno koji je ima i MIkrotik svoj mozes i njega korisiti.


Pregledaj opet sva podesavanja problem nije ruter nego je problem u onome ko konfigurise nesto ne radi dobro, ako ti konfigurise neko ko radi video nadzor tima posebno ne veruj sve APSOLUTNO sve sto cackaju po ruteru ili rade TRI puta pregledaj, sto sam se nagledao njihovih brljotna po firmama uvek posle njih nesto ne radi.
[ shonnex @ 25.08.2016. 16:42 ] @
Citat:
djricky:
odgovori prvo na pitanje od ranije, koju adresu dobijas na WAN interfejsu ka provajderu, a koja pise kad otvoris www.ipadresa.com ?

Pozdrav! adresa je 46.240.231.136
[ shonnex @ 25.08.2016. 16:46 ] @
Citat:
npero:
Nije moguce, port forward radi na tim ruterima podesio sam ih gomilu, od verzija 5 do najnovije 6.36, ovu od juce nisam jos updetovo nigde nema se vremena .
A to sto si uvukao backup kao backup file ako nije isti model rutera nekada nije bas pametno, obicno nikada to ne radim lepo export u txt pregledas podesavanja pa potrebno vratis ne verujem bas tim bakcupima ko zna sta je sve u njemu, txt file pa znas sta ima unutra i sta ce ti ubaciti.
DDNS nebitno koji je ima i MIkrotik svoj mozes i njega korisiti.


Pregledaj opet sva podesavanja problem nije ruter nego je problem u onome ko konfigurise nesto ne radi dobro, ako ti konfigurise neko ko radi video nadzor tima posebno ne veruj sve APSOLUTNO sve sto cackaju po ruteru ili rade TRI puta pregledaj, sto sam se nagledao njihovih brljotna po firmama uvek posle njih nesto ne radi.


Pozdrav! znam da radi i to savrseno, podesavao i ja, i prolazilo bez problema, sve do sad!
to za backup iskreno nisam znao da nije pametno kapiram sta moze da steti, samo pregledam sta je bilo ako te ne mrzi mogao bi da mi objasnis sta tacno moze da se desi prilikom importovanja bekapa sa drugog mikrotika, a mozda i jos neko nadje za korisno!
Poznat mi je mikrotikov ddns, al reko' kad imam vec ddns od proizvodjaca, i koristim njihove aplikacije, sto da ne koristim njihove taman cu ddns od mikrotika da koristim za neku ip kameru ako proradi forwarding!
pogledacu! pa javljam sta treba da javim
[ shonnex @ 25.08.2016. 16:47 ] @
Citat:
npero:
Nije moguce, port forward radi na tim ruterima podesio sam ih gomilu, od verzija 5 do najnovije 6.36, ovu od juce nisam jos updetovo nigde nema se vremena .
A to sto si uvukao backup kao backup file ako nije isti model rutera nekada nije bas pametno, obicno nikada to ne radim lepo export u txt pregledas podesavanja pa potrebno vratis ne verujem bas tim bakcupima ko zna sta je sve u njemu, txt file pa znas sta ima unutra i sta ce ti ubaciti.
DDNS nebitno koji je ima i MIkrotik svoj mozes i njega korisiti.


Pregledaj opet sva podesavanja problem nije ruter nego je problem u onome ko konfigurise nesto ne radi dobro, ako ti konfigurise neko ko radi video nadzor tima posebno ne veruj sve APSOLUTNO sve sto cackaju po ruteru ili rade TRI puta pregledaj, sto sam se nagledao njihovih brljotna po firmama uvek posle njih nesto ne radi.


Pozdrav! znam da radi i to savrseno, podesavao i ja, i prolazilo bez problema, sve do sad!
to za backup iskreno nisam znao da nije pametno kapiram sta moze da steti, samo pregledam sta je bilo ako te ne mrzi mogao bi da mi objasnis sta tacno moze da se desi prilikom importovanja bekapa sa drugog mikrotika, a mozda i jos neko nadje za korisno!
Poznat mi je mikrotikov ddns, al reko' kad imam vec ddns od proizvodjaca, i koristim njihove aplikacije, sto da ne koristim njihove taman cu ddns od mikrotika da koristim za neku ip kameru ako proradi forwarding!
pogledacu! pa javljam sta treba da javim
[ Aleksandar Đokić @ 25.08.2016. 20:33 ] @
Da ne blokira fw?
[ shonnex @ 26.08.2016. 14:17 ] @
mislim da ne, jer samo postoji maskarada, nista vise!
[ bachi @ 26.08.2016. 16:19 ] @
Citat:
shonnex:
Citat:
djricky:
odgovori prvo na pitanje od ranije, koju adresu dobijas na WAN interfejsu ka provajderu, a koja pise kad otvoris www.ipadresa.com ?

Pozdrav! adresa je 46.240.231.136

Da li je to adresa koju si dobio na www.ipadresa.com ili koju dobija WAN interfejs?
[ shonnex @ 26.08.2016. 16:45 ] @
tako je! to je ta adresa, sa wan interfejsa
[ bmarkovic06 @ 27.08.2016. 09:04 ] @
Citat:
shonnex: mislim da ne, jer samo postoji maskarada, nista vise!


Nemoj gledati firewalNat karticu nego firewall filter.
[ shonnex @ 28.08.2016. 15:15 ] @
firewall filter je prazan!
[ bmarkovic06 @ 28.08.2016. 19:39 ] @
Ajde onda ovako.

Idi na http://whatismyipaddress.com/

Vidi koja ti je adresa tamo.

Probaj sa udaljenog racunara da pristupis mikrotiku preko te adrese uz pomoc winbox-a. Ako uspes da udjes na mikrotik to znaci da ti provajder ne radi NAT ili blokira portove.


Takodje za ispravan port forward koristi neki open port web alat.

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/


Probaj prvo 8291 port (budi siguran da je ukljucen u ip-services), ako on ne prolazi onda ti provajder blokira portove.