[ Rapaic Rajko @ 08.09.2016. 08:37 ] @
Kolege, pozdravljam vas!

Imam sledeci problem. Na virtuelnu masinu (Windows 10) instaliran (kao obican user) Delphi XE2 (sa update 1), za sve user-e.
Zatim pokusano instaliranje custom design package-a, i prijavljuje gresku 'Can't find module...' sa punim/ispravnim path-om na pomenuti .bpl. Jasno mi je da je nesto do prava, ali sta? Sva sam ogranicenja prava na ciljani folder poskidao, takodje i za Embarcardero foldere (gde je sam Delphi); ne vredi, ludi windoz me rastura. Sve ovo pomenuto radi kako treba na Win 7 masini.
Ima li ko ideju sta uraditi? Pokusacu instalaciju kao administrator, ali nisam siguran da li ce stvar proraditi (nesto sumnjam). Neka kvaka je u pitanju, ali koja?
Hvala unapred!

Pozz

P.S. Google-ao sam, nego sta. Nasao samo jedan thread gde je lik imao problema sa XE2 nakon upgrade-a masine sa Win 7 na Win 10. Resili su mu problem, ali to nije moj slucaj. Svaka pomoc dobrodosla!
[ savkic @ 08.09.2016. 13:37 ] @
Gde ti je Delphi instaliran, u default dir (C:\Program Files...) ili neka custom putanja?
Moguće je da XE2 pokušava da upiše nešto u install dir pa ne uspeva ili da prilikom upisa u registry to ne prođe.
Ja imam na Win10 XE7, i Berlin, radi sve normalno ali je instalacija u custom diru (i druga particija).
[ captPicard @ 08.09.2016. 17:06 ] @
Ka sam imao problem sa D7 na win10 :D Ne mogu ti tocno reci sta sam napravio, ali znam da sam pokusavao svasta, prava na kompletan C disk, na sve nacine i nekako uspio. Po meni ovo sta ti savkic kaze, instaliraj na drugu particiju i mislim da ne budes imao problema.
[ Rapaic Rajko @ 09.09.2016. 09:38 ] @
Izvinjavam se, pogresna formulacija problema (brzalo se).

Dakle, ispostavilo se da zeza samo QReport505 package. Iz nekog razloga nece da prihvati install tog package-a, build radi; drugi packages prolaze instalaciju.
Pretpostavljam da je u pitanju neka opcija compiler-a u kodu QR-a, ali koja/sta? Na Win 7 sve radi savrseno.

E da, nasao sam jako dobar link sa resenjem linkovanja bpl-ova na XE uopste, a vezano za Win 10: http://stackoverflow.com/quest...516/c-builder-xe7-lme288-error , pogledajte komentar <9>. Patch-ovao sam po uputsvu, nije skodilo nista .

Ima li ko ideju sta preduzeti sa QReport505 package-om..?

Pozz

Rajko
[ captPicard @ 09.09.2016. 11:02 ] @
A koju grešku ti daje?
[ Rapaic Rajko @ 09.09.2016. 12:53 ] @
Greska je 'Can't find module...' i ide TACAN path na bpl.
Cuo sam da Win 10 nosi probleme, ali ovo je neverovatno. Pisao sam i podrsci QR-a, i postavio pitanje na njihovom forumu. Zasad, bez odgovora.

Pozz
[ Rapaic Rajko @ 09.09.2016. 13:23 ] @
Izvinjavam se, tacna greska je 'Can't load package 'xxxx.bpl'. The specified module could not be found.'
Path u poruci je tacan.

Pozz

[ captPicard @ 09.09.2016. 14:34 ] @
Pogledaj koje ave module ti poziva .bpl, mozda neki nedostaje. Google kaze da ti win10 nece dati tocnu poruku sta mu nedoataje.
[ Rapaic Rajko @ 09.09.2016. 14:51 ] @
Poziva samo runtime package za isti QR505. Uostalom, prilikom build-a compiler bi se bunio.

Pokusao sam i sledeci trik: upisao sam rucno u registry ('Known packages') pomenuti bpl (path + description). Nakon restarta, XE2 kaze otprilike "Can't load module xxx.bpl. Try again next time...?".
Definitivno nesto do bpl-a ne valja. Editovao sam mu sve moguce opcije, recimo 'base address' je nestandardan (umesto $00400000 neka vrlo visoka adresa), zatim sam ukljucio 'Stack frames' itd. itd. Nece, pa nece.
A vidim na njihovom forumu bilo pregleda mog topic-a/pitanja, al se niko ne oglasava ; od podrske (support) ni glasa.

Ovo ce ispasti zesci problem, jer QR (ovde u firmi; naravno odgovarajuca verzija) koristimo za nasu nadogradnju istog (preview, exports, cirilica, svasta tu ima), i to radi od D7 (da, stara sedmica) do XE2-7 verzija. Sve to radi na Win 7 samo tako.

Pozz (i hvala na dobroj volji )
[ savkic @ 09.09.2016. 17:07 ] @
> Izvinjavam se, tacna greska je 'Can't load package 'xxxx.bpl'. The specified module could not be found.'
> Path u poruci je tacan.

Ja sam imao tu poruku nedavno ali je doista bio problem u neispravnom pathu, uradio sam upgrejd na novi racunar a stari preneo na novi u VM, paketi su mu bili registrovani sa DOS 8.3 putanjom i nije htelo. Kad sam rucno izbrisao iz registrija te stare lose putanje i onda dodao normalno preko add package bilo je OK.

E sad za tvoj slucaj, ako je sve u redu sa putanjom, probaj da bpl stavis u neki dir koji nema razmaka u imenu tipa C:\Temp\MyPackage.bpl.
Takodje probaj da instaliras paket preko dpka (da ga kompajliras ponovo) i proveri da nije negde ostala reference na njega od ranije pa ima neki konflikt.
Ako nista ne prodje, digni virtuelnu masinu, stavi Win7 pa reinstaliraj sve sto ti treba. Mozes napraviti to i od racunara nekoga ko je jos na Win7 i gde QR radi.
[ Rapaic Rajko @ 10.09.2016. 08:59 ] @
Igore,

u pitanju je potpuno nova virtualna masina Win 10.
Znaci, sve je novo, prvi put instaliran XE2, i prvi put instalirani paketi. Path nema razmaka u imenu, i to mi je palo na pamet. Medjutim, ovo sto si pomenuo za format DOS 8.3 - citao nesto ovlas na forumima; istrazicu to. A probao sam i sa izmestanjem bpl-a u neki levi folder; ista poruka, samo drugi path.

Ali evo cujem od kolega da programi kompajlirani na Win 7 masini (cak i Delphi 7 programi) rade kod korisnika na Win 10 (sto sam prilicno iznenadjen da je proslo bez ikakvih intervencija). Mozda na kraju podignemo Win 7 VM, pa na njoj odradim sve sto sleduje; i onda naknadno isporucujemo apps na korisnicke Win 10 masine (kojih ce biti sve vise i vise)

Hvala na podrsci!

Pozz
[ savkic @ 10.09.2016. 12:07 ] @
> Znaci, sve je novo, prvi put instaliran XE2, i prvi put instalirani paketi. Path nema razmaka u imenu, i to mi je palo na pamet. Medjutim, ovo
> sto si pomenuo za format DOS 8.3 - citao nesto ovlas na forumima; istrazicu to. A probao sam i sa izmestanjem bpl-a u neki levi folder; ista poruka,
> samo drugi path.

Ne verujem da je bas bug u XE2 kad vec rade ostali paketi, jedino sto mi jos pada na pamet je da neki antivirus (eksterni ili win defender) ili nesto tako sprece pristup fajlu. Pokusaj da skeniras taj QR na virustotal.com da nema nesto sumnjivo. Takodje probaj da fajl otvoris iz dependancy viewera i da pustis SysInternals FileMon pre dodavanja paketa i gledas sta se tacno desava.

> Ali evo cujem od kolega da programi kompajlirani na Win 7 masini (cak i Delphi 7 programi) rade kod korisnika na Win 10 (sto sam
> prilicno iznenadjen da je proslo bez ikakvih intervencija). Mozda na kraju podignemo Win 7 VM, pa na njoj odradim sve sto sleduje; i
> onda naknadno isporucujemo apps na korisnicke Win 10 masine (kojih ce biti sve vise i vise)

Ako je samo zbog toga, nema razloga da prelazite na Win10. Meni bez problema i D5 programi kompajlirani na XPu rade na Win10. Jedino što treba voditi računa je ako se upisuju neki fajlovi (settings, baza) da oni budu u diru gde je to dozvoljeno.
[ Rapaic Rajko @ 12.09.2016. 08:35 ] @
Skenirao pomenuti bpl na virustotal.com, fajl je cist.

Na kraju cemo verovatno napraviti Win 7 masinu, ako vec nije problem prebacivanje apps na Win 10 kod korisnika.

Hvala svima na pomoci!

Pozz
[ Rapaic Rajko @ 12.09.2016. 12:36 ] @
Kolege, resen problem.

Sta je bilo u pitanju? Ipak je bio u pitanju required package (QR5Runtime....bpl). Dakle, svi custom path-ovi za bpls i dcps mogu da se zaborave; to nece da radi. To jest, compile ce da radi, ali kad treba da instalirate package koji zavisi od drugih, mrka kapa - dcps i bpls moraju biti u default user folderu (postavljenom kroz instalaciju). Jednom recju, paranoja od sistema.

Hvala svima na pomoci, idemo dalje .

Pozz