[ Stefan8899 @ 05.09.2016. 14:39 ] @
Radim 30 godina u Austriji, pred penzijom, imam neogranicenu radnu dozvolu i sina u Srbiji slabovidog, nesposobnog za rad i samostalan zivot. Interesuje me da li mogu da ga dovedem u Austriju i da dobije papire za naseljavanje ili boravak? Nemam austrijsko drzavljanstvo, ali imam ispunjene sve uslove za dobijanje drzavljanstva, samo da podnesem zahtev.
[ ivan4433 @ 14.11.2016. 08:19 ] @
Samo trenutak, kazete da radite 30 godina u Austriji i tu radnu dozvolu je pitanje kako ste dobili i na koji sumnjivi nacin, jer se postavlja pitanja sta radite vi u stranoj zemlji 30 godina ako se vodite da ste Srbin, znaci nemate licnu kartu, zdravstvenu knjizicu, ne placate porez!

Kako da dobijete papire, ne razumem? Srbija nije clan EU! tamo su drugi zakoni i standardi
[ deki77 @ 14.11.2016. 09:42 ] @
Citat:
ivan4433: Samo trenutak, kazete da radite 30 godina u Austriji i tu radnu dozvolu je pitanje kako ste dobili i na koji sumnjivi nacin, jer se postavlja pitanja sta radite vi u stranoj zemlji 30 godina ako se vodite da ste Srbin, znaci nemate licnu kartu, zdravstvenu knjizicu, ne placate porez!

Kako da dobijete papire, ne razumem? Srbija nije clan EU! tamo su drugi zakoni i standardi


Jesi li ti dobro pročitao šta je čovek napisao.."da ima neograničenu dozvolu..tkz. "Unbefristet Niederlassung"...I da ima uslov da zatraži A državljanstvo..
Kakvi smo to ljudi? odmah napad..
A tema stara 3 meseca..


Moja vam je preporuka da uzmete državljanstvo...lakše će vam biti..
pozz


[ ivan4433 @ 15.11.2016. 00:08 ] @
Citat:
Jesi li ti dobro pročitao šta je čovek napisao.."da ima neograničenu dozvolu..tkz. "Unbefristet Niederlassung"...I da ima uslov da zatraži A državljanstvo..
Kakvi smo to ljudi? odmah napad..
A tema stara 3 meseca..


daki nisi razumeo, covek je tamo 30 godina, i sigurno je u ozbiljnim goinama 50+
ja kad sam bio mali bio sam kod nekih komsija koji su svasta radili i imali nekoliko pasosa, menjali imena i ko zna sta i kako je sve placano

ja ne znam, verovatno pa i pretpostavljam da i to moze da se odradi za 10-15000e

das coveku novac i uradi ti trajni azil, ima tamo veze sa ambasadom i ljudima u Austriskoj opstini! ja bih recimo pre to radio neko 30 godina da cekam na drzavljanstvo!
za 30 godina bi dobio iseljenicku vizu za kanadu ili novi zeland, i mogao bih posle da zivim bilo gde u svetu, sa kanadskim i austrijskim papirima!

jer ako postanes drzavljanim kanade, lakse ces zavrsiti i papire za austriju, jer je kanada na 10x boljem glasu za to od Srbije!
znaci ne podrzavam ni korpuciju ni kriminal, nego postoje velike rupe u zakonu koje mogu da se iskoriste!
[ Zlatni_bg @ 15.11.2016. 06:41 ] @
Mislim da nisi dobro razumeo, mislim da je covek imao pravo na austrijsko drzavljanstvo ali je resio iz nekog razloga da zadrzi nase. Nema nacina posle 30 godina "dobrog vladanja" u AT da nije ispunio uslove za drzavljanstvo ako je sve legalno, a covek je napisao da jeste.

Sin ti je, mislim da bi trebalo da trazis austrijsko drzavljanstvo i najbolje sa nekim advokatom da popricas o svemu tome. Verujem da moze da ti izvuce to sto ti treba. Kad vec ozivljavamo temu.

[ anon115774 @ 15.11.2016. 08:20 ] @
Ovde kao da je pravilo da se prvo javi da odgovori neko ko blage veze nema i nije ni svestan koliko lupeta...

Najvaznije pitanje u celoj prici je koliko sin ima godina? Bez toga svaki odgovor je cisto lupetanje napamet...
[ deki77 @ 15.11.2016. 09:40 ] @
Citat:
ivan4433:
Citat:
Jesi li ti dobro pročitao šta je čovek napisao.."da ima neograničenu dozvolu..tkz. "Unbefristet Niederlassung"...I da ima uslov da zatraži A državljanstvo..
Kakvi smo to ljudi? odmah napad..
A tema stara 3 meseca..


daki nisi razumeo, covek je tamo 30 godina, i sigurno je u ozbiljnim goinama 50+
ja kad sam bio mali bio sam kod nekih komsija koji su svasta radili i imali nekoliko pasosa, menjali imena i ko zna sta i kako je sve placano

ja ne znam, verovatno pa i pretpostavljam da i to moze da se odradi za 10-15000e

das coveku novac i uradi ti trajni azil, ima tamo veze sa ambasadom i ljudima u Austriskoj opstini! ja bih recimo pre to radio neko 30 godina da cekam na drzavljanstvo!
za 30 godina bi dobio iseljenicku vizu za kanadu ili novi zeland, i mogao bih posle da zivim bilo gde u svetu, sa kanadskim i austrijskim papirima!

jer ako postanes drzavljanim kanade, lakse ces zavrsiti i papire za austriju, jer je kanada na 10x boljem glasu za to od Srbije!
znaci ne podrzavam ni korpuciju ni kriminal, nego postoje velike rupe u zakonu koje mogu da se iskoriste!


Al se ti izlupeta za sve pare..
Pročitaj još jednom pažljivo!
Čovek pita da li je bolje da sa trajnim boravkom koji ima u Austriji (a čim ima boravak trajni ima i radnu dozvolu) ili sa Austrijskim državljanstvom na koje ima pravo,dovede svog sina koji ima problema sa vidom.
Šta ti tu nije jasno.?
O kakvoj ti Kanadi pričaš i lupetaš..
[ ivan4433 @ 15.11.2016. 13:50 ] @
Citat:
Al se ti izlupeta za sve pare..
Pročitaj još jednom pažljivo!
Čovek pita da li je bolje da sa trajnim boravkom koji ima u Austriji (a čim ima boravak trajni ima i radnu dozvolu) ili sa Austrijskim državljanstvom na koje ima pravo,dovede svog sina koji ima problema sa vidom.
Šta ti tu nije jasno.?
O kakvoj ti Kanadi pričaš i lupetaš..


lupam o Srbiji gde se ljudi ubijaju za 500-1000din. Citas li ti novine!?
Mozes kupiti Azil preko ljudi za dobar novac, razumes?

ja da imam 10.000e! licno bih kupio Azil i bolelo bi me uvo za sve vas koji ovde pisete, a odavno ste svi Srbiju od...bali i bas vas briga. Zato 40.000 ljudi nestane iz zemlje.
[ anon115774 @ 15.11.2016. 15:09 ] @
Kakva je to tacno glupost "kupiti azil"? Sta to uopste znaci?
[ mislis @ 15.11.2016. 17:49 ] @
Citat:
ivan4433:
Citat:
Al se ti izlupeta za sve pare..
Pročitaj još jednom pažljivo!
Čovek pita da li je bolje da sa trajnim boravkom koji ima u Austriji (a čim ima boravak trajni ima i radnu dozvolu) ili sa Austrijskim državljanstvom na koje ima pravo,dovede svog sina koji ima problema sa vidom.
Šta ti tu nije jasno.?
O kakvoj ti Kanadi pričaš i lupetaš..


lupam o Srbiji gde se ljudi ubijaju za 500-1000din. Citas li ti novine!?
Mozes kupiti Azil preko ljudi za dobar novac, razumes?

ja da imam 10.000e! licno bih kupio Azil i bolelo bi me uvo za sve vas koji ovde pisete, a odavno ste svi Srbiju od...bali i bas vas briga. Zato 40.000 ljudi nestane iz zemlje.


Matori koji si ti pacijent, prvo ostavljas na temama ''Posao u Svedskoj'', ''Emigracija u London'', ''Amerika vs Evropa'' komentare tipa kako mozete da idete, ne volite Srbiju, mozete se preko stranke zaposliti pa da zivite ko carevi itd... reklamiras mi ove nakaze na vlasti, da bi ovde napisao pored nebuloznosti o Kanadi, kako bi ti platio Azil....

Evo jednog tvog citata sa prethodne teme: ''da li je moguce, prvi put sam ovde na forumu i vec 3h citam bez prestanka, sta ljudi rade samo da bi sto pre otisli odavde. Da li je moguce da toliko mrzite Srbiju i da bi sve uradili da odavde odete i budete djubretarska snaga zapada?''
ili ovaj: ''ja vam leko kazem da se uvlacite politicarima u dupe, vecu ce korist da imate nego da trcite za pare po svetu. Isto vam dodje, novac je sredstvo za prezivljavanje! a ovde cete ga sigurno imati + polozaj u nekom od javnih preduzeca, sta ces bolje?''
[ ivan4433 @ 20.11.2016. 12:30 ] @
Citat:
Matori koji si ti pacijent, prvo ostavljas na temama ''Posao u Svedskoj'', ''Emigracija u London'', ''Amerika vs Evropa'' komentare tipa kako mozete da idete, ne volite Srbiju, mozete se preko stranke zaposliti pa da zivite ko carevi itd... reklamiras mi ove nakaze na vlasti, da bi ovde napisao pored nebuloznosti o Kanadi, kako bi ti platio Azil....

Evo jednog tvog citata sa prethodne teme: ''da li je moguce, prvi put sam ovde na forumu i vec 3h citam bez prestanka, sta ljudi rade samo da bi sto pre otisli odavde. Da li je moguce da toliko mrzite Srbiju i da bi sve uradili da odavde odete i budete djubretarska snaga zapada?''
ili ovaj: ''ja vam leko kazem da se uvlacite politicarima u dupe, vecu ce korist da imate nego da trcite za pare po svetu. Isto vam dodje, novac je sredstvo za prezivljavanje! a ovde cete ga sigurno imati + polozaj u nekom od javnih preduzeca, sta ces bolje?''


pa svi su isti covece, svi!!! svako gleda svoje dupe samo da zabije na najbolje mesto. Kakav je narod takava je i vlast, da su nesto obezbedili mladima, ne bi toliko ljudi bezalo iz zemlje. Pricam ti i za narod i za politicare, svasta se radi i da se zavuces na dobro radno mesto, i to istvo vazi i za papire!

ciganke od 15-16 godina se udaju za matore devizne penzionere po Austriji da bi povukli celu familiju tamo!!!
[ Aleksandar Đokić @ 21.11.2016. 20:41 ] @
Svako gleda sebe? C c c, kakva propast.
[ alasalas @ 21.11.2016. 21:54 ] @
@Stefan8899
Ako je sin mladji od 18 godina onda ne bi trebalo da bude ikakvih problem sa dovodjenjem u Austriju posto uzmete austrijsko drzavljanstvo, a ako je je stariji onda ce to ici mnogo teze. Mada cak i da je stariji od 18 godina "olaksavajuca okolnost" moze da bude to sto je sin nesposoban za samostalan zivot. U svakom slucaju je najbolje da se raspitate u MA35, oni ce vam dati najbolji odgovor.


@ivan4433
Napusti internet!